Samsung Galaxy Ace vs LG Optimus P970

Bu konuyu okuyanlar

Furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1,5 aydır yaptığım araştırma sonucu ace almaya karar vermiştim ancak bu gün gittiğimiz teknoloji mağazasında arkadaşım lg yi gördü bu daha iyi dedi kafamı karıştırdı biraz araştırma fırsatım oldu ace de önde kamera yok hafızası, işlemcisi ve rami daha düşük ekran çözünürlüğü ve boyutu daha düşük. ancak bazı forum sitelerinde okuduğum kadarıyla lg nin kamerası pekde iyi değilmiş ve yazılım desteği geç geliyormuş gibisinden yorumlar okudum.telefonlarla çekilmiş resim ve video paylaşabilirmisiniz.bu telefonları kullanan arkadaşlar birbirilerine ne gibi avantaj ve dezavantajları var yazarlarsa sevinirim.

1- Hangisinin bataryası daha çok gidiyor?
2- Hangisinin işlemcisi daha iyi (hız kalite konusunda)?
3- Görüntü kalitesi hangisinde daha iyi?
4- Fiyat/Performans açısından hangisini önerirsiniz?
5- Hangisinin Android 2.3.3 güncellemesi çıktı?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Samsung Androidte bir numaradır. Güncellemeler gecikmez, cihaz son derece stabildir. LG yi bir marka olarak da tavsiye etmem cihaz olarak da.

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece Galaxy ace hakkında yorum yapabilirim. Fiyat/performans olarak tavanda gezen bir telefondur. Resmi olarak 2.3.3, diğer yollardan 2.3.4 sürümüne kadar yükseltebilirsin. Telefon android için biçilmiş kaftan. 2.3.3 yükseltmesiyle, sınırları zorlamadığın takdirde, sistemde en ufak bir takılma yaşamazsın. Popüler uygulamaların ve oyunların hepsini rahatlıkla çalıştırır. Ekran çözünürlüğü tatmin edici derecede iyi, dokunmatiği çok iyi bir telefon, tam istediğin gibi çalışıyor. Üstelik o seviyedeki bir telefon için fiyatı çok uygun. Tek eksisi ön tarafında kamera olmaması. Skype vb. programlar ile görüntülü görüşme yapamamak büyük eksiklik. Gerçi ben Galaxy S'te bir kere denemek için görüntülü görüşme yapmıştım :) ama yine de insanın gözüne batıyor. LG'yi deneme fırsatına nail olursam görüşlerimi yazarım. Bu arada ön yargılı bir yaklaşım ama; aynı fiyat aralığı ve segmentte herhangi bir telefonu LG'nin yanına koyarsan LG her zaman kaybeder.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
LG Optimus Black tabiki kardeşim.Galaxy Ace diyenlerin aklından şüphe ederim !

Baceson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy S1 i öneririm kullanıyorum çok güzel. Daha iyi bişi diyorsan Galaxy s 2.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önce son sorudan başlayım bildiğim kadarıyla ace da zaten 2.3 stock,

lg tabiki ace dan çok daha üstün işlemci ,ram, görüntü kalitesi,ekran çözünürlüğü bunlarda hep optimus ace dan daha ii
boyut konusuna gelince ben galaxy s i9000 kullanıyorum alıştığın zaman hiçte problem olmuyo ince ve hafif olduğundan hangi cebimde olduğunu unuttuğum bile oldu. eğer düşünürsen galaxy s i de öneririm süper amoled ekran bambaşka lg de nova ekran var galiba oda ii tabiki yani illa ace veya optimus alacam diosan kesinlikle optimus al derim. güncelleme konusuna gelince lg diğerlerinden geride olduğunuda söyleyim bu konuda çok yavaş.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Aynı segmentte cihaz değiller bunlar birisi 700 lira birisi 1000 lira. Lg optimus u ace ile karşılaştırdığında daha iyi olabilir ama. Fiyat olarak karşılaştırdığınızda Galaxy S in segmentinde olduğunu görürsünüz. Bu noktada ise Optimus solda sıfır kalır. Galaxy S ezer geçer.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Ace ve P970 arasında P970'in bariz bir donanım üstünlüğü var. Eğer imkanın varsa p970 almanı öneririm.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Android 2.2 Froyo – Optimus 2.0 ve Gesture 2.0 arayüzü ( 2.3'e yükseltme)
1 GHz Cortex-A8, PowerVR SGX530 GPU, TI OMAP 3630 çipset
4 inç, 480 x 800 piksel, IPS LCD, kapasitif, dokunmatik, 16 Milyon renk desteği- nova display ekran
% 50 enerji tasarrufu ile uzun şarj ömrü
ince, hafif tasarımı
2mp ön, 5mp arka kamerası ile Optimus black

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Yaklaşık 1,5 aydır yaptığım araştırma sonucu ace almaya karar vermiştim ancak bu gün gittiğimiz teknoloji mağazasında arkadaşım lg yi gördü bu daha iyi dedi kafamı karıştırdı biraz araştırma fırsatım oldu ace de önde kamera yok hafızası, işlemcisi ve rami daha düşük ekran çözünürlüğü ve boyutu daha düşük. ancak bazı forum sitelerinde okuduğum kadarıyla lg nin kamerası pekde iyi değilmiş ve yazılım desteği geç geliyormuş gibisinden yorumlar okudum.telefonlarla çekilmiş resim ve video paylaşabilirmisiniz.bu telefonları kullanan arkadaşlar birbirilerine ne gibi avantaj ve dezavantajları var yazarlarsa sevinirim.

1- Hangisinin bataryası daha çok gidiyor?
2- Hangisinin işlemcisi daha iyi (hız kalite konusunda)?
3- Görüntü kalitesi hangisinde daha iyi?
4- Fiyat/Performans açısından hangisini önerirsiniz?
5- Hangisinin Android 2.3.3 güncellemesi çıktı?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

bence sen kendin sorarken kendin cevaplamışsın.. ön kamera yok,hafıza, işlemcisi, ram i düşük vs vs diyerek ace'i elemişsin..

kesinlikle optimus black tabi ki... herşeyi ile 4 4'lük bir smartphone.. android 2.2 işletim sistemi, 2mp ön kamerası,4" nova ekrani, wi-fi direct,tasarımı ve kalitesi ile ace'i katlar..

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ace daha HD oyun çalıştırmıyor arkadasım bence karşılaştırmaya gerek yok galip belli.

TürkishStars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir Galaxy Ace kullanıcısı olarak kesinlikle LG P970 kullanmanı öneririm çünkü Ace'de güncelleme diye birşey yok ram ve özellikle depolama olarak çok kötü bende sabırsızlıkla yeni telefon için bekliyorum.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
LG p970 tabi ki [emoji14] şaka maka konu ile benim telefon aynı yaşta. acaba [MENTION=168195]Furious[/MENTION] hangisini aldı üzerine kaç telefon eskitti :)

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Konu zortlatma overdose 9000. Galaxy ace gördüm noluyor lan dedim bi an