Harici disk sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,
Seagate 1 TB harici diskime erişemiyorum :cursing:

harddisksorun1.jpg

harddisksorun2.jpg

İçinde yaklaşık 700-800 GB veri var ondan biçimlendiremem.

Ne yapabilirim arkadaşlar,şimdiden teşekkürler.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Fena olmuş.Bana göre yapman gerekenler şunlar; önce virüs taraması , hala ulaşamıyorsan hızlı biçimlendirme sonra power data recovery programı ile kurtarma operasyonu... Bu programı defalarca kullandım ve %90-95 verim aldım.Yeterki kurtaracağın verileri depolayacak yerin olsun.Sakın kurtarma yaptığın harddiske kurtardığın verileri kaydetme, bu kendi ayağına sıkmak gibi olur.Tabi kurtarma işlemi tamamen bittikten sonra kurtarma yaptığın harddiski depolama için kullanabilirsin.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Benımde basıma geldı bır yazılımla hepsını kurtardım. Bıcımlendırme hatası verıyordu yazılımı ıstersenız pm atabılırım sıze.

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Fena olmuş.Bana göre yapman gerekenler şunlar; önce virüs taraması , hala ulaşamıyorsan hızlı biçimlendirme sonra power data recovery programı ile kurtarma operasyonu... Bu programı defalarca kullandım ve %90-95 verim aldım.Yeterki kurtaracağın verileri depoalayacak yerin olsun.Sakın kurtarma yaptığın harddiske kurtardığın verileri kaydetme, bu kendi ayağına sıkmak gibi olur.Tabi kurtarma işlemi tamamen bittikten sonra kurtarma yaptığın harddiski depolama için kullanabilirsin.

Taramayı yaptım ama sadece bi kaç klasör taradı onlar da benim klasörler değil herhalde harici disk ile ilgili
Deniyecem bunu umarım kurtarırım
Teşekkürler :)

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
büyük ihtimalle harddiskin sahibi silindi. tavsiyem öncelikle bir linux sürümünde denemen.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Active@ File Recovery her türlü kurtarır daha kurtarmadığını görmedim.

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
9 saat diyo ya Valla ben vazgeçecem kurtarmadan filan :D Tekrar indirmeye razıyım ben :D

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Gece uyumadan önce başlatacaksın , sabah hazır olacak. Sen yanlış zamanda operasyona girişmişsin. :)

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Hocam aynısı benim başıma geldi. Muhtemelen RAW formatına dönmüş harddisk istersen raw kurtarıcı porgramları bi dene yada adını pm atabilirim..
Ben format attım sonradan gördüm kurtarıldığını..