Windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı.

Bu konuyu okuyanlar

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,
windows7 ultimate kullanıyorum. güncelleştirmeleri yapıyorum.
sonra pcyi yeniden başlatınca windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı diyo.
ne kadar uğraştıysam olmadı :(
Lütfen yardım eder misiniz?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Arkadaşlar, bu problem Windows 7 nin ilk ciddi güncelleme problemi.
KB974431 güncellemesindeki hatadan kaynaklanıyor.
Çözümü şöyle;

Bilgisayarım / C: / Windows / System32 klasörüne gir
cmd.exe ye sağ tıklayıp, Yönetici olarak çalıştır.
Açılan DOS penceresine;
sfc/scannow
komutunu yaz, entere bas ve bekle.
Tarama bittikten sonra makineni resetle.
Microsoftun sayfasından, KB974431 güncelleme dosyasını bilgisayarınıza download edin ve güncellemeyi bu dosya ile yapın. (İnternetten otomarik güncelleme hatalı oluyor.)

Şöyle bir alıntı var ama işe yararmı bilmiyorum.

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
windows cdsini tak başlangıç onarımı dene bi

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Hangi güncellemelerde hata veriyor?Daha önce netframework 4 yüklüydü windows update kısmından 2 sürümüne güncelleme yapmaya çalışmış bende gizledim bendede sürekli başarısız yazıyordu.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hangi güncellemelerde hata veriyor?Daha önce netframework 4 yüklüydü windows update kısmından 2 sürümüne güncelleme yapmaya çalışmış bende gizledim bendede sürekli başarısız yazıyordu.

Belirli bir gncellemeye hata vermiyor. Olan şeyi aynen yazıyorum.
1.adamda güncellemeleri bulup yüklüyorum.
2. adımda pcyi yeniden başlatıyorum.
3. adımda pcyi kapatmayın yüklemeler uygulanıyo gibisinden bişey diyo.

işte ne oluyosa bundan sonra oluyo. 4. adım; yüklediği ne varsa geri kaldırıyo ve aynen şunu yazıyo "Windows Güncelleştirmeleri Yapılandırılamadı"

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bu da olmuştu bende daha önce ama nasıl çözüldüğünü hatırlamıyorum yükleyip tekrar kaldırıyordu.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bu sorun pc otomotik günceleme yaparken herhangi bir kapama durumunda hata vermesi

Güncelleştirme geçmişini silmek neden bu kadar önemli anlamadım ama sana yardımcı olayım. Sonuçta bir başarısız yazısı. Neyse.

Notepad aç. İçine aşağıda yazan komutları kopyala.

CD\
net stop wuauserv
del %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\e db.log
net start wuauserv

*.txt olan uzantıyı *.bat olarak değiştir.
Çalıştır ve bekle. Sonrasında Window update'e gel. Güncelleştirmeleri denetle. Gizli olan tüm güncellemelerini tekrar soracak, yüklü olan hiçbir güncellemen silinmeyecek ve listen tamamen temizlenecek.

Hayırlı olsun.

Not: Verilen ilk komut ve son komut hizmeti durdurup başlatmak için. Önemli olan ortada yazan.

shifdelete üye arkadaşımızın yazdığı bir konu tolgasal tşk
http://forum.shiftdelete.net/windows-7/129306-win-7-guncellestirme-gecmisini-silme.html

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

windows aktivation ile ilgili ola bilir evet bu sorun aktivation la ilgili bir cok araştırma yaptım sonuca ulaştım

o start/all programms/accesories/command prompt - right mouse and run as administrator. Tape: CMD then
sfc.exe then
sfc/scannow and wait until it end scan. - It deactivates windows to unregistred version.
Then restart, start updates, install it and after all reactivate windows again using activator or loader.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bu sorun pc otomotik günceleme yaparken herhangi bir kapama durumunda hata vermesi

Güncelleştirme geçmişini silmek neden bu kadar önemli anlamadım ama sana yardımcı olayım. Sonuçta bir başarısız yazısı. Neyse.

Notepad aç. İçine aşağıda yazan komutları kopyala.

