Bilgisayarim Açilmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

ertancetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarim ağirlaşmişti ve format atayim dedim windows 7 yüklüydü bende xp atacaktim. Boot ayarlari falan yapiliydi bilgisayara reset çektim sonra yüklemeye başladim herşey normal gidiyordu kur dosyalari kopyalandi sonra yüklemek için yeniden açilacaği sirada işletim sistemi hatasi dedi. Bende tekrar başlattim sorun yine ayniydi. Sonradan tekrar kurdum ama bu sefer sadece ana kart resmi geliyor markasini gösteriyor açilirken ordan sonra donuyor birşey yapamiyorum cdyi de okumuyor ne yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlarin yardimci olmalarini istiyorum lütfen ! şimdiden hepinize teşekkür ederim.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
arkadaşım eyer windows 7 kurulu bir bilgisayar almışsan sonradan xp gecmeye calışırsan bu sorunla karşılaşabilirsin

xp kurmak istiyorsan farklı yöntemlerle hal edebilirsin sorunu

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:33 ----------

windows 7 acılıyorsa ayrı bir bölüm oluştur o bölüme xp kur sonra interneten easybcd indir
easybcd şurda anlatımlı bakarak yapabilirsin
http://bturkmen.wordpress.com/tag/resimli-easybcd-kullanimi/

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
win 7 den xp ye geçişlerde sorun oluyor. C ve D pencerelerin ayrı şekildeyse bunları formatlayıp Tek parca halinde kurulum yap. bu arada win 7 yerine neden xp kuruyorsunki?

ertancetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çünkü ekran bakımından normalden biraz daha kasıyor. bilgisayar yavaşlıyor xp kurup hızlıca işlerimi halletmek istiyorum onun için.

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

benim sorunum garip birşey boot menu falan da gelmiyor ekran kartı markası gelir ya açılırken bir tek o geliyor ondan sonra da orda donup kalıyor bilgisayar.cd takıyorum okumuyor rest atıyorum yine aynı şekilde takılı kalıyor yani nasıl yapacağımı bilmiyorum.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
sanırım harddiske bişey oldu. ekran kartı menusu gelince biosa gir.. delete olabılır bios tusu. o resim gelince altta yazar. biosa girince sata bolumlerıne bak bakalım harddıskı goruyormu?

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

Harddiski goruyorsa biostan en son tabda boot menusu vardır.Boot menuyu 1. secenek CD DVD rom 2. sEcenek HDD olarak ayarla,kaydet ve cık. sonra reset atıcak.Windows cd ni tak.. okuması lazım. sonra normal windowsu kur ama C ve D birleştirerek tek parcaya format at.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
anakart üzerinde var olan harici donanımları sök yani usb türü ve ekrankartı gibi vs sonra anakart üzerinde cmos sıfırla önce bilgisayarı ac bios gir saat tarih ayarlarını yaptıkdan sonra tekrar söktüğün harici parcaları tak bilgisayarın calıştır (donma sorunu devam ederse ekran kartı cıkar onbord ekranla devam et bi süre )

ertancetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım harddiske bişey oldu. ekran kartı menusu gelince biosa gir.. delete olabılır bios tusu. o resim gelince altta yazar. biosa girince sata bolumlerıne bak bakalım harddıskı goruyormu?

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

Harddiski goruyorsa biostan en son tabda boot menusu vardır.Boot menuyu 1. secenek CD DVD rom 2. sEcenek HDD olarak ayarla,kaydet ve cık. sonra reset atıcak.Windows cd ni tak.. okuması lazım. sonra normal windowsu kur ama C ve D birleştirerek tek parcaya format at.

denedim ama boot menu gelmiyor oraya gelince donuyor. ne kadar bassam da işlemiyor. ama şu usbden format atmayı deneyeyim bakalım belki işe yarayabilir.

lasofaten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biosa gir diyicem ama giremiyorsunve hmm...
cd ye boot edilebilir slax kur bide onunla açmayı dene (olması lazım)

bilgisayarının orda donmasının sebebi, boot seçeneğinden ilk sıraya aldığın şeyi arıyor olması (cd) bulamadığı için donuyor normalde donmaması lazım fakat orda kodlamamı desem başka bir şeymi bi bozukluk var donmasının sebebide bu o yüzden ilk sıraya aldığın şeyle dene bide güvenli mod falan onları denedin mi?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
buna benzer sorunu bende yaşadım hatta pc şu an serviste konuda açmıştım denemediğim yöntem kalmamıştı inş hallolur benim bios gitmişti yani normal başlatma seçeneği biostaki dvd ve flaştan başlatma duruyodu ama ne dvd ne flaştan başlıyodu markanın adından sonra siyah bi ekran geliyodu benim korkum para istemeleri isterlerse yandık daha 15 taksidi var makinanın ayrıca kredi borcuda duruyo anlayacağınız ayda 450 lira kredi+pc ye gidiyo yanarız valla dua edelim de yapsınlar ve para istemesinler

sana gelince mini xp veya arkadaşın dediği şeyi bi dene derim

wasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bugün bilgisayarım alt üst oldu film arşivlerim var 900 gb lik d'me boot dosyaları atıldı xp tarafından pardus kurdum boot dosyalarını sildim tekrar windows 7 kurmaya çalıştım 50 defa sistem donup kaldı şimdi flash üzerinden kurulum yaptım ama hala sistem olarak d görünüyor ama windows un dosyaları c de . bunu nasıl düzeltecem ?? lütfen yardım edinnn :S