Sizce açılış süresi normal mi?

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Skıntım Windows 7 Ultimate x64 SP1 Up to date İşletim sistemi'nin Intel Core i3 3.09 GHZ processor, 4GB DDR3 Ram, 1GB graphics card pc'de yavaş açılması. Sizce bu açılış süresi normal mi? Çekim 5800'dan amatör bir şekil.

[video=youtube_share;oDWk7t9wfqI]http://youtu.be/oDWk7t9wfqI[/video]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ben izlerken sıkıldım :) çok uzun kesinlikle benim sistem daha kötü daha çabuk açılıyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Güncelleme o zaman :) zaten bildiğim kadarıyla 12 mayıstaki sp1 sürümünü kurdun o yeterince günceldir :)

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Cidden öylemi yapsam ne. ama bu seferde windows 7 düzeltmelerini yüklemeden ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum..

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Windowsla yavaşlamaya devam :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Cidden öylemi yapsam ne. ama bu seferde windows 7 düzeltmelerini yüklemeden ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum..

Ben formattan formata yeni sp çıkmışsa entegre edilmiş dvd ile format atarım. Çok sağlıklı olur sen merak etme kapa güncellemeleri gitsin :) 8 aydır kullanıyordum güncellemesiz kendi kendime bozmadan.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Düşünceleriniz için teşekkür ederim. öyle yapalım bundan sonra.. Bu arada Mayıs ayında yayınlanan MSDN Windows 7 Ultimate X64 SP1 Mayıs 2011 sürümlü SP1 entegreli orjinal md5 li iso format dosyası mevcut. isteyen olursa konu açarak paylaşabilrim. çok aradım çünkü..

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
ben wupload linkini alldebrid linkine çevirip sana göndermiştim diye hatırlıyorum :D

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Güncellemeleri yapmamak olur mu yahu :) Hiçbirşey güvende değildir, güncelleme yapmayarak riskleri fazlasıyla artırmayın. Hele de internet bankacılığı gibi hizmetler kullanıyorsanız vay halinize :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Güncellemeleri yapmamak olur mu yahu :) Hiçbirşey güvende değildir, güncelleme yapmayarak riskleri fazlasıyla artırmayın. Hele de internet bankacılığı gibi hizmetler kullanıyorsanız vay halinize :)

Bence pimpirik yapmamak lazım, antivirüs bile kullanmazken güncellemeyle mi korunacağım :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Benim sistem seninki ile neredeyse aynı, işlemcim i5. Win7 ultimate x64 kullanıyorum (sp1'li MSDN sürüm) tüm güncellemeleri daima yapıyorum sorun yok.

Hangi ilacı kullanıyorsun?

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Benim sistem seninki ile neredeyse aynı, işlemcim i5. Win7 ultimate x64 kullanıyorum (sp1'li MSDN sürüm) tüm güncellemeleri daima yapıyorum sorun yok.

Hangi ilacı kullanıyorsun?

windows loader v2.0.6 ?

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Bence pimpirik yapmamak lazım, antivirüs bile kullanmazken güncellemeyle mi korunacağım :)

Pimpirik değil bu aslında alışkanlıklara bağlı mesela sadece SDN'ye giren adamın bilgisayarına elbette virüs bulaşmayacaktır ama nette surf yapılıyorsa + internet bankacılığı kullanılıyorsa + ilaçlı yazılımlar/oyunlar kullanılıyorsa vs.vs.vs. antivirüs ve güncelleme şarttır.

Ali sen böyle rahat konuşuyorsun ama bu adamın başına birşey gelse sana isyan etse... :)

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

windows loader v2.0.6 ?
Onda sıkıntı yok bende 2.0.4 kullandım. MD5 değerleri orjinal MSDN ile uyuyor mu test ettin mi hiç?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Benim windows orjinal, yine de kapalı güncellemeler :D güncelleme yaparken kapattığın zaman bekle diyor falan hiç sevmiyorum :)

Siz bilirsiniz abi ben yıllardır kullandığım şekliyle söylüyorum, xp de de böyleydi, 7de de böyle. Arkadaş zaten antivirüsçü kullanıyordur muhakkak o yeter diye düşünüyorum, güncellemeler pek güvenlikle ilgili olmuyor. Acilse zaten haber oluyor sdnde yamandı falan diye.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Pimpirik değil bu aslında alışkanlıklara bağlı mesela sadece SDN'ye giren adamın bilgisayarına elbette virüs bulaşmayacaktır ama nette surf yapılıyorsa + internet bankacılığı kullanılıyorsa + ilaçlı yazılımlar/oyunlar kullanılıyorsa vs.vs.vs. antivirüs ve güncelleme şarttır.

Ali sen böyle rahat konuşuyorsun ama bu adamın başına birşey gelse sana isyan etse... :)

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

Onda sıkıntı yok bende 2.0.4 kullandım. MD5 değerleri orjinal MSDN ile uyuyor mu test ettin mi hiç?

