Tv Kurulumu İçin Servis Beklemek Şartmı?

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Selam arkadaşlar yakın akrabam vatandan lg led tv almış teslim etmişler kurulum için lg servisinin numarasını vermişler ama servis kaç gündür piyasada yokmuş ne zaman geleceğide mechul beni arayıp gelip kurarmısın diye sordular tv kurmakta bir numara yok kurarızda aklıma takılan garanti kapsamı dışına falan çıkarmı yada kutuyu ilk biz açıcaz cihazda bir problem varsa ilk siz açtınız vs gibisinden başımızı ağrıtırlarmı? durup duruken başıma iş almayayım adamların başınada iş açmayalım şimdi. Elektronik aletleri hep kendim açtım bu güne kadar ama mal benim olmayınca acaba dedim.

Herhangi bir bilgisi olan varmı arkadaşlar...

lewiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendiniz kurabiliyorsanız sorun olacağını zannetmiyorum servis gelir seri nosunu alır kurulum yapıldı diye imza alır ama montaj hatası gibi sorunlar oluşursa sıkıntı çıkabilir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Duvara montaj istemiyorlarmış sehpanın üstüne koyulcak o kadar benim asıl çekindiğim cihazda kırık, çizik vs birşey varsa kutuyu siz açtınız mesuliyet sizindi vs derlerse. Nys en iyisi karışmamak.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Garanti kapsamından çıkabilir, Yani şöyle bende vatandan samsung tv almıştım. Eğer gelip servis kurarsa garanti belgelerini imzalayıp veriyor ve garantiyi başlatıyor. Eğer sen kurarsan servis tv'nin garantisini iptal edebilir veya başlatmayabilir.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Tamam saolun arkadaşlar sakat durumlar anladığım kadarıyla, mal benim olmadığı için karışmamak en iyisi servisi kursun.
İyi forumlar.

sacr1face

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu biraz eskimiş ama benimde sıkıntım bu olduğu için bu konu altından devam etmek istedim.2 gün önce LG marka bi ledtv aldım fakat servisten ses seda yok.adamlar telefona dahi bakmıyorlar.Kutusu çok büyük göründüğü için planladığımız bölüme tvnin büyük geleceğini düşünerek bi bakalım dedik ve kutuyu açtık.Fakat kurulum yapmadık. servis geldiğinde herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
konu biraz eskimiş ama benimde sıkıntım bu olduğu için bu konu altından devam etmek istedim.2 gün önce LG marka bi ledtv aldım fakat servisten ses seda yok.adamlar telefona dahi bakmıyorlar.Kutusu çok büyük göründüğü için planladığımız bölüme tvnin büyük geleceğini düşünerek bi bakalım dedik ve kutuyu açtık.Fakat kurulum yapmadık. servis geldiğinde herhangi bir sıkıntı olur mu acaba?

ürünü nerden aldınız?ben hızlıaldan geçen sene aldım üzerinde etiket vardı aradım kuracak bayiyi adam dedi istediğiniz gibi sizde kurabilirsiniz.sorun falan çıkmaz diye ama keşke aldığınız yere bir sorsaydınız.

S4LİH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz tv ve benzeri cihaz eşyaların servis tarafından kurulup anlatılıp sorun olmadığı tesbit edilip teslimden edilirken imzalanması gerekebiliyor bazı firmalar bu konuda titizdir.saygılar.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Ben LG Plazma TV Aldım, Kendim Kurdum, Servis Sadece Gelip Nasıl Kullanılacağını ve Kumandadakı Kısa Yolları Tarif Edip,Garantiyi Onayladı Ve Gitti.
%90 Bir sorun Çıkmıyor Kurmanız Halinde.

sacr1face

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pazar günü Vatan'dan aldım ve bana servis numarası verdiler.2 gün aradım açan olmadı.Vatan'ı aradım 1 saat telde beklememe rahmen sıra bir türlü bana gelmedi.Daha sonra direk LG'yi aradım bana verilen numaradaki servis taşındığı için cevap vermemişler kendileri servis yönlendireceklerini söylediler ve 2 gündür bekliyorum ne gelen var ne giden??? Arıyorm bu sefer LG'de cevap vermiyor!

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bende Lg almıştım aynı gün gelip kurdular, ( Beşiktaş ) kuracak bişeyde yok zaten herkes yapabilir, maksat kutuyu servis açsın, taşıma esnasında sorun olmuşsa yada eksik bişey varsa bunu servisin görmesi gerekir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2008 yılında yeni taşınacağım eve Sony TV almıştım. Cihaz 5 ay bekledi ve sonunda kendim açtım. Ancak açtıktan sonra cihazın kenarında ve ekranın bir bölümünde çizikler olduğunu farkettim. Cihazın performansını etkileyen bir durum değildi ancak yine de yeni alınan bir malda böyle bir şey çıkması can sıkıcı bir şey. Cihazın daha önce kullanılmış olabileceğini düşündüm. Ondan sonra ne kadar yere başvurduysam da hiçbir şey ispat edemedim. Ayrıca cihazı kutudan çıkartırken ambalajdaki büyük zımba tellerine de takılmış olabilir, bilemiyorum gerçekten de.

Şimdi de çok yeni Samsung'dan bir cihaz aldım. Yetkili servisle öğlen 3te diye anlaştık ama gelen giden olmadı. Samsung üzerinden ulaştım kendilerine, verilen cevap "biz yarın 3'e anlaşmıştık" oldu ki detaylara girmeyeyeim ama düpedüz yalan. Bu duruma çok sinir oldum şunu kendim kurayım dedim ancak 5 sene önce olanları düşünürek ya sabır diyerek yarını beklemeye başladım. Yine iş yerinden izin alarak gelip bekleyeceğim.

Benim size tavsiyem siz siz olun kendiniz kurmayın. %90-95 düzgün çıkar ama %5-10'luk gruba dahil olursanız uğraşır durursunuz. Cihaz yüksek oranda garantiden çıkmaz ama oluşan arızalar, kırıklar, dökükler kullanıcı hatası olur, yani cihazınız garanti içinde bile olsa ücretli onarıma tabi olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 4 ay önce ElectroWorld'den LG 42LA620S televizyon aldım. Cumartesi ve Bayramdı beklememek için kendimiz kuralım dedik EW çalışanına. Çalışan sağolsun kutuyu açtı kontrol etti sonra bir kağıda yazı yazıp kaşe basıp bize verdi eve gidip kurabilirsiniz dedi. Evde kurduk bayramdan sonra LG servisi geldi kağıdı gösterdik kapıdan Seri No.'sunu alıp garantiyi onaylayıp gittiler. Şansınıza bağlı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben vestelden Tv aldım 165 ekran ama kurulum ve garanti kağıdını imzalamaya gelmediler. 30 TL istediler Garanti Kağıdı imzalamak için AYIP ya VESTEL gibi bi firma bunu yaparsa neyse Önemli olan FATURA dediler fatura tarihi garanti başlangıç tarihi oluyormuş Ona dikkat edin.

Reaksiyon puanı
0
Elektronikte fatura demek, garanti demek. Kurulumu servisin yapması, distribütör firmanın kendini garantiye alması gibi birşey aslında. Siz kursanız garantisini almasanız, elinizde faturanız olsa, x bir problem çıktığında olumsuz yanıt aldığınız taktirde, tüketici mahkemelerine dilekçe ve faturanızla başvuru yaptığınızda sonuç alırsınız.

Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar