Packard Bell Recovery! Nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar merhaba

Packard bell marka dizüstü bilgisayarım iyice hantallaştı. Format atmayacağım ama recovery yapmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Bir de doğru biliyorum değil mi, driverler, sistem ilk aldığım şekli ile geri yüklenecek. Doğru mudur?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Pc açılışında F tuşlarından biri Recovery çalıştırıyordur sürücüleri falan kendisi yükler işletim sistemi ilk aldığın güne döner ama pc içindeki bilgiler için seçenekler vardır mesela D sürücüsüne dokunmaya bilir yada onuda biçimlendirebilirsin o seçenek sana kalmış .En azından asuslarda var bu seçenek.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
bende d bölümü yok ki :D. Formatlıyım ayırayım d'i. Sistemi ve driverleri yüklese yeter. Başarısız olma yüzdesi nedir?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Eğer o bölüme daha önce müdahale etmediysen sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ubuntu kurmuştum ama, onda da yeni bölüm açmıştım. Sistemde şöyle bir program var. En üsttekini seçtiğimde, ilk açtığım gibi olacak demi? :D [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION], yanıtını bekliyorum. Ona göre başlayacağım.

s9zYa.jpg

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
İlk seçenek tamamen ilk aldığın hale geri getirecek :) ubuntuyu falan komple siler

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ya windows kurulu açılacak değil mi?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Aynen öğle pc format atmak gibi düşün

mnygz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En üstteki seçenek yapıldığında yalnızca C diski sıfırlanıyor ama windows kurulu olarak mı açılıyor? Ona göre yapacağım lütfen yardımcı olur musunuz?

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En üstteki seçenek yapıldığında yalnızca C diski sıfırlanıyor ama windows kurulu olarak mı açılıyor? Ona göre yapacağım lütfen yardımcı olur musunuz?
kardeş adı üstünde fabrika ayarı dogru yoldasın dümdüz devam et aldıgın gün nasılsa pc o şekle gelicek hiç korkma daya gitsin başarı oranı yüzde ikiyüz işlem esnasında pc kapanmasın yeter elektirik kesintisi filan ona dikkat et

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bilgisayarımı fabrika ayarına geri yüklemek için yazdığınız işlemi yaptım ama windows yüklenemediği için açılamıyor diyo daha öncesinde windows vardı sorunu nasıl çözebilirim acaba yardımcı olur musunuz?

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Packard bell recovery management programı bilgisayarımdan silinmiş. bu programın klasörü veya exe versiyonunu yollayabilirseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım o recovery management dan bende yapmıştım bi sıkıntı olmadı ama şimdi tekrar yapacağım. Tuşunu unuttum hangi tuş ile geldin o kısıma ?? lütfen yardım et zor durumdayım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar packard bell marka lap topum var pc aciliyo fakat baslatilamiyodu format atmaya ugrastim denedim sonunda buldum aslinda cok kolay benim pc de [AltGr ve f10 ayni anda pc yi acarken basinca cd siz format atiliyo kendiliginden sizi yonlendiriyo ama format atildiktan sonra digerleri gibi ayri bir vindows dosyasina eskiden yuklu programlari atmiyo tamamen siliyo eger yardimci olabildi isem ne mutlu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
f tuşu derken f kaç belirtirseniz çok memnun olurum . teşekkürler..

Mr_Gezmis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başlat menüsünde arama kısmına recovery yaz geliyo zaten

bbeerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Packard bell notebook um kapattım sabah açtım sadece packard bell yazısı geldi
sonra f2 yaptım ios açıldı ordan çıktığımda restard system diordu sürekli
sonra tekrar kapattım alt f10 bastım please waid geldi ve hala bekliyorum 30dk dır biri yardımcı olabilirmi

elif kç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
packardbell bilgisayarı yenı aldm ama masa ustu coktu herseyın simgesı degıstı ve baslat menusunun yanındakı tum sekmeler gıtti ne yapabılırım

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar merhaba

Packard bell marka dizüstü bilgisayarım iyice hantallaştı. Format atmayacağım ama recovery yapmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Bir de doğru biliyorum değil mi, driverler, sistem ilk aldığım şekli ile geri yüklenecek. Doğru mudur?

Bilgisayarınızı Yeniden başlatın ve bios ekranında Alt + F10 tuşlarına beraber basınca recovery bölümü açılır.

ardından geri yükleye tıklayacaksınız
karşına bir liste çıkacak oradan sistemi tamamen fabrika ayarlarına getir seçenegine tıklayacaksınız
Size uyarı vercek ve evet diyeceksiniz.
ve tekrar tekrar uyarılar vercek size verileri sileceğim gibisinden onlarada evet diyin ve yükleme barı cıkacak doldugunda sistem yeniden başlayacak ve recovery yapılmış olacak :D

bilgisayarınız yükleme bittikten sonra; karşınıza bütün driverları ve uygulamalı kurulu bir halde gelir, ilk aldığınız gün gibi.