Bu Oyunda Bile Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

mhkceza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar laptopa Rogue Warrior adında bi oyun yükledim yüklemeden önce sistem gereksinimlerine ve can you run it sitelerinden test ettim ve full ayarlarda oynayabileceğim çıktı.Ancak oyunu full ayarlarda kasarak oynatıyor.Acaba nvidia denetim masasındanmı bi ayar yapıcam yoksa oyun directx 9 istiyo bende dx 11 yüklü bundan dolayımıdır yada sistem gerçekten yetersizmi (Can you Run it sitesi sonucuna göre full ayarda oynayabileceğim yazıyordu) ? Acil yardımm nasıl bu sistem böyle bi oyunu kasarak çalıştırır ? :cursing: http://forum.donanimhaber.com/m_52690205/mpage_1//tm.htm#Sistemim ;

İşlemci: İntel Core i3 380M
İşlemci Hızı :2.53 GHz
İşlemci Önbellek :3mb
Ram: 4gb DDR3
Sabit Disk: 320 GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 315M - 1024Mb

Yardımcı olacak arkadşlar için şimdiden teşekkürler ..

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Güç seçeneklerinden high performansa almayı denedin mi?

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Can you run it e güvenme her zaman.Eğer ekran kartının modelini bilmezse dx i shader ı karşılıyor mu diye bakar ki zaten çoğu kart bunları karşılar.Dizüstü bilgisayarının ekran kartı iyi değil.Full oynatabilir diye düşünme low da açmayı dene sorunsuz oynatması lazım

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
Rogue Warrior bildiğim kadarıyla öyle sistemi kasacak bir oyun değil. Ekran kartının performansı yeterli en azından laptoplar için. CPU da iyi. Oyun full ayarlar dışında kasıyor mu? Oyun sırasında CPU ve Gpu kullanım yüzdelerin nasıl? GPU-Z'i kur sana oyun boyunca ekran karının işlemcisinin ve belleğinin max. ne kadar kullanıldığını yazar. CPU'da ısınma durumu var mı? Overclocklu mu fanlar da sıkıntı var mı? Isınan işlemci de performans kayıplarına sebep olur-Youtube'da bununla ilgili bir video vardı-. bir desistem boşta iken cpu aşırı derecede yüksek oranda mı kullanılıyor? cpu ve gpu'yu geçtik hard diskte bir sorun var mı? Kasılma anında hdd'nin ışığı uzun uzun yanıyor mu? Bad sector var mı,en son ne zaman defrag ettin? HDD'yi geçtik oyun sırasında arka planda hangi yazılımlar çalışıyor. Net kapalı ve oyunun bulunduğu klasörü önceden tarattıysan kapat gitsin. Ayrıca sistemi full tarat. Biraz önce Cpu'nun boşken ne kadar kullanıldığını sormuştum. Tüm işi CPU'yu yormak olan pek çok virüs var ve maalesef antivirüs yazılımlarına bile yakalanmayanları var. Son olarak Windows'un ne kadar stabil? Başka problemler yaşıyor musun? Registry Booster ile dll dosylarının sağlıklı olup olmadığını kontrol edebilirsin.

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

Ha bir de bazı oyunlar-aslında pek çok oyun- laptopların grafik işlemcilerine gıcık kapabiliyorlar. Readme dosyasına bir göz at,grafik kartın "resmen" destekleniyor mu?

mhkceza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten oyunlara girmeden önce Güç seçeneklerinden high'a alıyorum ama yine kasıyor.Carnage zaten laptop bu overclock felan yok ısınma durumları normal gibi 50-65 arası seyrediyor.Harddiskte sorun olacagını sanmıorum çünkü yeni laptop sayılır 3 ay felan oldu.Laptopun grafik işlemcisi derken nvidia dan mı bahsediyosun eğer oysa ve read me dosyasında yoksa nasıl çözebilirim ?Yardımlarınız için teşekkürler..

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
nvidia optimus var mı varsa masaüstü sağ tık nvidia denetim masası 3d ayarların yönetlmesi program ayarlarından yüksek performasnlı nvidia sürücüsü gibi bişey yazar ona al programı

mhkceza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
laptopu şuan servise gönderdim bu şikayetle bakalım ne çıkacak .zencicek anı sorun devam ederse dediğini deniyecem

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartın paylaşımlıysa bunu yapması gayet normal

mhkceza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
paylaşımsız kardeşim

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
keşke göndermeseydin

öncelikle aygıt yöneticisi bi baksaydın 2ekran kartı görünüyorsa nvidia ayarlarında yapardık tabi 2ekran kartı var ise

mhkceza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
onboard ekran kartıda var heralde ama o ekran kartı zaten bu oyunları açmaz bile cod 7 felan.315M bu kadarda güçsüz bi kart olacağını sanmıyorum ben youtube da i video izledim adamın sistemi:
Intel Core i3 370M @ 2.40 GHz - Ekran Kartı : Geforce 310M - 4 gb ram

Resolution: 1280x720
Detail Quality: Medium
Texture Quality: Medium
Shadow Quality: Low
Effects Quality: Low
AA: 1x
AF: 1x
V-Synch: Off
HBAO: Off

bu özelliklerde 30-44 arası fps alıyor. Benim sistem i3 380M - GeForce 315M - 4gb ram hepsi low ayarlarda ve 1024x768 de rahatça oynayabiliyorum nası oluyo bu şimdi benim işlemci ve ekran kartı 1 üst seviye olmasına rağmen ?

Son mesajlar