Barcelona 0-0 Javi Varas

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Nou Camp'ta Javi Varas'ın gecesi

Barcelona, nefesleri kesen maçta sahasında Sevilla ile 0-0 berabere kaldı. Sevilla kalecisi Javi Varas, son yılların en etkileyici kaleci performanslarından birisini sergilerken, 90+5'te kurtardığı penaltı ile 9 kişilik Sevilla'ya 1 puanı getirdi.

barca_haberici_FXT3I.jpg

La Liga'da Barcelona ile Sevilla, Nou Camp'ta 0-0 berabere kaldı.
La Liga'nın 9. haftasında Barcelona, evinde Sevilla ile 0-0 beraber kaldı ve Nou Camp'taki ilk puan kaybını yaşadı. Liderliği de Real Madrid'e kaptıran Barça'da, Messi 90 artı 5. dakikadaki penaltı vuruşunda kaleci Javi Varas'ı aşamadı. Sevilla maçı 9 kişi tamamladı.
Son 3 maçını da kazanan Barcelona, bu sezon sahasında ilk kez puan kaybederken, puanını 18'e yükseltti. Sevilla ise bu skorla puanını 16'ya çıkarttı.
Valdes, Alves, Mascherano, Abidal, Adriano, Keita, Xavi, Thiago, Ineista, Messi ve Villa 11'yle başlarken, Sevilla da Javi Varas, Fazio, Navarro, Cáceres, Navas, Medel, Escude, Trochowski, Campaaa, Armenteros ve Manu ile sahaya çıktı.
Carles Puyol sakatlığı sebebiyle kadroda yer almazken, Racing Santander maçında sakatlık geçiren Pique, yedekler arasındaki yerini aldı.
Öte yandan, Seydou Keita, Barcelona formasıyla 100. maçına çıktı.
Karşılaşmanın 20. dakikasında Sevilla gole çok yaklaştı. Navas'ın ceza alanından vuruşunda Victor Valdes çok iyi uzandı ve gole izin vermedi.
20. dakikadan sonra karşılaşma tempo kazanırken, Sevilla kanatlardan yaptığı ataklarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı.
Karşılaşmanın 33. dakikasında Xavi'nin ceza alanına pasında Daniel Alves topu kontrol edemeyince meşin yuvarlak Javi Varas'ta kaldı.
Barcelona 39. dakikada bir kez daha kaleci Varas'ı geçemedi. Adriano'nun pasında ceza alanında topla buluşan David Villa kaleciyle karşı karşıya kaldı. Villa'nın vuruşunda kaleci Varas'a gole bir kez daha izin vermedi.
42. dakikanın ilk saniyelerinde maçın ilk sarı kartı geldi. Navas, Adriano'ya yaptığı faulun ardından sarı kart gördü.
Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz sona erdi.
Mücadelenin ikinci yarısı iki takım da aynı 11'le başladı.
Mascherano 46. dakikada Barcelona adına sarı kart gören ilk isim oldu.
İkinci yarıda rakip kalede daha etkili olan Barcelona, kapanan Sevilla savunması karşısında aradığı golü bulamadı.
Oyunu Sevilla yarı alanına yıkan Barcelona, son vuruşlarda başarısız olurken, bulduğu net pozisyonlarda ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da kaleci Javi Varas'a takıldı.
72. dakikada Barcelona bu kez direğe takıldı. Ceza alanına derinlemesine pasta, Iniesta kaleciyle karşı karşıya kaldı. Topa dokunanan Iniesta, topu kalecinin üstünden aşırmasına rağmen direğe takıldı. Meşin yuvarlak üst direğe çarpıp auta gitti.
Kalan dakikalarda rakip kalede pozisyon arayan Barcelona, Sevilla savunmasını aşamadı.
Maçın 90 artı 2. dakikasında ceza alanına çalımlarla giren Iniesta, yerde kaldı. Federico Fazio'nun müdahelesinde yerde kalan Iniesta, takımına penaltı kazandırdı.
Penaltı vuruşu için topun başına geçen Messi geçerken, ceza alanı dışında tartışma çıktı. 90 art 4'te Fabregas itişmelerin arasında yerde kalırken, yükselen tansiyonda Kanoute'ye kırmızı kart çıktı.
İki takım oyuncularının sakinleşmesinin ardından 90 artı 5. dakikada Messi, penaltı vuruşu için topun arkasına geçti. Vuruşunda kaleci Javi Varas penaltı atışında Messi'ye geçit vermedi.
90+7'de bir kırmızı daha çıktı. Navarro, Pedro'ya yaptığı faulun ardından kırmızı kart gördü ve Sevilla 9 kişi kaldı.
Kalan dakikalarda Barcelona, Messi ile gole yaklaşsa da başarılı olamadı ve mücadele başladığı sonuçla sona erdi.

