Bilgisayarın açılma süresi 4 dakika 10 sn

Bu konuyu okuyanlar

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın açılma süresi 4 dakika 10 sn. yerel çaplı bir rekor sanırsam.msconfigden bir çok uygulamayı kapattım 3-4 tane var sadece.Önceleri avira'dandır dedim avast free yükledim yine aynı.Soluto'dan baktım açılış 4 dk 10 sn sürüyor

65ff.jpg

sadece avast 127 sn. daha kısa sürede açılabilen antivir programı hangisidir?

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bu bir programmıdır aynı sorundan bende müzdaribim..

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
avast gercekden kasar senin pc ama iyi bir donanıma sahipsen kasma tabi orta hali bir donanım da kasmaz ama ben Soluto güvenirim İ7 işlemci 6 gb ram 2 gb 256 bit ekran kartı ve 640 gb hdd olan bilgisayarım bile acılış süresi 100 sn di ben soluto ile bende yükle ve bilgisayarı kasan programları devre dışı bıraktım ihtiyac duyduğum da acıyorum ilk etap da solutu nun sayesinde bunu 50 sn indirdim şimdi ise 30 sn acılıyor tabi sadece o yeterlimi değil örnek vereyim sana disk birleştirmesi yap kayıt defeterş birleştirmeni yap C: disk üzerinde yeterince boş yerin olsun sana bir program önereyim Auslogics BoostSpeed şahsen kulanıyorum şidetle sana tavsiye ederim programı kullanmayı öğrenmeye calış ve yapacağın işlemlerle sadece pc hızlı acılış değilde internet sayfalarını acarken herhan gi bir işlemyapınca da ne kadar faydalı bir program olduğunu göreceksin yardım istersen burdayım sana yardımcı olurum

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sistemim çok da kötü değil ;amd phenom x2 550 , 4gb ram ayrıca C nin 2/3 ü boş .system care ve autologic defrag ı sık sık kullanırım. avastı kaldırdım ve rest. attım bu sefer de 3.50 tuttu süre.
muhtemelen format atacağım . Bir sorum daha olacak . ubuntu'yla w7 yi kuracağım hangisini daha önce kuruyum? bir önemi var mı?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
eğer msconfigden ve servislerden gereksizleri kapattığın halde çözülmediyse geriye sistemden kaynaklanan bir yavaşlık ihtimali kalıyor.

bunu çözmek için bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet'e girmen sol menüden olay görüntüleyicis aracı ile logları kontrol etmen lazım. sistemin açılmasını engelliyen bozulmuş bir sistem dosyası olabilir

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] bir çok hata vs. vardı format yolu gözüktü, zaten formattan sonrada sıkıntılar vardı. iyi bi format atıp image alırım. ben formata gidiyorum
hakkınızı helal edin :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Kolay gelsin ama sistemsel bir kararsızlık var demek ki. Formatsız zor olurdu <:)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
[MENTION=107293]Volga[/MENTION] yanına backup falan al windows 7 yoldaşın olsun. aslında zaman olsada sana yolluk olarak "formattan sonra kurulacaklar" cd si yapsak :D

volgan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
6ymz.jpg

beyler ultimate yerine win7 pro + ubuntu 10.10 yükledim şimdilik durum fena değil
parçalanmış dosyaları da birleştirirsem biraz daha hızlanır. Anti vir için windows security essential kurdum bi sıkıntı yok.
üstüne de acronis le bi image aldım. [MENTION=45352]orcnd[/MENTION] sağol yaptım yolluğu mu ,Artık format yok inşallah :)

Bir sorum olacak ubuntuyu 11 e yükseltiyim mi?
bazı yerlerde compizle ilgili sıkıntılar olduğunu duymuştum, çok büyük bir artısı yoksa 10.10 da kalıyım mı?

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
eset kulan avastide daha iyi üstelık hiç kasmaz