Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
En iyi Uzakdoğu/Asya Filmleri - Çin, Kore, Japon Filmleri Tavsiyesi

Kızıl Uçurum
Red Cliff / Chi bi

red_cliff_poster.jpg

Fragman

[video=youtube;z3qIXQCHf94][/video]​

Filmin Özeti

Red Cliff II
Chi Bi: Xia - Jue Zhan Tian Xia

red-cliff-ii-movie-poster-2009-1020433307.jpg

Fragman

[video=youtube;eusl6-AAc6A][/video]​

Filmin Özeti

Altın Çiçeğin Laneti
Man cheng jin dai huang jin jia / Curse of the Golden Flower

1248039241_curseofthegoldenflowerpwh.jpg

Fragman

[video=youtube;NTrJlpgeRyw][/video]​

Filmin Özeti

Mulan: Warrior Princess
Hua Mulan

16.jpg

Fragman

[video=youtube;gTAETFTIo_I][/video]
Filmin Özeti

Papatya (2006)
Daisy

0468704.jpg

Film özeti :

[video=youtube;ks3vY9Xz098][/video]

İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar (2003)
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
Spring, Summer, Autumn, Winter…and Spring

734.jpg

Film özeti

[video=youtube;gXyxi-jnKxw][/video]

A Moment to Remember
Hatırlanılacak Bir Anı (2004)

0428870.jpg

Film özeti

[video=youtube;jr5z_JLE4EY][/video]

My Sassy Girl

Hırçın Sevgilim (2001)

0293715.jpg

Film özeti

[video=youtube;lIBodxsKp_w][/video]

Ajeossi (2010)
The Man from Nowhere

1527788.jpg

Film özeti

[video=youtube;E7SSETgPRn4][/video]

Old Boy
İhtiyar Delikanlı (2003)

0364569.jpg

Film özeti

[video=youtube;YLn1y9v6yno][/video]

Boş Ev (2004)
Bin-jip

0423866.jpg

Film özeti

[video=youtube;Ydh1JQSOiH8][/video]​

1- Salinui Chueok / Memories of Murder

mom.jpg

Kore'de askeri diktatörlük döneminde kırsal bir kesimde kadınlar tek tek cinayete kurban gitmeye başlar. Bu cinayetlerin ortak noktası yağmurlu bir gecede işlenmesi ve özellikle kırmızı giyinen kadınların öldürülmesidir. Gerçekte yaşanmış olaydan sinemaya aktarılmıştır. Sadece konusu için bile izlenecek bir film aslında ama listenin en başına koyma sebebim hem gerçek bir olaydan kurgulanmış oluşu hem de oyunculukların gerçekten mükemmel olması.

2- Shichinin No Samurai / Seven Samurai

Shichinin-no-samurai.jpg

Her hasat döneminden sonra dağ çeteleri tarafından soyulan, haraca bağlanan köylülerin bir süre sonra kendilerini bile doyuramayacak duruma gelişi, son çare olarak kendilerini korumak için samuray kiralamaya karar vermeleri. Herkesin adını en az bir kez duyduğu ama açıp izlemeye üşendiği filmdir(bundan eminim :biggrin:) 60 senelik film olmasına rağmen izlerken bunu hiç hissetmezsiniz günümüzde sinema izlemeye gittiğinizde vizyonda gördüğünüz o filmlerin bile çoğundan daha kaliteli bir filmdir. Mutlaka seyredilmeli

3- Ran

Ran-Poster.jpg

Yine herkesin adını duyduğu ama bir türlü izlemenin nasip olmadığı Akira Kurosawa filmi. Yaşlanan bir imparatorun topraklarını 3 oğlu arasında bölüştürmek istemesiyle başlayan insandaki güç,hırs,kibir ve hırsın kişiye neler yaptırabileceğini çok güzel gösteren film. Filmi izleyerek Japon kültüründe sadakat ve bağlılığın da yerinin çok büyük olduğunu görürsünüz. O döneme göre savaş sahneleri de gayet gerçekçi çekilmiş. Daha ne olsun

4- Yeopgijeogin Geunyeo / My Sassy Girl

my_sassy_girl.jpg

Eminim ki çoğu kişinin uzakdoğu sinemasıyla tanışması bu film sayesinde olmuştur sonra da devamı gelmiştir. Kore filmi deyince ilk tavsiye genelde bu film olur. Film intihar etmek üzere olan kızın çocuk tarafından kurtarılmasıyla başlıyor ve kızın garip teşekkür etme metodlarıyla hırçın ve fevri hareketleriyle yer yer çocuğu dövmesiyle devam ediyor izlerken bu kadar da olmaz diyorsunuz. Film futbol maçı gibi ''ilk yarı-ikinci yarı-uzatmalar'' dan oluşuyor ve ikinci yarısıyla bambaşka bir hal alıyor güldüğünüz kadar üzülmeye başlıyorsunuz. Öpüşmeden,sevişmeden aşk filmi olur mu diyenlere inat çekilmiş sanki. Aşkı en saf haliyle anlatıyor bildiğiniz ve bunu çok da güzel başarıyor. Bunun bir de remake'i çekilmiştir onu önermiyorum mükemmel yapılmış olan bir şey neden tekrar yapılsın?

5- The Blind Swordsman: Zatoichi

Şu afişe bakar mısın arkadaş!

blind_swordsman_zatoichi.jpg

Takeshi Kitano'nun en başarılı bulduğum filmidir. Samuraylar döneminde geçen film geçimini masaj yaparak sağlayan kör bir kılıç ustasıyla(zatoichi), 10 yıldır intikam hırsıyla şehir şehir dolaşan 2(!) geyşanın yollarının kesişmesini ve zatoichi'nin başından geçenleri anlatır. Çocukluğumdan beri bir filmi izlerken bu kadar gaza gelmemiştim izlerken zevkten dört köşe oldum resmen. Her japon kore filmini altyazı izleyin ama bunu özellikle altyazılı izleyin.

6- Kikujiro No Natsu

L_ete_de_Kikujiro-16230214052006.jpg

Annesi yaşayan ama onu hiç görmemiş olan ve annesini aramaya karar veren bir çocuğun yolculuğu, ona bu yolculukta arkadaş olan çocuk ruhlu bir yetişkin. Bu yolculukta başlarından geçen olaylar. Hem güldüren hem ağlatan filmlerden.

7- Oldeuboi / Oldboy

oldboy-235738l.jpg

Hemen herkesin bildiği İhtiyar Delikanlı. 15 sene boyunca odaya hapsedilen bir adam ve odadan çıktıktan sonra intikam almak istemesi, ama aslında kendisi de bir intikamın kurbanıdır. Senaryo farklı, olaylar farklı, film çok farklı bir kere. Oyunculuklar süper arkadaş hele Min-Sik Choi kusursuz oynamış. İzlerken sonunu tahmin ettim diyen ise kesinlikle yalan söylüyordur :biggrin:

İlginizi çekebilir, Hindistan Sineması

İzlediğiniz tavsiye edeceğiniz filmleri başlın altında paylaşabilirsiniz..

Son düzenleme:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
beter böcek, beter böcek, beter böcek. hahahah:D

Aslında bu filmler her biri için ayrı konu hak ediyor ama olsun, ilerde ayırırız:yes:

Kahraman (2002 - Çin)
Türünde savaş var, bu filmi eklemesem olmaz. Diğer önerilerim savaşta daha ağırlıklı olacak.

Kahraman-Hero-Jet-Li.jpg

Kardeşlik (2004 - Kore)

B0006VL1J2.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

The Warlords (2007 - Çin)

warlords.jpg

Ayazda bir Çiçek (2008 - Kore)
Tamamen savaş filmi kategorisine girmez ama tabi ki bir savaş filmi. Güzel filmdir.

ayazda-bir-%C3%A7i%C3%A7ek.jpg

İmparatorun Savaşçıları (2008 - Çin)

Şimdilik bu kadar... Hepsi kaliteli filmler, sırayla izleyin:). Tesadüf bir çin bir kore oldu, 10 numara film listesi :)

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Güzel liste oldu izlemediklerimi izlerim buradan :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
çok iyi yaa :) pazar günleri trtHD de veriyor arada :) olmadı kovboy filmleri .. bilgi ve paylaşım güzel olmuşş.. izlemediklerim varmış :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Şu su üstünde koşmalar sopayla sudan destek alma hava uçarak dövüşme gibi saçmalıkları dışında güzel filmler.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
git otur "hidden tiger crouching dragon" izle, gel konuşalım :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
aklımda öyle kalmış. izledin mi, çok çabuk geldin :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ikisi de birbirinden güzel.

parlayan hançerler filmini gerçekten çok beğenmiştim. kesinlikle tavsiye ederim.
shinobi filmindeki kız da bir dönem "hayatımda gördüğüm en güzel kız bu olsa gerek" denememi sağlamıştı :)

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Mulan çok güzel film, izlemenizi öneririm. Birde azumi vardı onuda ben ekleyim.
9nyt.jpg

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
[video=youtube;MALVaxRBbUI]http://www.youtube.com/watch?v=MALVaxRBbUI[/video]

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
B0006VL1J2.01._SCLZZZZZZZ_.jpg

Mükemmel + mükemmel mükemmel film.

Bu arada bol bol ağlattı beni yav :(

sonmodel06

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Red Cliff 1-2 izledim. Senaryo basit. 5 saatimi aldı. Bence izlemezseniz olur..

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Seven Samurai 1954

3.5 saatlik süresi ve çok yavaş ilerleyen temposuna rağmen nasıl bir büyüsü varsa insanı kesinlikle bir an olsun sıkmıyor. Ayrıca 57 senelik ve siyah beyaz olmasının etkisinden, izlediğiniz şeyin gerçek olduğuna kesin kanaat ediyorsunuz. izlediğiniz şeyin film olduğunu mu zannediyorsunuz? :D

kesinlikle seyredin.

