Tivibu ev, kullanmadığım halde 2 aydır fatura ödüyorum!!!

Bu konuyu okuyanlar

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
yaklaşık 3 ay önce tivibu'dan aradılar ve size tivibu ev kuralım, ilk ay ücretsiz sonra isterseniz aylık 9,99'dan taahhütsüz devam edebilir, memnun kalmazsanız iptal ettirebilirsiniz dediler. bende kabul ettim ve 1 hafta sonra görevli arkadaş kuruluma geldi. ama sabit ip alamdı, yaklaşık 1 saat uğraştı ama nafile. sonunda benden tivibu ev kurulumunun teknik nedenlerden kurulamadığı ve iptaline ilişkin bir dilekçe alarak cihazları toplayarak gitti.

haziran faturasına göz attığımda tivibu ev ücretinin alınmış olduğunu görünce hemen müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu aynen yukarıda olduğu gibi anlattım, şikayet kaydı aldılar, geri dönüş yapılacağını söylediler. 10-15 gün bekledim sonuç yok, tekrar aradım, inceleme devam ediyor, bekleyin dediler. temmuz ayı faturası geldi ve yine tivibu ev faturalandırılmış, az önce tekrar aradım ve söylenen şey yine aynı: şikayetiniz aktif, tekrar güncelliyorum, beklemeye devam edin.

2 aydır ne incelemeymiş, sorunu bir türlü çözemediler!!!

uzun oldu biraz, kusura bakmayın, ama taahhütümün dolmasına az kaldı, dolduğu gün ttnet ile tüm ilişkimi keseceğim ve bir daha asla taahhütle hiç bir yere abone olmayacağım!!!

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bu tip problemlerin çözüm yeri tüketici mahkemesi, bence hiç uğraşma faturaları ve teknik ekibin verdiği rapor vb belgeyi al ve hemen bir dilekçe ver. 1,5 ayda sonuçlanır. paralarını geri alırsın.

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
TTNet ile ilişkini kesebilirsin :)

Fakat tahattütsüz bir yere abone olman bu devirde İMKANSIZ gibi birşey :)

Sadece taahhütnamelere dava açılsa. Her yıl hazırlanan yeni taahhütname eskisinden daha avantajlı olması durumunda başları baya yanacağı için daha sert oluyor.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Aldığım bir karar neticesinde kesinlikle taahhütname imzalamayacaktım ancak 1 yıllığına şu Yalın ADSL kampanyasına başvuracam. Sonrasında da alternatif servis sağlayıcı olursa (Türkkonut'ta bu baya bir muhtemel) tekmeyi basacağım.

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

özel mesaj olarak cep ve adsl numaramı yolladım.

bu tip problemlerin çözüm yeri tüketici mahkemesi, bence hiç uğraşma faturaları ve teknik ekibin verdiği rapor vb belgeyi al ve hemen bir dilekçe ver. 1,5 ayda sonuçlanır. paralarını geri alırsın.

hata düzeltilince tivibu ev için ödediğim faturların geri iadesi yapılacağı söylendi, benim canımı sıkan 2 aydır sorunu çözememiş olmaları. ama 5-10 güne bir sonuç alamazsam üşenmeyip gideceğim :)

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sadece taahhütnamelere dava açılsa. Her yıl hazırlanan yeni taahhütname eskisinden daha avantajlı olması durumunda başları baya yanacağı için daha sert oluyor.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:54 ----------

Aldığım bir karar neticesinde kesinlikle taahhütname imzalamayacaktım ancak 1 yıllığına şu Yalın ADSL kampanyasına başvuracam. Sonrasında da alternatif servis sağlayıcı olursa (Türkkonut'ta bu baya bir muhtemel) tekmeyi basacağım.

Eğer YALIN(yada YALAN mı diyelim :) ) ADSL'e geçme sebebin telefon hattını kapattırmak ise :)

Emin ol ki şimdi ne kadar ödüyorsan telefon+internet ya aynı fiyat ödersin ya 1-2 kuruş düşüğü yada yükseği :) Telefon parasını yine alıyorlar içinden çaktırmadan :)

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bugün sabah 11'de arandım ve tekrar sorunumu dile getirdim, en kısa zamanda gerekli işlemlerin yapılacağını söylediler. saat 2-3 gibi tekrar aradılar ve sorunumla ilgili aranıp aranmadığımı sordular ve sorunun devam etmesi halinde bizimle tekrar irtibat kurun dediler. bu sefer sanki hallolucak gibi :)

