Antivirüs programını engelleyen virüs (yardım)

Bu konuyu okuyanlar

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma internetten bir şey indirirken bir virüs bulaştı.Antivirüs programı olarak Nod32 süresiz kullanım paketim vardı.
Virüsü anlatıyım;
1.Açılışta mouseyi oynatıyorum sonra ekran kararıp tekrar geliyor ve mouse eski yerine dönüyor.
2.Nod32 'Çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu.' diyor.
3.AVG antivirüs programı indirmeye çalıştım, yüklemenin sonunda hata veriyor.Ve yükleme tamamlanmıyor.
4.NET Framework indirmeye çalıştım ondada AVG'deki gibi hata veriyor.
5.Modem ışığım en ufak indirmede bile yanıp sönmeye başlıyor.
Antivirüs programlarının hatalarını ve istediğiniz bir programın raporunu yollayabilirim.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim;hiç bir çözüm bulamadım delirecem!!!:cursing:[h=2][/h]

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Sistem geri yüklemeyi virüsün girdiği bir tarihten öncesine al.

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam deniyorum.

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

Yaptım ama bir şey değişmedi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Biraz daha eksi tarihe al. Yine devam ederse sistem geri yükleme dosyaları da etkilenmiş olabilir.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Görev yöneticisinde aşırı cpu veya ram kullanan işlem varmı?Başka antivirüsler denedinmi?Anti-malware programları ile malware taraması yapmayı dene.

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece bu günün tarihi vardı ve o da 'can you run it' le ilgiliydi.Sistem geri yüklemeden başka bir çözümü var mı?

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

Anti-malware yükleniyor ama tarama yapmadım.
İsterseniz yapabilirim.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Malwarebytes anti malware veya emsisoft anti malware ile taramanı tavsiye ederim.

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar dün Malwarebytes anti malware kullandım ve bir şey buldu.O nu sildim yeniden başlattığında pc açılmadı.Sebebi ise klavye hiç bir işlem yapmıyordu.Klavye bozuldu heralde diye başka bir klavye taktım olmadı.
Format atıyım dedim.CD'yi taktım açılmadı.Sonra sabah kalktığımda pc normal olarak açıldı.Malwarebytes anti malware 4 adet aynı virüsü buldu.Ama kopyala yapıştırla gönderemiyorum.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Merhabalar dün Malwarebytes anti malware kullandım ve bir şey buldu.O nu sildim yeniden başlattığında pc açılmadı.Sebebi ise klavye hiç bir işlem yapmıyordu.Klavye bozuldu heralde diye başka bir klavye taktım olmadı.
Format atıyım dedim.CD'yi taktım açılmadı.Sonra sabah kalktığımda pc normal olarak açıldı.Malwarebytes anti malware 4 adet aynı virüsü buldu.Ama kopyala yapıştırla gönderemiyorum.

Virüs bulduysa silin gitsin neyi kopyalıyorsunuz? :D

Carnage

Premier Сasual Dating Authentic Maidens
Reaksiyon puanı
4
Bu tip pis durumlarda ComboFix işe yarayabilir.

x4uqas7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
csrss.exe zarar görmüş. aynı anda virüs ve sistem kullanmak isteyince problem olmuyor fakat araya anti-virüsler girince sıkıntı yaratabilir.

temizlemek için:
firewall kur.
istek yapan aplikasyonlardan bilmediklerini engelle.
comodo anti-virüsü kur...
önemli noktaları tarat. hatta vaktin varsa tam tarama yap.
hepsini sil.

trancelogy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana tavsiyem ilk önce virus un adını bulmaya çalış sonra netten o virus için özel olarak yazılan antivirüsleri bulabilirsin ilk önce pc ni combofix le tarat sonra kaspersky ı devamlı kullan

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs bulduysa silin gitsin neyi kopyalıyorsunuz? :D
Kopyalamak derken ismini size yollamak için demiştim.:D

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] Online taramda bir şey bulunamadı.Anti-virüs programlarına gelince zaten anti-virüs programı kullanamıyorum.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Anti malware silmedimi birşeyler?Sorun düzelmedimi?Combofix'de kullanın halen düzelmediyse.

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok saçma gelebilir ama ComboFix kullandım ama oda bir işe yaramadı.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Program kurulmuyorsa dediğim gibi cdden boot edilen antivirüsleri deneyeceksin. Yukarda verdiğim gibi mesela.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
COMBOFIX dene eminim çözüm olacaktır

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Format atmak bu kadar mı zor ?

nebileyimben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format atım.Windows.old diye bir dosya oluştu onu silmelimiyim?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Eski sisteminin dosyaları falan olur içinde lazım olan bişey varsa içinden al sonra silebilirsin.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Windows yükseltme işlemi yapılınca eski işletim sisteminin dosyaları .old dosya biçiminde saklanır. Silinmesiyle herhangi bir zarar olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar win 7 kullanıyorum pc acıldıktan sonra sağ altta eset acık görünüyo ama tıkladığımda ana ekrana gidemiyorum ve 2 dk sonra esetle çekirdek arasında sıkışma oldu diyo eseti denetim masasından kaldıramıyom regeditten denedim oradanda kaldıramadım sürekli eset hata veriyo kaldırmaya calışırken combofix i sürekli deniyorum ama işe yaramıyo bi çözüm yöntemi bilen var mı varsa bi yardımcı olabilir mi acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar çözümünü buldum sırasıyla şöyle başlat denetim masası eset kaldır iptale basın sonra önünüze 1 dosya gelecek kaldır onar onara basın 30 sn esetin dosyalarını yükledikten sonra işlem bitiyor .2 saat uğraştım sonunda lanet olası virüsü sildim :D iyi günler

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sen zaten o süresiz sürüm dediğin eseti kurarak bilgisayarına en baştan virüsü sokmuşşun bile haberin yok

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam bendede seninki gibi bir virüs vardı.Comodoyu yüklememe nedense izin verdi ve tarama yaptım virüs yok oldu.Ayrıca antivirüs full sürüm alacak kadar kimse enayi değil bana göre öyle.Tabii zenginler alabilir ona lafım yok ama biz fakirler cracklenmiş sürümden yararlanırız epeyde işe yarar.