Bütün Film Arşivim Yok Oldu Yardım !!!

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
160-170 GB'lik film arşivim vardı bir akşam baktığımda D'de 161 gb boş alan vardı dedim nasıl oldu bu bir baktım film klasörü bomboş aslında değil bakın tam olarak şöyle.Filmlerin klasörleri duruyor mesela TESTERE-SERİ diye bir klasör var ama içinde media dosyaları yok bütün filmlerin klasörleri duruyor ama media dosyaları silinmiş.Aileden kimse yapmadığını söyledi.Bir aralar böyle 27 gb 27 gb çoğalıyordu bu boş alan nasıl olduğunu bilmeden ama sorun yoktu.Ben bu filmler için tam 4 bittürk, 2 leectürk üyeliği banlattım.Altyazılı bütün filmlerim zamundaydı ki 50gb falan vardır rahatlıkla.Diğerleri hep türkçe dublajdı.Acaba virüs falan girdi de bu media uzantılı dosyaları mı sildi ? Ama neden sadece film klasörü.Bir de nasıl silindiyse hiç klasörlere ellememiş en dibine kadar girip dipteki (avi,mp4,mkv vb) uzantılı dosyaları silmiş şimdi 0 bayt gözüküyor klasör. :( Yardım edin hala daha büyütecektim arşivimi arkadaşlarımı çağırırken gelin film izleyek diyordum.Of ya of.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İnsan eliyle en kolay yoldan, video dosya uzantısı (avi, mkv, mp4 ...) arattırılarak bulunanların hepsi silinebilir. Tek tek dizinlere girerek silmeye gerek yok.
(Akılma bu geldi, yazayım dedim.)

Başka şekilde silindiyse nasıl olduğunu çok merak ettim doğrusu. Geçmiş olsun, bir arşivcinin başına gelebilecek en kötü durum.

Dizinlerin içini boşaltan bir virüs bulaşmıştı belleğime öyle bir şey de olabilir. Başka bilgisayara takıp dizinlere tıklayınca oraya da bulaşıyordu.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sistem geri yükleme yapınca dosyalar geri gelir mi ki ? Sonuçta D'de film klasörü boşaltılmış ? Gelse bile tam olarak çalışırlar mı ?

wishben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RecoverMyFiles gibi bir program ile D yi taratıp silinenlerin içinde bulabilirmisin bir kontrol etmen lazım.. ama şuna dikkat et.. program ile filmlerini bulursan kurtarma işini başka bir sürücüye yapmalısın ki henüz kurtarılmamış verilerin üzerine bilgi yazılmasın.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
şu şekilde olabilir,virüs dosyalarını çogaltmıştır 160/160 dolu oranda hardisk bozulup biçimlendirme hatası verdiyse birisi açtıgında gitmiştir dosyalar

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hocam üzülme altı üstü 170 GB ben dün servise verdim 2 TB harddisk içinde yaklaşık 900 GB film ve 300 GB anime serisi gitti büyük ihtimalle de geri gelmeyecek ama bundan sonra arşivin yedeğini alırım öyle tek bir yere arşivlemem. Sen de niyetliysen böyle bir arşive yedek almadan yapma.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sistem geri yükleme yaptım işe yaramayacağını biliyordum ama denedim olmadı.Recover My Files'i deneyeceğim ama c'nin toplam boyutu 80 gb zaten :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
o kadar filmi ne yapacaksınız film download siteniz falan mı var bende sadece

KAOS, SÜPER OT, YEŞİL SOKAK HOLİGANLARI, TEKKEN var film olarak

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Geçmiş oLsun : )

Bende de 3 TB FiLm var,bi kaç gb de oyun..bi göçerse ben de göçerim :D

( RekLamıda yapmış oLdum böyLece :p )

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nazar değcek bende arkadaşa demiştim şukadar oyun var diye o gün hdd yandı :lol:

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Aynı durum benim de başıma geldi. flash belleğim deki klasörler duruyor ama içindeki dosyaları açamıyorum. ne dosya atabiliyorum nede dosya alabiliyorum hata veriyor her şeyde.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bende 1200 film vardı divx bluraylı