CD\
net stop wuauserv
del %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs\e db.log
net start wuauserv

*.txt olan uzantıyı *.bat olarak değiştir.
Çalıştır ve bekle. Sonrasında Window update'e gel. Güncelleştirmeleri denetle. Gizli olan tüm güncellemelerini tekrar soracak, yüklü olan hiçbir güncellemen silinmeyecek ve listen tamamen temizlenecek.

Hayırlı olsun.

Not: Verilen ilk komut ve son komut hizmeti durdurup başlatmak için. Önemli olan ortada yazan.

shifdelete üye arkadaşımızın yazdığı bir konu tolgasal tşk
http://forum.shiftdelete.net/windows-7/129306-win-7-guncellestirme-gecmisini-silme.html

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

windows aktivation ile ilgili ola bilir evet bu sorun aktivation la ilgili bir cok araştırma yaptım sonuca ulaştım

o start/all programms/accesories/command prompt - right mouse and run as administrator. Tape: CMD then
sfc.exe then
sfc/scannow and wait until it end scan. - It deactivates windows to unregistred version.
Then restart, start updates, install it and after all reactivate windows again using activator or loader.

çok teşkkürler uğraşmışsın ama benim sorunum bu değil. bak ben bu söylediğini denedim. oluyo gibi. ama sonrasında tekrar güncellemek istediğimde yine güncelliyo tam pc açılınca yani güncellemeler yapılandırırlırken yine şu yazıyo
"Windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı.
değişiklikler geri alınıyor
Bilgisayarınızı kapatmayın"

evet aynen böyle yazıyo :S

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
O zaman güncelleştirmesi yapılmaya çalışılan güncellemeleri gizle bir daha onları güncelleme içinde göstermez yani sürekli güncelleştirmeye kalkmaz.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ya zaten güncelleştirmeler kapalı. ben kendi isteğimle güncelleyecektim. bikaç hata veriyor pc. onun için güncelleyeyim dedim. ama işte malesef olmuyo.
birde ben hangileri hatalı bilmiyorum ki. sadece güncellemeleri indiriyor herşeye tamam diyo ama yapılandırırken sorun çıkarıyor :S çok sinir bozucu bi durum

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
windows update kısmından bugün veya dün başarısız olan güncellemeleri gizleyebilirsin.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hepsi başarısız :) üstelik biçoğu da önemli güncellemeler :S

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Önemli dediğine bakma :D windows defender yada office güncellemeleridir.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Neyse format atarız olmadı :S yapacak bişey yok. Kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de hizmet yapılandırılıyor dedi sonra ekran bi gitti bir daha gelmedi windows diye başlıyor ama bilgisayar açılmıyor ve siyah ekran geliyor ne yapabilirim

sonsuz_05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konu biraz eski ama çok araştırdım çözemeyince yardım istemeye karar verdim. Öncelikle Laptopı win 8'den Win 7'ye dönüştürdüm. Başta herşey normaldi güncellemeleride kuruyordu. Ama driverların hepsini yükleyince bir çakışma oldu ve ekran açılmadı başka şansım olmadığı için tekrar formatladım. Bu seferde güncellemeleri yapmamaya başladı yani aynı sorun (windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor)diyor.Bu sayfada yazılanların hepsini denedim driverları da güncelledim ama yine sonuç vermeyince tekrar formatladım buda sonuç vermedi format cd'sini değiştirdim ve 3 farklı cd ile format attım yine değişen birşey yok. Yaklaşık 105 güncelleme olduğu için hangi güncellemenin sorunlu olduğunu bulamıyorum. Bir kısmını seçemeden güncelleme yaptım yine aynı sorun. Belki güncellemeleri yapma gitsin diyen arkadaşlar olabilir ama kullandığım programlar güncellemeleri istiyor ( Ör; Autocad 2012 ). Bir türlü çıkamadım işin içinden. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar konu biraz eski ama çok araştırdım çözemeyince yardım istemeye karar verdim. Öncelikle Laptopı win 8'den Win 7'ye dönüştürdüm. Başta herşey normaldi güncellemeleride kuruyordu. Ama driverların hepsini yükleyince bir çakışma oldu ve ekran açılmadı başka şansım olmadığı için tekrar formatladım. Bu seferde güncellemeleri yapmamaya başladı yani aynı sorun (windows güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor)diyor.Bu sayfada yazılanların hepsini denedim driverları da güncelledim ama yine sonuç vermeyince tekrar formatladım buda sonuç vermedi format cd'sini değiştirdim ve 3 farklı cd ile format attım yine değişen birşey yok. Yaklaşık 105 güncelleme olduğu için hangi güncellemenin sorunlu olduğunu bulamıyorum. Bir kısmını seçemeden güncelleme yaptım yine aynı sorun. Belki güncellemeleri yapma gitsin diyen arkadaşlar olabilir ama kullandığım programlar güncellemeleri istiyor ( Ör; Autocad 2012 ). Bir türlü çıkamadım işin içinden. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Sorun ile ilgili olarak BURADA yer alan dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartarak sağ tıklayıpYönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanınca bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

