Samsung Galaxy Ace S5830

Bu konuyu okuyanlar

Furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu telefon hakkında bi kaç sorum olacak

1- Şarj ne kadar gidiyor (sürekli kullanımda ve boşta iken)?
2- Android OS, .2.3.3 Gingerbread güncellemesinde adobe flash desteiği varmı?

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Full kullanırsan 1 gün normal kullanım 2 gün gidiyor.
Adobe'in 800 Mhz işlemci için henüz bir sürüm çıkardığını duymadım. Bende bekliyorum flash olayını.

Lateralis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
su an kullandigim telefon.Guc ve ozellik bakimindan iphone 3 ile ayni ama islemcisi iphonedan 200mhz fazla.tavsiye edrim hafif ve kullanisli.ama ustune biraz daha para ekleyebilirim diyorsan bir ustu modellerini sec ve icinde android 2.3 ve ustu olsun.
.Flash uygulamasi yok,pil omru her akilli telefon gibi yaklasik 24 saat .su an bi android guncellemesi yok ,halen android 2.2 surumunu kullaniyor.almani tavsiye ederim ama flash olmadigi icin interneti biraz kisitli,video flan izlemek sorun,ama Skyfire adli internet tarayicisini satin alirsan videolari rahatlikla izlersin.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
2.3 Güncellemesi yakında gelecek.. Flash desteği hakkında bir bilgim yok, sanırım olmayacak..

Furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncellemini çıktığını bazı forum sitelerinde okumuştum ingiltere ve iskandinav da çıkmış gigerbread güncellemesi çıkmış ancak türkiyeye ne zaman gelir bilmiyorum.

http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-adobe-flash-player-android-2-2-icin burada bi link var android 2.2 için flash playerın çıktığını söylüyor.Telefonu kullanan arkadaşlar bi deneyip bizide aydınlatmabilirlermi?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Full kullanırsan 1 gün normal kullanım 2 gün gidiyor.
Adobe'in 800 Mhz işlemci için henüz bir sürüm çıkardığını duymadım. Bende bekliyorum flash olayını.

Frekansla alakası yok desteğin. Qualcomm işlemcilere destek vermiyor. Arm tabanlılar işlemciler için desteği var.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
2.3.3 beta sürümünde olmasına rağmen mevcut. İsterseniz aldıktan sonra el ile kurabilirsiniz. Beta olsa bile 2.3 sürümünün 2.2'ye göre avantajlarından ötürü daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Ayrıca Flash Player işlemci hızına göre değil doğrudan Android sürümüne göre çıkıyor. Yani 2.3.3 yükledikten sonra isterseniz kurabilirsiniz.

Samsung'un Android telefonları için yeni dosyaların yayınlandığı bir site var. Orada bu telefonun FW sayfasını buldum. Ama önce üyelik almanız lazım sanırım.

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5830.htm

K
urulum için tereddüt ederseniz Google'da aratıp bulabilirsiniz.

@mr_rain

Hocam siz de ne yaptınız ya? Sizin söylediğinizin tam aksine Qualcomm işlemciler asıl Flash Player ile en sağlıklı çalışanlar. Bunun sebebi de Qualcomm'un Adobe uzantıları. Hatta Qualcomm işlemciler ile Flash Player çalıştıran telefonlara en güzel örnekler HTC telefonlar olur. Malum Qualcomm ile HTC'nin hisse ortaklığı var. ARM'li telefon yapmıyorlar.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
2.3.3 beta sürümünde olmasına rağmen mevcut. İsterseniz aldıktan sonra el ile kurabilirsiniz. Beta olsa bile 2.3 sürümünün 2.2'ye göre avantajlarından ötürü daha iyi oalcağını tahmin ediyorum. Ayrıca Flash Player işlemci hızına göre değil doğrudan android sürümüne göre çıkıyor. Yani 2.3.3 yükledikten sonra isterseniz kurabilirsiniz.

Samsung Android telefonlar için yeni dosyaların yayınladığı bir site var. Orada bu telefonun FW sayfasını buldum. Ama önce üyelik almanız lazım sanırım.

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s5830.htm

K
urulum için tereddüt ederseniz Google'da aratıp bulabilirsiniz.

@mr_rain

Hocam siz de ne yaptınız ya? Sizin söylediğinizin tam aksine Qualcomm işlemciler asıl flash player ile en sağlıklı çalışanlar. Bunun sebebi de Qualcomm'un Adobe uzantıları. Hatta Qualcomm işlemciler ile Flash Player çalıştıran telefonlara en güzel örnel HTC telefonlar olur. Malum Qualcomm ile HTC'nin hisse ortaklığı var. ARM'li telefon yapmıyorlar.

Ben tam tersi diye biliyorum. Yanıltmayalım arkadaşları. Hatamız varsa affola...

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION]

Yok ne yanıltması. Öyle biliyormuşsunuz demek ki :)

Ama doğrusu dediğim gibi. Çünkü HTC Sensation ki HTC'nin şu an en iyi telefonu kendisi, onda 1.2 GHz çift çekirdek Qualcomm işlemci var. Benim elimden de Wildfire S geçti son zamanlarda. Bir aile dostu için programları falan kurup vermiştim, kendim kurdum Flash Player'ı o cihaza oradan biliyorum. Zaten WildFire S'teki işlemci 600 MHz bir şey. Yine de kuruldu :)
2.3.3 olsun yeterli şu anda.

maxpayne1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok şık ve kullanışlı bir telefon...pili çabuk bitiyor tüm samsunglarda böyle yani nokia depil ama android harika
yasal güncelleme daha duyrulmadı ama ben telefona kurdum pek fark etmedi....flash desteği farklı eklentilerle çalışıyordu
yani acil değilse 2.2 kararlı sürümü iyidir.......