HazırTest Soru Bankası, Test Hazırlama ve Paylaşma Programı

Bu konuyu okuyanlar

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu program ile soru bankaları oluşturabilir, paylaşabilir ve indirebilirsiniz.
Kullanıcılar ile ortaklaşa soru bankaları oluşturulabilir. Eklenen sorular tek

bir yerde toplanır, elenerek soru bankasına eklenebilir. Soru bankasına eklenen

yeni sorular kolaylıkla diğer kullanıclara ulaştırılabilir.
Seçtiğiniz sorularla kolayca test hazırlayabilirsiniz.
Testi yazdırabilir, kaydedebilir, dağıtabilir veya bilgisayar üzerinde

çözebilirsiniz.
Test soru ve cevaplarını kolaylıkla karıştırabilir, aynı sorulardan farklı

gruplar elde edebilirsiniz.

Program ücretsiz ve yerli malıdır, eklenmesini istediğiniz özellikler varsa

lütfen yazın.

[k]Buradan indirebilirsiniz[/k]

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
mjwwex.jpg

2wnqm4j.jpg

2qk2khk.jpg

2r27oz4.jpg

2hyvuye.jpg

2v924d2.jpg

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Güzel program öğretmenlerin işine yarar.

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bunda hazıladığımız soruları çıktı alabiliyor muyuz ? yoksa sadece nette mi çzebiliyor öğrenciler ? [MENTION=164617]hazirtest[/MENTION]

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soruları çözebilmek için internete bağlı olmak zorunda değilsiniz. Çıktıda alabilirsiniz veya bilgisyar üzerinde de çözebilirsiniz. İnternet sadece hazırlanan soru bankalarının isteğe bağlı olarak paylaşılabilmesi için lazım.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
iyi kullanışlı duruyor dershane öğretmenlerinin tercihi olabilir ;)

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Soruları çözebilmek için internete bağlı olmak zorunda değilsiniz. Çıktıda alabilirsiniz veya bilgisyar üzerinde de çözebilirsiniz. İnternet sadece hazırlanan soru bankalarının isteğe bağlı olarak paylaşılabilmesi için lazım.

anladım teşekkürler :)

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programı beğendiğiniz için teşekkürler.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Ben de program açılıyor sonra kapanıyor.

x_large

Asistan
Reaksiyon puanı
3
güzel program hocam.arşive atayım hemen. belki devlet baba birgün öğretmen atarda kullanırım

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programın açılmama nedeni yanlış sürümün kurulması olabilir. 32 bit/64bit versiyonları var. Birde kurulum yolunda türkçe karakter olursa bazen sıkıntı çıkartabiliyor.
[MENTION=158420]Lopard38[/MENTION]

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
[MENTION=164617]hazirtest[/MENTION]: Silip tekrar deneyeceğim de, 32 Bit Windows XP'yi bulamadım.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
[MENTION=164617]hazirtest[/MENTION]: Hocam çözüldü sorun.

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel. Bu arada lütfen programı kullanan arkadaşlar siteye iyi kötü düşüncelerini yazsınlar. Yapılan eleştiriler programın geliştirmede bana yol gösterici oluyor.

devkazanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim bu tür programlarda en çok istediğim şey şu.Malum bizlerin elindeki testler word ve pdflerden oluşuyor.Bu programın içindeyken yan tarafta word veya pdf yi açsak direkt kopyala-yapıştır yaparak hızlı bir şekilde testleri hazırlasak.bence şık olur.Ayrıca sınav kağıdı hazırlayabilir isek tadından yenmez.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
[MENTION=164617]hazirtest[/MENTION]: Hocam siten pek kaliteli değil, onun temasını biraz daha güzelleştir. Programa gelince açılıştaki El-Gaffur yazanı kaldırmalısın bence dini islam olmayanlar programı sevmeyebilir.

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158420]Lopard38[/MENTION] : Haklısınız site teması iyi değil. Siteyi drupal kullanarak yaptım. Fakat drupalde zengin tema desteği yok. Bir ara zaman ayırıp tema yapayı öğrenmeliyim. Şimdilik iş görüyor, o gün gelene kadar böyle kalacak.
İlk başta El-Gaffur yazısını programın geliştirilmesi sırasında kendim için koymuştum. Öyle de kaldı. Sanırım değiştirmenin vakti geldi. Bu arada amerikan dolarlarının üzerinde "in god we trust" yazar fakat inanmayanlar bile bu paraları seve seve kullanır.

[MENTION=106479]devkazanı[/MENTION] : Programın içinde word ve pdf deki soruları otomatik aktarmaya yarayan kitap tara komutu bulunuyor. Ayrıca soru ekleme penceresinde pdf-doc butonuna tıklarsanız hemen yanda bir pencere açılır oraya dökümanınızı yükleyebilirsiniz.

Önerileriniz için teşekkürler.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Bu programı kullanacak arkadaşlara bir önerim olacak, eğer Wampserver gibi server programı varsa, mysql'u bozabilir. Çünkü kendisi mysql kullanarak yapılmıştır.

a_kadir58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu programı kullanacak arkadaşlara bir önerim olacak, eğer Wampserver gibi server programı varsa, mysql'u bozabilir. Çünkü kendisi mysql kullanarak yapılmıştır.

localhost/myphpadmine girdiğimde hata verdi acaba bu programdan kaynaklanabilir mi?

---------- Post added at 02:58 ---------- Previous post was at 02:55 ----------

Çok güzel bir program yalnız kitap taratıp otomatik olarak soruları aldığımda örneğin Türkçe sorularını eksizksiz alıyor ama Matematik sorularında kesir yada karakök gibi soruları aynen almıyor.Tabi bunun çözümü sorunun resminin ekran alıntısını çekip yapmakla oluyor ama zaman alıyor biraz.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
[MENTION=113841]a_kadir58[/MENTION]: Kaynaklanabilir.

hazirtest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158420]Lopard38[/MENTION] : Evet program mysql kullanarak çalışıyor. Mysql'i sıfırdan kuruyor. Bu bir sorun ve üzerinde uğraşmam gerek. Mysq ayarlarını değiştirmeden programın kurulabilmesi gerek.

[MENTION=113841]a_kadir58[/MENTION] : Türkçe sorularda bir sıkıntı yok fakat matematiksek ifadeleri ve görselleri taramada eksiklik var. Şimdilik tarama özelliğini geliştirmeyi durdurdum, yapılacak başka işler var. Fakat ileride tekrar bu özelliğin üzerine yoğunlaşıcam.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
[MENTION=164617]hazirtest[/MENTION]: Kolay gelsin hocam, bunu söylediğim iyi oldu.