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
saolsun arkadaş beni yerime arşiv yapıyo arada ondan alıyorum oyun olarakta var baya bugünde protoype ı indiriyorum 15 dk sı kaldı

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Üzgünüm Redo harddisk 500 gb falan benim :D Zencicek arşivim daha dün silindi yani dün farkettim D'nin 161 gb boş olduğunu ki önceki gün öyle bir şey yoktu.Kuzenlere gitmiştik oturmaya dün bilgisayarı açmadan ben eve geri geldim 6 gibi o zaman bir şey yoktu sanırım ya da farketmedim ama akşam oturduğumda ağlayacak gibi oldum :( O filmleri ne mi yapıyorum ? Canım sıkıldıkça izliyorum ki film izlemek benim için bir zevk ki en ünlü filmler vardı aralarında mesela Fight Club indireceğim listede duruyor sırf film için 10 gb olan full kalite bir versiyonunu indiriyorum bazı filmler var 700 mb (bir kaç tane)birazı 1 buçuk gb gerisi 2 ila 5 gb arası.60-70 tane film vardı pcde.Sallıyorda olabilirim şu boyut konusunda 700 mbden çokta olabilir 1 buçuk gbden az da olabilir falan.Ama daha yarısını bile izlememiştim :D Ve bugün bir tane daha izlemeyi düşünüyordum.Neyse Allah'a şükür hiç yoktan klasörler duruyorda hangi filmleri izle"ye"mediğimi biliyorum.Bir de klasörü olmayan direk film klasörünün içinde film adına sahip media dosyaları vardı ki onlar hepten gittiler klasörü de yok hangisinin hangisi olduğunu bilmiyorum :D

Valla oyun için sıkıntım yok indiriyorum(8mbit sağolsun :D) bitiriyorum siliyorum ha silmediğim mükemmel dediğim oyunlar var mesela mafia-mafia2,crysis 2-modern warfare 2 falan filan.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
bir hafta öncesine sistem geri yükleme yapsana bi ardından virüs ve malware taraması yap dene bi (inş son bir haftada önemli bi program vkurmamış veya silmemen gereken bişey yapmamışındır onları yedekle ondan sonra dene)

bu arada bana oyun söylesene oyun kalmadı konu açmıştım pc rpg oyun tavsiyesi die fakat arkadaşların söylediği hiçbi oyun hoşuma gitmedi

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Geçmiş olsun. En kısa zamanda dolması dileğiyle. Dolar da zaten. Torent takıl [MENTION=48615]ReDo[/MENTION] 3tb arşiv yaptığına göre gayet tecrübelidir. Linkleri verir sana :p :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
insan utanır be 3 tb arşiv yapılır mı hani bize :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
insan utanır be 3 tb arşiv yapılır mı hani bize :)

İşte 2 tane 2 TB HD var biri doLdu,diğerinin de son 1 tb falan kaLdı kısa zamanda o da doLar,sonra gidip ya HD Alırım ya da bu işLeri bırakırım :p

[MENTION=143519]Charlie Scene[/MENTION] kendime Müslümanım :p

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ben eski 160-170 gblik arşivime bile razıyım :D [MENTION=48615]ReDo[/MENTION] davetiye yolla bana aklın hayalin alabileceği her yerli-yabancı torrent sitesinden çabuk :D Zencicek geçen konusunu açtım Dead İsland oyna rpg diyorsan silkroadı tavsiye ederim(rpgydi dimi bu ) müthiş bir oyun bırakalı çok oldu ama yıllarımı aldı bu oyun benden.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION], bir hayır işle de arşivini kamunun hizmetine sun :D
Hep bana hep bana olmuyor öyle...

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=48615]ReDo[/MENTION] sen dükkan acsana ReDonun Yeri Diye yada ReDonun HD Cafe diye :p :p :p :D :D :D :D gelir ordan alırız..

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Dead ısland hoşuma gitmedi ama silkroadı deneyecem
benim en çok zamanımı martin septim yemişti koca seneyi martin septimle bitirdim millet sınıfta ders çalışır ben martin septimi kurtarma planları yapardım

---------- Post added at 15:35 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

Torrent sitesi Redo torrent :D

aç valla

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92