Türk milli takımına 8 yıl ceza kapıda!

Bu konuyu okuyanlar

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
A Milli takım teknik direktörü Guus Hiddink, Türk futboluyla ilgili ses getirecek açıklamalarda bulundu.

669155_detay.jpg

Ülkesinin önemli gazetelerinden Algemeen Dagblada konuşan Hiddink, Liglerin ertelenmesi nedeniyle kulüplerin oyuncularına Kazakistan ve Avusturya maçlarından önce izin vermesine anlam vermem mümkün değil ancak Türk kulüpleri bunu profesyonelce buluyor ifadelerini kullandı.

Emre ve Arda yorgun değildi

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Kazakistan maçı sonrasında oyuncularda gözlenen yorgunluk hakkında sorulan soru üzerine Hiddink, ''Emre ve Arda bu takımın en önemli oyuncuları ancak maçtan önce yorgun değillerdi. Sadece maçlara konsantre olacak durumları yoktu. En önemli oyuncular bile otoriteye karşı hassas durumdalar. Pierre Van Hooijdonk'u sırf bu nedenle ekibime aldım. O benden daha sert ve futbolcuları daima maçlara konsantre edebilen bir yapısı var'' şeklinde cevap verdi.

Türk Milli Takımı 8 yıl ceza alabilir

Oyuncularıyla sürekli bir araya gelerek konuştuğunu söyleyen Hiddink, ''UEFA meydana gelen şike skandalı nedeniyle Türk milli takımını 8 yıl uluslar arası müsabaklardan men edebilir. Oyuncularıma bunun kendileri için çok daha fazla bir motivasyon kaynağı olması gerektiğini söyledim'' diye konuştu.

Chelsea değil Ajaxtan teklif aldım

Haziran ayında Türk basınında sıkça yer almasına rağmen Chelseaden resmi bir teklif almadığını ancak Ajaxın kendisini transfer etmek istediğini itiraf eden Hiddink, ''Bir sözleşmem var ve buna sadık kalıp en az Euro 2012ye kadar Türk milli takımıyla kalacağım'' dedi.

Kariyerindeki kararlara üç şeyin rehberlik ettiğini alaycı sözlerle sürdüren Hiddink, bunları Euro, Dolar ve Ruble olarak tanımlarken, kariyerinin paradan daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bizim için kendini yıpratmana hiç gerek yok Guus, hadi Axaj'a. Bol bol Euro alırsın, kariyer yaparsın.
Hatta yürrü anca gidersin.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yaşasın fenerbahçe ne güzel her şeyi mahvettin

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Belli bir yaşa geldiğinizde hala bu maç muhabbetlerinden birbirinize hakaret ve düşmanlık ediyorsanız hiç akıllanmamışsınızdır demektir.
Bir sohbette dinlemiştim, bu ülkeyi yıkamadılar, dini bozamadılar, kardeşlik duygularını, milliyetçiliği alt edemediler bunu futbol ile başaıyorlar ve daha yeni yeni çıkan bir çok şey ile.
Adam askerde bile takım muhabbetinden kavga eder. Bunlar nasıl destekler birbirinin arkasını savaşta, darda ?
Hiç mi mantıklı düşünmessiniz. Adamlar top oynuyor sizin kazandığınız tek bir şey yok ( geçici bir mutluluktan başka ) .
Hiç takım tutmayın demiyorum seviyeli olun. Boş boş konuşmak, alimler diyor " kalbi karartır insanın mutsuz olmasına sebep olur ve hiç anlamaz ki ben niye mutsuzum yani sebebini bile bilmez öyle ölür gider"
Aklınızı başına toplayın. Yani şu sitede biri bi takıma yorum yaptı diye peşi sıra küfür gelmesin. Trabzonluyum Trabzonsporluyum. Ama yaptğınız hiç bir boş muhabbete girmedim. Onları siz bile unuttunuz...

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bırakın saha dışını saha içine bakın artık

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
yaşasın fenerbahçe ne güzel her şeyi mahvettin
Kafan iyi heralde? İşin aslını öğren hadi sen.

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

İşin aslı geliyor. Twitter'da ki spor yazarları bilgiler vermeye başladı baklım.

Erhan_Celikk Erhan Çelik

Hiddink açık konuşmuyor. UEFA Türkiye'ye 8 yıl men cezasını şike soruşturmasından değil, uluslararası başka bir soruşturmadan verebilir!

Erhan_Celikk Erhan Çelik

Ve bu soruşturmanın sonucunda Türkiye'nin dünya 3.lüğü de gidebilir. Çünkü o maçı yöneten hakem de soruşturmada şüpheliler arasında!!

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Hiçbir şey olmaz rahat olun.

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kafan iyi heralde? İşin aslını öğren hadi sen.

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

İşin aslı geliyor. Twitter'da ki spor yazarları bilgiler vermeye başladı baklım.

Erhan_Celikk Erhan Çelik

Hiddink açık konuşmuyor. UEFA Türkiye'ye 8 yıl men cezasını şike soruşturmasından değil, uluslararası başka bir soruşturmadan verebilir!

Erhan_Celikk Erhan Çelik

Ve bu soruşturmanın sonucunda Türkiye'nin dünya 3.lüğü de gidebilir. Çünkü o maçı yöneten hakem de soruşturmada şüpheliler arasında!!

adamların istediği buydu şike denince ilk akla fener gelsin. şahsın yaptıklarını klüp çekiyor.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Erhan çelik kim yaw kaynak olarak gösteriyorsunuz :))

bırakın şu twitci duyumcuları..

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Uefa hiç bir milli takıma ceza veremez. O yetki Fifa' ya aittir. Fenerbahçe'nin şike sorusturmasi sadece Fenerbahçe'yi bağlar. Suçlu bulunur ve ceza verilirse, sadece Fenerbahçe'ye verilecektir. Aynı şey Beşiktaş, Trabzonspor, Sivas gibi adı geçen klupler içinde geçerlidir. Hiddink'in bahsettiği farklı bir soruşturma ise, onu bilemiyorum.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Herkese cevap vermek yerine şunu diyeyim,madem şahsın yaptıkları niye o zaman halen o şahsın arkasındasınız,bırakın bu işleri