Pes 2012 Blur Kaldırma Yaması

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
LOD.jpg

kickoffu.jpg

Oyundaki kötü blur efektini yani bulanıklığı kaldıran yama.

http://www.filesonic.com/file/2066044154
http://www.fileserve.com/file/Zh38KWb/No_Blur_during_Gameplay_By_Tunizizou.rar
http://uploaded.to/file/kb8xwqpk

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
PES2012'deki blur efekti kötü değil tamamen rezalet...

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

pes20122011082221024079.jpg

kickoffu.jpg

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Yukarıdaki görsellerde bana blur efektini göstere bilirmisin ? Kamera çekimlerinde bilerek arka blur yapılırki cisim ön plana çıksın bu rezalet değil fotoğrafçılığın ve kameramanlığın temel esaslarından birine rezalet diyorsun :)

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Yukarıdaki görsellerde bana blur efektini göstere bilirmisin ? Kamera çekimlerinde bilerek arka blur yapılırki cisim ön plana çıksın bu rezalet değil fotoğrafçılığın ve kameramanlığın temel esaslarından birine rezalet diyorsun :)

Oyunu oynadın mı? Yakın çekim görüntülerde gerçekten gereksiz bir efekt var. Özellikle düşük güçlü bilgisayarlarda da tekrarları izlerken kasmaya neden oluyor. Yani fotoğrafçılık vs. ile alakalı bir şey değil. Oyundaki efekt bence de saçma.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Kim kale demirini bulanık görmek isterki :D bu arada nasıl uyguluyoruz yamayı indirdim bin uzantılı dosya çıktı içinden?

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Demekki Pes 2012 FİFA 2012'nin altında kalıcak gibi.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kim kale demirini bulanık görmek isterki :D bu arada nasıl uyguluyoruz yamayı indirdim bin uzantılı dosya çıktı içinden?

kesin aynı isimde program files konami ıvır zıvır içinde bi dosya vardır onunla değiştireceksindir, bi kontrol et :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
radyo tv mezunuyum 24TV'de kameramanlıkta yaptım yani o işleri lafta değil gerçekten bilirim...ama oyundaki kötü yapılmış efektle bunun ne alakası var? örneğin fifada da arkadaki kalan nesnede blur efekti var ama mükemmel uygulanmış efekte kim ne diyebilir? ama peste sadece arkadaki nesnede değil öndeki dahil bütün nesnelerde bulanıklık var yani ortada blur bile yok, resmi falan bırakıp oyunu açmanız yeterli... Ayrıca ne anlatmak istediğimi özellikle belirttiğim halde nedir bu herşeyi ben bilirim tavırları sence ben blur nedir bilmiyormuyum yada genel anlamda blur efektini mi kötülüyorum ki ısrarla böyle ki garip cevaplar veriyorsunuz, gerizekalıya laf anlatır gibi oraya blur efektli fotograflar koyuyorsunuz, ben okulunu okuduğum halde millete birşeyler bildiğimi göstereyim sizin kadar diye çabalamıyorum...

Basit bir yama konusunda bile insanı tartışmaya sokuyorsunuz, yaşına veriyorum daha uzatmıyorum...iyi forumlar.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Öncelikle nerede ne yaptığın beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Tartışma çıkaran sensin. Ve koyduğun resimlerde hiçbir anormal blur efekti göremiyorum ben. Normalde Pes 12 demosunu oynamadım. Oyunda ki ile koyduğun resimlerde ki efekt farklı ise bilemicem. Ben resimden yola çıkarak birşeyler anlatmaya çalıştım. Ayrıca kimsenin ben biliyorum diye birşey kanıtlamaya çalıştığı yok. Son birşey. Akıl yaşta değil baştadır diye ne güzel söylemiş atalarımız...

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
kesin aynı isimde program files konami ıvır zıvır içinde bi dosya vardır onunla değiştireceksindir, bi kontrol et :)
Yok ya denedim olmadı bir klasör var içinde onunla bir tane .img uzantılı dosyanın adı aynı ama bu klasör halinde atamadığım için direk içindeki dosyayı attım içinde bin uzantılı olan dosyayı ama kabul etmedi :D

Adam burada belirtmiş img klasörü içine attım olmadı :D

http://www.pes-patch.com/2011/09/patch-no-blur-during-gameplay-by-tunizizou.html

Instructions : Copy to kitserver/IMG/ folder or jenkey/data1/img

belki sadece 2.demoyu destekliyordur :D

KadirDaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim millet en ufak şeyde bile nasıl tartışma çıkarıyor nasıl buluyor anlamıyorum.ben oyunu oynadım defalarca ve berbat otesi bişey o sahanın bi yarısı aydınlık bi yarısı karanlık misali..

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
2.demoyu uzun uzun oynadım kullanılan blur efektinin gereksiz olduğunu hiç düşünmedim.

Bilgisayarları zorlaması gereksiz olduğu anlamına gelmez.

Ve hiçkimsenin kameramanlık yapması oyunlardaki blur ayarı konusunda uzman olduğunu kanıtlamaz

Ve tartışmayı bitirirken sen kralsın haklısın büyüksün gibi kullanılan kelimeler akli yaş ve sağlığı belirlemekte araç olarak kullanılabilir...

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bence pesteki efekte blur efekti diyenin aklında sorun var, öyle berbat birşey yapmışlarki ona blur denmez!Yıl 2011 olmuş çamur gibi görüntü yapmışlar oynamazsam oynamamamın en önemli nedenlerinden biride bu olur.Ortalık şampiyon dolmuş.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Önceden olan tartışmandan kalan duyguların burada dökülmesine gerek yok.

Bence de samilcan olayı anlamamıştır ve direk blur efektine karşı gereksiz deniyormuş gibi algılamıştır konuyu. Ama olay o değil efektin kötü kullanılmasıdır. Bunu da yazılan yorumlardan görüyoruz. Aykut'da bu efekti kaldıran güzel bir konu açmış, kendisine teşekkür edip dağılalım.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
blurdan kasıt odaklanma ile ilgili olan kısım. evet oyunlarda bu tam olarak yansıtılamıyor henüz ama o kadarda kötü değil bence

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
.. :p en iyi cevap bu size oyun konusunu "herkes" le tartışmıyorum.Tartışılacak tek adam vardı o da ayrıldı.

Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine dikkate almıyorum sizi.özellikle seni dgncn anladığın bir şey yok anlata anlata konuşuyoruz bilgisiz atlamaya meraklı ergen gibi dalıyorsun konuya

:p

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Akıl yaşın gerçek yaşının yarısı etmez.