sonsuz_05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabınız için teşekkür ederim. Akşam evde deniyecem. Sonucu haber veririm

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Yukardaki işe yaramazsa bunu deneyin.

Windows Update bileşenlerini sıfırlamak için şu adımları uygulayın

1. Bir Windows Komut İstemi Penceresi açın. Komut istemini açmak için, Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın. Aşağıdaki komutu kopyalayıp kutusuna yapıştırın (veya yazın) ve ENTER tuşuna basın:

cmd
  2. BITS hizmetini ve Windows Update hizmetini durdurun. Bunu yapmak için, bir komut isteminde aşağıdaki komutları yazın: Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
    • net stop bits
    • net stop wuauserv
  3. qmgr*.dat dosyalarını silin. Bunu yapmak için, komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:Del "%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Network\Downloader\qmgr*.dat"
  4. Bu makaledeki adımları kullanarak Windows Update sorunlarını çözme konusundaki ilk girişiminiz bu ise, adım 4'ü uygulamadan adım 5'e gidin. Adım 4, diğer tüm adımları uygulamanıza rağmen Windows Update sorunlarınızı hala çözemediğinizde, sorun giderme işleminin bu aşamasında gerçekleştirilmelidir. Adım 4'teki adımlar, yukarıdaki Fix it Çözümü'nün "Agresif" modu tarafından da gerçekleştirilir.
    1. Aşağıdaki klasörleri *.BAK olarak yeniden adlandırın:Bunu yapmak için, bir komut isteminde aşağıdaki komutları yazın: Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
      • %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore
      • %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
      • %systemroot%\system32\catroot2
      • Ren %systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore *.bak
      • Ren %systemroot%\SoftwareDistribution\Download *.bak
      • Ren %systemroot%\system32\catroot2 *.bak
    2. BITS hizmetini ve Windows Update hizmetini, varsayılan güvenlik tanımlayıcısına sıfırlayın. Bunu yapmak için, bir komut isteminde aşağıdaki komutları yazın: Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
      • sc.exe sdset bits D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)
      • sc.exe sdset wuauserv D:(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;SY)(A;;CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO;;;BA)(A;;CCLCSWLOCRRC;;;AU)(A;;CCLCSWRPWPDTLOCRRC;;;PU)
  5. Bir komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:cd /d %windir%\system32
  6. BITS dosyalarını ve Windows Update dosyalarını yeniden kaydettirin. Bunu yapmak için, bir komut isteminde aşağıdaki komutları yazın: Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
    • regsvr32.exe atl.dll
    • regsvr32.exe urlmon.dll
    • regsvr32.exe mshtml.dll
    • regsvr32.exe shdocvw.dll
    • regsvr32.exe browseui.dll
    • regsvr32.exe jscript.dll
    • regsvr32.exe vbscript.dll
    • regsvr32.exe scrrun.dll
    • regsvr32.exe msxml.dll
    • regsvr32.exe msxml3.dll
    • regsvr32.exe msxml6.dll
    • regsvr32.exe actxprxy.dll
    • regsvr32.exe softpub.dll
    • regsvr32.exe wintrust.dll
    • regsvr32.exe dssenh.dll
    • regsvr32.exe rsaenh.dll
    • regsvr32.exe gpkcsp.dll
    • regsvr32.exe sccbase.dll
    • regsvr32.exe slbcsp.dll
    • regsvr32.exe cryptdlg.dll
    • regsvr32.exe oleaut32.dll
    • regsvr32.exe ole32.dll
    • regsvr32.exe shell32.dll
    • regsvr32.exe initpki.dll
    • regsvr32.exe wuapi.dll
    • regsvr32.exe wuaueng.dll
    • regsvr32.exe wuaueng1.dll
    • regsvr32.exe wucltui.dll
    • regsvr32.exe wups.dll
    • regsvr32.exe wups2.dll
    • regsvr32.exe wuweb.dll
    • regsvr32.exe qmgr.dll
    • regsvr32.exe qmgrprxy.dll
    • regsvr32.exe wucltux.dll
    • regsvr32.exe muweb.dll
    • regsvr32.exe wuwebv.dll
  7. Winsock'ı sıfırlayın. Bunu yapmak için komut isteminde şu komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:netsh winsock reset
  8. Windows XP veya Windows Server 2003 çalıştırıyorsanız, ara sunucu ayarlarını yapılandırmanız gerekir. Bunu yapmak için, komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:proxycfg.exe -d

Windows 8, Windows 7 veya Windows Vista çalıştırıyorsanız, komut isteminde şu komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
    netsh winhttp reset proxy
  9. BITS hizmetini ve Windows Update hizmetini yeniden başlatın. Bunu yapmak için, bir komut isteminde aşağıdaki komutları yazın: Her komutu yazdıktan sonra ENTER tuşuna basın.
    • net start bits
    • net start wuauserv
  10. Windows Vista veya Windows Server 2008 çalıştırıyorsanız, BITS sırasını temizleyin. Bunu yapmak için, komut isteminde aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:bitsadmin.exe /reset /allusers
  11. En son Windows Update Aracısı'nı yükleyin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:949104 Bir bilgisayardaki güncelleştirmeleri yönetmek üzere Windows Update Aracısı'nın en son sürümünü edinme
  12. Bilgisayarı yeniden başlatın.

http://support.microsoft.com/kb/971058

sonsuz_05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam tekrar teşekkür ederim ama soylenenlerin ikisini de yapmama ragmen hala aynı hatayı alıyorum. Su anda laptop degisiklikleri geri alıyor ve bu da yaklaşık yarım saat sürüyor bu yüzden Cepten yazıyorum

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Hocam tekrar teşekkür ederim ama soylenenlerin ikisini de yapmama ragmen hala aynı hatayı alıyorum. Su anda laptop degisiklikleri geri alıyor ve bu da yaklaşık yarım saat sürüyor bu yüzden Cepten yazıyorum

Bu hata NET Framework hatasıdır yukarda yazdığım gibi şu olay cözmesi lazım cok karşılaştığım bir olay ve cözüm böyle giderdim.

orun ile ilgili olarak Windows Ag Tanilama'yi Çalistirma islemi deneyiniz.

Bunun disinda C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

Ayrica ADSL Modem yaziliminizida güncelleyerek test etmenizi öneririm.

sonsuz_05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hata NET Framework hatasıdır yukarda yazdığım gibi şu olay cözmesi lazım cok karşılaştığım bir olay ve cözüm böyle giderdim.

sorun ile ilgili olarak Windows Ag Tanilama'yi Çalistirma islemi deneyiniz.

Bunun disinda C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

Ayrica ADSL Modem yaziliminizida güncelleyerek test etmenizi öneririm.

