400-500 tl arası akıllı telefon tavsiyesi.

Bu konuyu okuyanlar

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Yine ben ama aklımda soru işaretleri var.Şimdi benim wildfire s alma ihtimalim yüksek ama başka telefonda olabilir.Bu telefon 400-500 arasında olacak.Şimdi wildfire syi vodafone kampasıyla almam için engel yok önümde.Ama daha iyisi varsa hani 500tlye kadar.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Galaxy gio :D 474 ve 499 TL arası değişiyor.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence o bütçeye alacağın en iyi telefonlardan biri lg optimus me...android froyo işletim sistemine sahip, tasarımı güzel, parlak dokunmatik bir ekrana sahip güzel bir telefon

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
galaxy giolar aslında güzel telefon ama okuduğum bir çok şikayet var en başlıca şikayeti wifi bağlantısıymış :S wifisi sorunlu telefon.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
wilfire s'in tasarımı güzel, ufak şirin bir smartphone. fakat şarj sıkıntısı var. kullananların çoğu bu sıkıntıdan muzdarip. bir de vodafone kampanyasıyla fiyatı normalinden daha pahalıya geliyor. ilk başta avantajlı görünen bir tarifeyle kurban'ı çekip 6 ay sonra tarifeyi değiştiriyorlar.

mgazi

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Lg Optimus One P503'ü de incelemeni tavsiye ederim.

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
optimus one'da güzel ama me'nin tasarımı ve fiyatı çok daha uygun...

optimus me'nin tasarımı daha kibar ve daha sempatik. fiyatı da epeyce uygun. uygun fiyatla androidli olmak isteyenlere hitap eden kaliteli bir smartphone. fakat özellik olarak optimus one bir adım önde.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
optimus me'nin tasarımı daha kibar ve daha sempatik. fiyatı da epeyce uygun. uygun fiyatla androidli olmak isteyenlere hitap eden kaliteli bir smartphone. fakat özellik olarak optimus one bir adım önde.

hmm özellik olarak haklısın ama bana optimus me tasarım olarak daha sempatik geliyor eh bir de fiyatı çok daha uygun.... bir de renk seçenekleri var ya iyice cazip :)

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yine ben ama aklımda soru işaretleri var.Şimdi benim wildfire s alma ihtimalim yüksek ama başka telefonda olabilir.Bu telefon 400-500 arasında olacak.Şimdi wildfire syi vodafone kampasıyla almam için engel yok önümde.Ama daha iyisi varsa hani 500tlye kadar.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

500 tl ye kadar wildfire dan daha iyi bir telefon bulmak zor görünüyor android istiyorsanız android olup daha ucuz modeller tabiki de var turkcell t10-t20 olabilir vodafone 947 olabilir bu modeller huawei ürünleri yani çin malı diyelim ama fiyat bakımından uygun.bada işletim sistemini önerebilirim fena değil bence telefon tavsiyem de samsung 5253 fiyatı 375-400 civarı

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bada'nın geleceğinin ne olacağı belli değil ki. bada samsung'un ek gelir kapısı olmaktan başka birşey değil bana göre. o fiyatı bada'lı bir cihaza vermektense android işletim sistemli bir smartphone almak daha mantıklı bence.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bada'nın geleceğinin ne olacağı belli değil ki. bada samsung'un ek gelir kapısı olmaktan başka birşey değil bana göre. o fiyatı bada'lı bir cihaza vermektense android işletim sistemli bir smartphone almak daha mantıklı bence.

tabiki de bada ile andorid kıyaslanamaz bazı durumlar da uygulama bulambilmek olsun gelişme durumları açısından da android önde bada belki bir kaç seneye üretilmeyecek bile benim demek istediğim uygun fiyatlı ekran parlaklıkları ve kaliteleri yüksek bana yeterli geliyor bu özellikler android cihazları çok karışık buluyorum

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tabiki de bada ile andorid kıyaslanamaz bazı durumlar da uygulama bulambilmek olsun gelişme durumları açısından da android önde bada belki bir kaç seneye üretilmeyecek bile benim demek istediğim uygun fiyatlı ekran parlaklıkları ve kaliteleri yüksek bana yeterli geliyor bu özellikler android cihazları çok karışık buluyorum

haklısın android cihazlar ilk başta karışık geliyor ama emin ol bir kaç kez kurcaladığında neyin ne olduğunu öğrenmiş oluyorsun. o andan sonra işin keyfini sürmek kalıyor.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
haklısın android cihazlar ilk başta karışık geliyor ama emin ol bir kaç kez kurcaladığında neyin ne olduğunu öğrenmiş oluyorsun. o andan sonra işin keyfini sürmek kalıyor.

ben vodafone 947 turkcell t10 galaxy çeşitleri gibi bir çok android cihazı kullandım ama arayüzünü beğenmedim zevk meselesi tabi:) yani çözmek konusunda sıkıntım yok kullanım kolaylığı sunmadıklarını düşünüyorum.durumlar böyle giderse android olmayan telefon kalmayacak orası da ayrı tabi:)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
t10 için abanmatik diyordular ? dokunmatiği çok sertmiş :S doğrumu ?