F4FE5A859E1049B79F824CBED4D7A415.jpg

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Seven Samurai 1954

3.5 saatlik süresi ve çok yavaş ilerleyen temposuna rağmen nasıl bir büyüsü varsa insanı kesinlikle bir an olsun sıkmıyor. Ayrıca 57 senelik ve siyah beyaz olmasının etkisinden, izlediğiniz şeyin gerçek olduğuna kesin kanaat ediyorsunuz. izlediğiniz şeyin film olduğunu mu zannediyorsunuz? :D

kesinlikle seyredin.

F4FE5A859E1049B79F824CBED4D7A415.jpg

3,5 saat gözümü ayırmadan izledim. Bu film siyah beyaz filmlere bakış açımı değiştirdi. 10 üzerinden 10 verdiğim nadir filmlerden <:)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] Iris:The Movie hakkında fikirlerini sunar mısın.
senaryo biraz klasik geldi ama çekim ve oyunculukları fragmandan izlediğim kadarı ile iyi gibi..
http://www.imdb.com/title/tt1555024/

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=38650]zoki[/MENTION], şu konuda İris dizisi hakkında biraz bilgi verilmiş.
http://forum.shiftdelete.net/diziler/216450-uzak-dogu-film-dizi-tavsiye-bilgi-resim-vs.html

Ben bu diziden haberdar olamdan dizinin bitiş akabinde yaptıkları, film şeklindeki "iris:the movie" yi seyrettim. konular hızlandırımış bir havada geçiyor ve görsellikte filmden çok, bir dizi şeklinde. Ancak çok yüksek bütçeyle çektikleri için zaten sıradan bir dizi çekiminden çok üst düzey bir görsellik söz konusu.

Kısacası bu şekilde dahi olsa film o kadar hoşuma gittiki, keşke izlemeden önce dizisinden haberdar olsaydım da, bu harika yapımı doya doya seyretseydim dedim.

ben sana diziyi seyretmeni öneririm ancak ona zamanım yok filmi seyredeyim diyorsan, hiç düşünmeden seyret derim.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Konu içeriği ve konu başlığı güncellendi.

Uzak Doğu filmlerini burada paylaşabilirsiniz.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
memories-of-murder-afis.jpg

Memories of Murder - Cinayet Günlükleri (2003-G.Kore) imdb: 8.1/10

Konusu:
1986 yılında Güney Kore, askeri bir diktatörlük altındadır. Ülkede yasaklar ve baskılar tüm sıkılığı ile devam ederken bir gün, tecavüze uğrayarak vahşice bir cinayete kurban giden bir kadın bulunur. Hemen başlayan soruşturmanın başına, yerel polis dedektifi Park Doo-man getirilir. Fakat olayı çözmek için kullandığı yöntemler, herşeyi berbat etmekten başka bir işe yaramayacaktır.Başarısızlıkla sonuçlanan soruşturma yöntemleri nedeni ile bir çok tanığın zarar görmesi sonucu, Seul'dan yeni bir dedektif olan Seo göreve atanır. Zeki, kurnaz ve işini bilir tavırlarına rağmen Seo'nun da soruşturmada son derece başarısız olması, olayları iyice sarpa sardıracaktır.

Yorumum:
Güzel bir polisiye film. Fazla bi aksiyon barındırmıyor lakin suçlu kim ve neden soruları zaten bu beklentiye gerek bırakmıyor. an olsun sıkılmadan seyrettim. Bu tarz filmleri sevenlerin keyif alacağına inanıyorum. 7.8/10

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Lethal Hostage 2012

PqDR8.jpg

[video=youtube;A1-QY9wQXaI]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A1-QY9wQXaI[/video]

http://www.imdb.com/title/tt2385138/

Traffikers 2012

cQjmn.jpg

[video=youtube;WYgQin55Lwk]http://www.youtube.com/watch?v=WYgQin55Lwk&feature=player_embedded[/video]

http://www.imdb.com/title/tt2308860/

R2B : Return 2 Base (2012)

VQ64Si71.jpg

[video=youtube;j3Gn9NlHoHw]http://www.youtube.com/watch?v=j3Gn9NlHoHw&feature=player_embedded[/video]

http://www.imdb.com/title/tt2253742/

The Thieves 2012

kIm2L.jpg

[video=youtube;buOG9mGaOY4]http://www.youtube.com/watch?v=buOG9mGaOY4&feature=player_embedded[/video]

http://www.imdb.com/title/tt2330866/

Alt yazısını beklediğim bir kaç film .​

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
R2B : Return 2 Base Alt yazısı çıktı filmde gayet güzel.

The Thieves
ise 1 hafta içerisinde çıkacak gibi.