Sayın ITHelp en son önerdiğiniz çözümde 3. seçenekte sorun verdi ama diğerlerini yaptı. resetleyip tekrar denedim değişen birşey olmadı. bende 5 er 5 er yükledim güncellemeleri bazılarında sorun verdi 4 tane yükleyip 1 tane yüklemiyordu. son olarak ta netframework 3.5.1 olan güncellemelerin hiçbirini yüklemedi. Windowsun sitesinden indirip kurmayı denedim olmadı. Şu anda ie11'i bile yükleyemiyorum.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Sayın ITHelp en son önerdiğiniz çözümde 3. seçenekte sorun verdi ama diğerlerini yaptı. resetleyip tekrar denedim değişen birşey olmadı. bende 5 er 5 er yükledim güncellemeleri bazılarında sorun verdi 4 tane yükleyip 1 tane yüklemiyordu. son olarak ta netframework 3.5.1 olan güncellemelerin hiçbirini yüklemedi. Windowsun sitesinden indirip kurmayı denedim olmadı. Şu anda ie11'i bile yükleyemiyorum.

öyle zor bir işlemdeğil aslında cok sıkca karşılaştığım bir sorun bu ve coğunu yukarda yazdığım yönetemlerle giderdim taki dün kadar bir müşterimde güncellemelerde soun yaşıyordu ve beni aradı windows8.1 11 güncelemesinden 6 tanesini yüklemiyordu yukardaki tüm yazdığım konular işe yaramadı o bilgisayarda bende modemi resetleyerek modem ve internet ayarlarını tekrar yapılandırdım modem icindeki güvenlik duvarını ve bazı ayarları kaldırdım tüm güncellemeler sorunsuzca yükledin PC masaüstümü Notbook mu eğer Notbooksa başka biryerde başkası birinin internetinden yaralanarak güncelleme yapın masaüstü ise tabi getir götürmesi zor olur modem resetleyin tüm ayarlarınızı tekrar yapın Firewall kapatın gecici bir süre ve dns ayarlarınızı değiştirin birde bu yönetimi deniyerek sorunu cözümlemeyi deneyin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sana sormayı unutum peki yüklediğn windows korsanmı cracklımı kullanıyorsun ki öylese bazı internet ortamında yayınlanan korsan işletim sistemlerinde üzerinde oynama yapılıyor bazı patch atarak güncellemeleri durudurabiliyorlar ve ya kullandığınız crack sorun cıkarıyor Bilgisayar/yönetim/hizmetler de windows defender ve windows update devre dışı bırakıldına da bakabilirsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir tavsiye daha bilgisayarına Combofix indir bilgisayarını güvenli mod başlat combofix calıştır sonuna kadar tarat bitikden sonra bilgisayarını yeniden başlat normal olarak başlasın sonra advenced system car 7 programını sitesinde indir kur SDN forumda arkadaşlar bu programın bedava serial numarasını paylaşmışlar 6 aylık full pro olan serial gir advenced programını ac tüm tik'leri işaretle güzek bir temizlik yap sistemi yeniden başlat güncellemeleri tekrar dene.

sonsuz_05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız için Tekrar teşekkürler IThelp. zaten bir kaç farklı yerde internete girip güncellemeyi denemiştim olmamıştı. son olarak farklı bir cd daha buldum ( 4. CD oldu ) ve format attım çok şükür sorunum düzeldi.Galiba kullandığım windowsun üzerinde oynanma yapılmıştı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:d ammada sorunluymus bu bılgısayar benımde basıma geldı Allah tan çozuldu umarım işinize yarar guncellemeler yuklenemeyınce bılgısayar kasmaya baslıyor halıyle once yapmanız gereken

guncellemelerı otomatık yapın yanı acın..

Microsoft Security Essentials ı kurun bırakın herseyı halletsın

ya da

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme windows update ıle ılgılı sorunları duzeltın dıyın

bunları yaptıktan sonra karsınıza exe ile ilgılı sorunlar cıkarsa yapmanız gereken

kb:2872339
kb:2882822

dosyaları mevcutsa sılın hata alırsanız zaten bırı ya da 2 sı mevcuttur
bılgısayarı yenıden baslatınca sorun halloluyor bende 100/100 ıse yaradı umarım isinize yarar yararsa paylasın herkes bılgılensın ....
tesekkurler....