http://www.ntvspor.net/haber/dunyadan-futbol/50889/nou-campta-javi-varasin-gecesi

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
iddaa oynayanlar Barcelona'nın kulağını çınlatıyorlardır şu anda :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kaleci budur, öylesine değil sezgisiyle köşeye uzanıp çıkarmış topu.
[video=youtube;p1S8cMPdUr0]http://www.youtube.com/watch?v=p1S8cMPdUr0&feature=youtu.be&a[/video]

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Messi de insanmış, bunu öğrenmiş olduk. :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
messide penaltı atacak moral kaldımı ki. kanoute önce penaltıyı protesto edip sarı kart gördü. sonra messi konsatre olurken topu penaltı noktasından dışarıya itti. sonra arkada kavga çıkarıp kırmızı kart gördü. bu hengamede messi top elinde sefil sefil dolanıyodu.

kaleyi tutturduğuna şaşmalı. :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
barcelonanın kazanamadığı her maçta kavga çıkar zaten.

skara

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sevilla haketti 1 puanı :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
pedro ve xavi gibi çirkefi yok o takımda birde villa

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
500 tl cepten gitti ben çınlatmayımda kim çınlatsın. o penaltıyı atsaydı kuponun tutmasıyla gelecek olan honda motosiklet parasını saymıyorum bile.
Ah Messi atsaydın o penaltıyı binecektim Hondama kökleyecektim gaza E5 yollarında.
Bundan sonra forever Ronaldo.

meLodrama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
500 tl cepten gitti ben çınlatmayımda kim çınlatsın. o penaltıyı atsaydı kuponun tutmasıyla gelecek olan honda motosiklet parasını saymıyorum bile.
Ah Messi atsaydın o penaltıyı binecektim Hondama kökleyecektim gaza E5 yollarında.

Hocam bi penaltı kaçırdı diye kızmamak lazım türkiye'deki futbolun adamlar gene 100 yıl ilerisi oynuyorlar yanlışmıyım ? Real madrid'de Sergio Ramos denilen futbolla alakası olmayan hayvanoglu hayvan bi herif var. :D Messi iyidir hoştur gelin agalar yapmayın etmeyin. :)

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
kaleci çok iyi :) iyi oldu forever madrid

martymcfly

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Sevilla'dan kısa sürede 2 kişi atılıp Barça'dan kimsenin sarı bile görmemesi harikaydı gerçekten. Sportmen, iyi insanlar topluğu Barça ve ailemizin çocuğu (yersen) Messi biraz sıkıntıya girince her pisliği yapacak kapasitede.
Takım savunmasını çok iyi yaptı Sevilla, üstüne kaleci de inanılmaz kurtarışlar yapınca puanı hakettiler. Özellikle Barcelona rakip yarı sahanın ortalarındayken Sevilla'nın onları cezasahası ön çizgisinde karışalaması çok iyiydi çünkü kale önüne kadar çekilmek Barcelona'nın işine yarayacaktı. Navas ve Kanoute ilerde biraz yardımlaşsalar belki gol bile bulabilirlerdi ki Rakitiç'in pozisyonuyla buna yaklaşacakken topu kontrol edemedi.
İlk 11 leri görünce Palop değil de Javi Varas'ın kalede olması beni şaşırtmıştı ama teknikdirektörün bildiği varmış demek ki.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555

iddia dan gelen parayla aldığın motorda gazı fazla köklemeni tavsiye etmem :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
hayatımda izlediğm hiç bir maçta dün messinin yaptığı pas hatası kadar bir futbolcunun pas hatası yaptığını görmedim. 200 pas denemesi yaptıysa 190'ı rakibin ayağına gitti.

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
hayatımda izlediğm hiç bir maçta dün messinin yaptığı pas hatası kadar bir futbolcunun pas hatası yaptığını görmedim. 200 pas denemesi yaptıysa 190'ı rakibin ayağına gitti.
Bunu şöyle diyebiliriz Sevilla'lı futbolcular iyi analiz etmişler. Messi'nin hareketleri zaten bilindik bunu göremeyen yoktur. Sevilla'lılar alan savunmalarını iyi yaptı.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Sevilla zaten güçlü bir takım, sonuç inanılmaz değil.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
[video=youtube;p1S8cMPdUr0]http://www.youtube.com/watch?v=p1S8cMPdUr0[/video]

başımıza taş yağacak :4::4:

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Gergin olduğu için kaçırdı bence.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Sevilla'nın kalecisi dün çok iyiydi.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Messi kaçırmadı kesinlikle kaleci çıkarttı.Mükemmel oynadı kaleci.

ibrhma

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Her iyi futbolcu iyi penaltı atacak yada her penaltısı gol olacak diye bi kaide yok bence...!