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 3 ay önce tivibu'dan aradılar ve size tivibu ev kuralım, ilk ay ücretsiz sonra isterseniz aylık 9,99'dan taahhütsüz devam edebilir, memnun kalmazsanız iptal ettirebilirsiniz dediler. bende kabul ettim ve 1 hafta sonra görevli arkadaş kuruluma geldi. ama sabit ip alamdı, yaklaşık 1 saat uğraştı ama nafile. sonunda benden tivibu ev kurulumunun teknik nedenlerden kurulamadığı ve iptaline ilişkin bir dilekçe alarak cihazları toplayarak gitti.

haziran faturasına göz attığımda tivibu ev ücretinin alınmış olduğunu görünce hemen müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu aynen yukarıda olduğu gibi anlattım, şikayet kaydı aldılar, geri dönüş yapılacağını söylediler. 10-15 gün bekledim sonuç yok, tekrar aradım, inceleme devam ediyor, bekleyin dediler. temmuz ayı faturası geldi ve yine tivibu ev faturalandırılmış, az önce tekrar aradım ve söylenen şey yine aynı: şikayetiniz aktif, tekrar güncelliyorum, beklemeye devam edin.

2 aydır ne incelemeymiş, sorunu bir türlü çözemediler!!!

uzun oldu biraz, kusura bakmayın, ama taahhütümün dolmasına az kaldı, dolduğu gün ttnet ile tüm ilişkimi keseceğim ve bir daha asla taahhütle hiç bir yere abone olmayacağım!!!

Kaç sefer söyledim...

Soyarlar, sökerler ciğerinizi...

Adamların rakibi yok abi...

Paralar çok...

Enseleri kalın...

İnternet için sabit telefon şartı yerel mahkemece iptal edildi... Sonra danıştay yargıtay neyse...

Tekrar aynen devam...

Acaba ne ettiler de... o hukukçular razı oluverdiler... fikirleriniz değiştiren tatlı şeyler neydi...

Başka türlü düşünemedim... sayın TTNET...
Pek möhtereeem TTNET...

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
az önce ttnet tarafından tekrar arandım ve yaptıkları inceleme sonucunda haklı olduğum ve benden alınan 2 aylık ücretin geri iade edileceği söylendi.

ben artık ttnet ile ilgili bir sorunum olduğunda buraya yazacağım, 2 aydır hallolmayan sorun, 5 günde çözüldü.

sorunum la ilgilenen arkadaşa teşekkürler

teşekkürler sdn :)

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ben de senin gibi ilk başlarda ttnet destek ten çok memnundum ama sonra tısssssss.sorunun çözülmesini geçtim,cevap vermeye bile tenezzül etmez oldu.

mayısın 17sinden bu güne hala hız sorunu çözmediler,yaptıkları laubalilikler(ttnet ve telekom teknik servislerinin) cabası.

ajan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 15 gündür tivibu abonesiyim. fakat sadece 3-4 gün izleyebildim. 3 kez arıza kaydı girdiler. bir tane kapanan kayıt yok. daha ne kadar tv izlemekten mahrum kalacaz onunda bilgisini veren yok.
iptal edin diyotum. kutuyu alıp gelcen diyolar. yazıklar olsun. paramızla dert satın almışız meğer. sadece yayın olmaması da değil sorun. olsada dert. kanal geçişleri 4-5 saniye. 2 kere kumandada arka arkaya tuşa bas. kitlen 20 saniye. internete girdim. koptu bağlandı koptu bağlandı. ben bu kadar sınıntıyı tv mize tencere kapağı taktığımız günlerde yaşamadım. demek yeni nesil tv platformu buymuş, öğrendik. ayrıca madem 2 ay ücretsiz. ben iki ayın 10 günü seyredersem beni yanıltmış olmuyorlar mı?

bulentster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
27 mayıs ta ilk 2 ay deneme ev paketi olarak tivibu bağlandı evime ben 1 ay sonra iade etmek istedim çünkü internet hattımı yavaşlattı ve aradığımda kendiniz getirin dendi . Ama gittiğim ttnet bayileri yetkileri olduğu halde almak istemediler en son gittiğim isterseniz şikayet edin ama almıycaz dedi.Hafte içi çalıştığım için cumartesi vermek zorundayım ve almıyorlar müşteri hizmetleri almak zorundalar diyor ... Yani tam bir komedi Bana yardımcı olacak kimse bulamıyorum.
Nasıl böyle bir hizmet olur anlamadım