Evet test ettim tabiki.. Birde bi kaç firmada beta test grubunda çalışıyorum. Gerçi son 1 aydır test edilen programları çalıştırmıyorum. Normalde Bilgisayar bilgim ileri derecede ama bu soruna çözüm bulamadım. Mayıs ayında yayınlanan orjinal md5 li sürümü kullanıyorum. Bir önceki sayfada lazım olan olursa konu açarak paylaşım yapabileceğimi tekrar belirteyim..

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İllegal işlere bulaşmayan bazı kötü sitelere girmeyen adamın bilgisayarına kolay kolay virüs bulaşmaz zaten :)
Ama adamlar güncellemeyi fantezisine çıkarmıyorlar bir sebebi var, ya performans yükseltmek için ya da açık kapatmak için... Ben ikisinden de vazgeçmem :) O açık seni-beni etkiler mi bilinmez, dediğim gibi alışkanlılara bağlı...

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

Bir önceki sayfada lazım olan olursa konu açarak paylaşım yapabileceğimi tekrar belirteyim..
İllegal paylaşımın yasak olduğunu hatırlatmak gerek :) Ceza almak istemiyorsan özel mesaj ile hallet bu tür işlerini.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
İllegal işlere bulaşmayan bazı kötü sitelere girmeyen adamın bilgisayarına kolay kolay virüs bulaşmaz zaten :)
Ama adamlar güncellemeyi fantezisine çıkarmıyorlar bir sebebi var, ya performans yükseltmek için ya da açık kapatmak için... Ben ikisinden de vazgeçmem :) O açık seni-beni etkiler mi bilinmez, dediğim gibi alışkanlılara bağlı...

Valla o illegal işlerden googleda crack indir diye arayanlara virüs bulaşır ancak ne kadar güncellersen de bi fayda etmez o adama :)

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
1 senedir antivirüs kullanmıyorum windows kafasına göre güncelleme yapıyor ilgilenmem :) virüslerle bir problemim yok girse bile ben herkesle iyi geçinirim, öyle :D

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Valla o illegal işlerden googleda crack indir diye arayanlara virüs bulaşır ancak ne kadar güncellersen de bi fayda etmez o adama :)
Diyorum ya kullanım ile alakalı ama ne kadar temiz kullanılsa da antivirüs + aktif güvenlik duvarı + güncelleme olmadan güvenmemek lazım :) Hele de internet bankacılığı kullanan varsa çok dikkatli olsun :)

Bir de şu var ki GNU/Linux ve BSD kullanıcılarının bu bahsi geçenlerden hiçbirine ihtiyacı yoktur :)

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kardeş widowsun cok yavaş acılıyor. başka yamalar kullan birde bilgisayar acılsında gereksiz çalısan programları iptal ett donanım dan kaynaklanan yavaşlama ola bilir belki
güncelleme açık+anti vürüs+trojen programı gayet sorunsuz gidiyorum virüs pragramıylan taratıyorum 0 trojen ve virüs buldu diyor trojen programıylan taratıyorum 18 tane trojen buldu :D hepsi yama diyor hiç biride aktif degildiyor..kis. sanl klavyesini kullansak sorun olmaz.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Windows'un açılışı 1 dakika olsa, günde 1 kere açtığımızı varsaysak:
Haftada 7 dakika, yılda 365 dakika yapar. 60 sene kullansak, 365*60=21900 dakika eder. Bu da yaklaşık 365 saat yapar. Bu da 15 güne, yani 2 haftaya eşittir.
Kaldı ki 2 dakikada açılan bilgisayarlar da var. Yeri geliyor gün içinde birden fazla defa açıp kapamak gerekiyor...
Galiba ne demek istediğimi merak ediyorsunuz :D Yani, Windows'un açılmasını beklerken, oyunların açılmasını beklerken boş yere vakit kaybediyoruz. Sadece Windows'un açıılmasını beklesek 60 yıl içinde ömrümüzden 1 ayımız boşa gidiyor olacak :)

Oryuken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows'un açılışı 1 dakika olsa, günde 1 kere açtığımızı varsaysak:
Haftada 7 dakika, yılda 365 dakika yapar. 60 sene kullansak, 365*60=21900 dakika eder. Bu da yaklaşık 365 saat yapar. Bu da 15 güne, yani 2 haftaya eşittir.
Kaldı ki 2 dakikada açılan bilgisayarlar da var. Yeri geliyor gün içinde birden fazla defa açıp kapamak gerekiyor...
Galiba ne demek istediğimi merak ediyorsunuz :D Yani, Windows'un açılmasını beklerken, oyunların açılmasını beklerken boş yere vakit kaybediyoruz. Sadece Windows'un açıılmasını beklesek 60 yıl içinde ömrümüzden 1 ayımız boşa gidiyor olacak :)

60 sene kullanacağımı sanmam bir bilgisayarı :D

RockyBalboa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Rainmeter dock vb programlar kullanıyorsanız açılışta ciddi yavaşlama meydana getiriyor ?

zozoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimki 30 saniyede falan açılıyor , açılıştaki program sayısını azaltınca hızı baya artıyor.