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben vodafone 947 turkcell t10 galaxy çeşitleri gibi bir çok android cihazı kullandım ama arayüzünü beğenmedim zevk meselesi tabi:) yani çözmek konusunda sıkıntım yok kullanım kolaylığı sunmadıklarını düşünüyorum.durumlar böyle giderse android olmayan telefon kalmayacak orası da ayrı tabi:)

android olmayan telefon kalmayacak kalırsa bir tek nokia kalır o da inadından kalır. he bir süre sonra iflas bayrağını çekme vakti gelince el mahkum dönüş yapar androide.

de-

Asistan
Reaksiyon puanı
2
wilfire s'in tasarımı güzel, ufak şirin bir smartphone. fakat şarj sıkıntısı var. kullananların çoğu bu sıkıntıdan muzdarip. bir de vodafone kampanyasıyla fiyatı normalinden daha pahalıya geliyor. ilk başta avantajlı görünen bir tarifeyle kurban'ı çekip 6 ay sonra tarifeyi değiştiriyorlar.

Bu telefonu 3 haftadır kullanıyorum şarjı kullanıma göre 1,5-2 gün gidiyor bu konuda biraz sıkıntılı ama bu android telefonların çoğunda var sanırım.Vodafone kullanıyormusun bilmiyorumda 10 yıllık kullanıcı olarak böyle kampanyaya dahil edipte 6 ay sonra tarife değiştirdiğine hiç rastlamadım.Kaldıki sözleşmede taahhüt süresi bitmeden ayrılırsan telefonun fiyatı 480tl yani diyelimki dediğiniz gibi yaptılar ayrılırsın tarifeden o güne kadarki ödediğin parayı 480 den düşüp kalan borcu istiyor senden.Telefonun da bugünkü fiyatı 750 civarı (http://www.hepsiburada.com/Liste/ht...?productId=telcephtcwilires&categoryId=371946) herhalükarda avantajlı bence.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
android olmayan telefon kalmayacak kalırsa bir tek nokia kalır o da inadından kalır. he bir süre sonra iflas bayrağını çekme vakti gelince el mahkum dönüş yapar androide.

apple gibi bir kaç firma androide geçmez,yeni işletim sistemleri de çıkacaktır tabi ama android çok popüler oldu bu tarz akıllı telefonlarda içerik bulmak çok önemi olduğu için android uzun bir süre hayatımızda olacaktır.nokia symbian ı bıraktı bakalım windows ile anlaşmış galiba artık symbian sıkmıştı zaten

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
apple gibi bir kaç firma androide geçmez,yeni işletim sistemleri de çıkacaktır tabi ama android çok popüler oldu bu tarz akıllı telefonlarda içerik bulmak çok önemi olduğu için android uzun bir süre hayatımızda olacaktır.nokia symbian ı bıraktı bakalım windows ile anlaşmış galiba artık symbian sıkmıştı zaten

yok canım symbianı birakmış değil nokia. daha hala symbian anna symbian belle derdindeler. windows ile anlaştığı doğrudur fakat symbian da devam ediyor biyandan. android'e geçmeme inadı nedendir çözemedim.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Herkese teşekkürler ama Allah'a şükür bugün gittim bayiye dedim bana ordan bir wildfire ver s'li olsun dedim.Son bir tane kalmış ellerinde öyle dedi.Sonra gelcekmiş galiba aldım ben de onu siyah çıktı ama olsun baya hoşuma gitti hem o kadar da küçük değil bence.Şarja taktım da kaç saat şarj edeceğim ?Bu 128 kblik sim kart kullanıyorum bundan olabilirmiş şarj sorunu 32kblikler 64 yapınca artmış hani WCDMA'yı değiştirmesem falan şarjı uzun kalır mı ?Normal şarj süresi ne kadar beklemede bu telefonun?

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yok canım symbianı birakmış değil nokia. daha hala symbian anna symbian belle derdindeler. windows ile anlaştığı doğrudur fakat symbian da devam ediyor biyandan. android'e geçmeme inadı nedendir çözemedim.

şu an symbian devam ediyor zaten ama üretilmeyecek artik diye haber vardi sdn de dün galiba zaten birakmasi lazim geliyordu android konusunda ben her firmanin geçmesi taraftari degilim bence farkli işletim sistemleri rekabeti artirir ayrica farklilik her zaman iyidir:)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
aslında mantıklı birşey söylüyorsun... farklı işletim sistemleri rekabeti vede seçiciliği artırır...

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Tavsiye etmeyin zaten aldım demeyeceğim başkaları yararlanır.Wildfire S almasaydım daha doğrusu alamasaydım şu Samsung Galaxy Fit,Ace,Gio düşünüyordum ama kafam aşırı wildfire s'Te kalırdı sonuç olarak gittim aldım taktım şarja da dolsun 2 saat kurcalayacam hiç durmadan.Acayip hoşuma gitti valla.Dedikleri kadar küçükte değil.5800'dan boyu azcık kısa ama daha geniş.Yani normal biri için yeterli bence.Hem arkadaşımda bir lg var dokunmatik rezistif ekran modeli bilmiyom.İşaret parmağım kadar telefon hatta daha küçük.Bence 700 küsür tllik fiyatına karşılık size 480tlye geliyor.Vodafonedan almayanı dövüyorlar :)