VINN cayma bedeli

Bu konuyu okuyanlar

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
19 temmuz 2011 de vınn aldım. upload kotaya dahil olduğunu sonradan öğrendim. 24 ay taahhütlü 4 gb kotalı paketi aldım. şimdi caymak istiyorum. ortalama cayma bedeli ne kadar öderim.
19.ve 20. maddeler şöyle ;
19. ĠĢbu Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklerime kısmen veya tamamen aykırı davranmam ve/veya seçtiğim “Paket”in süresi sona ermeden “Kampanya”dan ayrılmak istemem ve/veya iĢbu Taahhütnamenin Ek-1’inde belirtmiĢ olduğum hattı baĢka bir Operatöre taĢımam/devretmem ve/veya paket bedelinin yansıtıldığı Ek-1’de belirtmiĢ olduğum hattımın faturasını, son ödeme tarihinde ödememem(bu durumda TURKCELL’in ilk ihlalde cayma bedeli talep etme ve/veya Kampanyadan çıkarma hakkını kullanılmamış olması, bu haktan vazgeçildiği şeklinde yorumlanmayacaktır.) halinde; ilgili Paketin hattıma tanımlandığı tarihten söz konusu aykırılığın gerçekleĢtiği tarihe kadar Turkcell tarafından 3G Internet Paketi için sağlanan indirim bedelleri toplamının hattımın Mobil ĠletiĢim Hizmet Faturasına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde “Servis cayma bedeli” olarak bir kerede yansıtılacağını ve iĢbu Kampanyadan otomatik olarak çıkarılacağımı,
20. ĠĢbu Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklerime kısmen veya tamamen aykırı davranmam sonucu “Kampanya”dan çıkarılmam ve/veya paket taahhüt süresi sona ermeden “Kampanya”dan ayrılmak istemem ve/veya iĢbu Taahhütnamenin Ek-1’inde belirtmiĢ olduğum hattımı baĢka bir Operatöre taĢımam/devretmem durumunda, sözkonusu sona erme tarihinden itibaren taahhütname süresi bitimine kadar Paket kapsamında ödemem gereken vergiler dâhil kalan cihaz taksit tutarları (“3G Modem Cihaz Taksidi”) toplamının her halukarda ilgili paket kapsamındaki hattımın Mobil ĠletiĢim Hizmet Faturasına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde yansıtılacağını, bu durumda sözkonusu cihaz taksit tutarları toplamını eksiksiz olarak ödeyeceğimi,
ve de 4. maddedeki vergiler şöyle
4. İşbu Kampanya kapsamında Kampanyadan yararlanan hattımın faturasına yansıtılacak olan Ek-1’de yer alan KDV, ÖİV dâhil aylık Paket bedeline, Paket karşılığına denk gelen aylık mobil internet kullanım bedeli (“3G Internet Paketi ücreti”) ve işbu Taahhütnamenin Ek-1’inde belirtilen hat için alacağım Cihazın Ek-1’inde belirtilen aylık taksit tutarının dâhil olduğunu, Paket kapsamında alınan ve gönderilen (download ve upload edilen) datanın, Paket karşılığına denk gelen aylık mobil internet kullanımı miktarından düşeceğini, Kampanya kapsamında hattım için teslim aldığım Cihaz karşılığında tahakkuk eden alacağın Madde 6’da belirtilen ön ödeme tutarı hariç olmak üzere bayi tarafından TURKCELL’e temlik edilmiş olduğunu ve bu nedenle, teslim aldığım cihaz bedelinin, TURKCELL tarafından tarafıma gönderilen ilgili Mobil ĠletiĢim Hizmet faturasına her ay “3G Internet Paketi ücreti”nden ayrı bir kalem (“3G Modem Cihaz Taksidi”) olarak yansıtılacağını ve söz konusu tutarı eksiksiz olarak ödeyeceğimi, ayrıca Ek-1’de belirtilen Kampanya kapsamına dahil edeceğim adıma kayıtlı hattın yeni tesis hat olması durumunda hattın aktive edildiği tarihten itibaren 34 TL(OtuzdörtTürkLirası) tutarındaki Yeni Tesis Özel ĠletiĢim Vergisi, 13,20 TL (OnüçTürkLirasıyirmiKuruĢ) tutarındaki “Telsiz Ruhsatname Ücreti”nin (12 eĢit taksitle
her ay için 1,1 TL olarak faturaya eĢit taksitte yansıyacaktır.) ve aylık 1,10 TL(BirTürkLirasıonKuruĢ) tutarındaki “Telsiz Kullanım Ücreti”nin de aylık olarak ilgili hattın Mobil ĠletiĢim Hizmet faturasına aylık paket tutarı dıĢında yansıtılacağını ve söz konusu tutarları eksiksiz olarak ödeyeceğimi,

tahmini 200-250 arası cihaz bedeli vergiler kullanım sürecince uygulanan indirim ve belki birde aylık kullanım bedeli olan 29 tl yansıtılır diye umuyorum.Bu günlerde iptal ettirmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. birde türkcell iletişim merkezine gittim ordaki bir görevli cihazı isterler parasını da iade etmezler dedi . bu doğrumudur. taahhütnamede bu yazmıyor. cihaz bende kalması gerekmiyormu .

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün müşteri hizmetlerini aradım. 120 lira cihaz bedeli + tüm vergiler dahil 75 lira toplam 195 lira ödeyecem . hiç kullanmadan :) ve de cihazı geri istiyorlarmış. dedim cihazın parasını zaten alıyorlar. ve de taahhütnamade böyle bişey yok .yani iptal halinde cihazı iade edeceksiniz fakat parasını yine alıcaz gibi bişey yok.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Sen de taahhütsüz vınn alsaydın...ben aldım...canım isteyince yükleme yapıp kullanıyorum:)

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Sen de taahhütsüz vınn alsaydın...ben aldım...canım isteyince yükleme yapıp kullanıyorum:)

taahhütsüz vınn nasıl oluyor? Alırken kaç para verdin? Internete bağlandınmı faturana ne geliyor yazarmısın?

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Alırken 79 lira cihaz bedeli ödedim...4gb alıyorum aylık 39 liraya...1 ay kullanıyorum 4gb...1 ay sonra süresi bitiyor...süresi bitince istersem tekrar alıyorum istemezsem almıyorum...her hangi bir telefoncuya 4gb vınn deyince 39 lira vınn'ın numarasına yükleme yapıyorlar zaten...kafam rahat oluyor yani:)
tabii bu turkcell vınn...diğer operatörleri bilmiyorum...

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Alırken 79 lira cihaz bedeli ödedim...4gb alıyorum aylık 39 liraya...1 ay kullanıyorum 4gb...1 ay sonra süresi bitiyor...süresi bitince istersem tekrar alıyorum istemezsem almıyorum...her hangi bir telefoncuya 4gb vınn deyince 39 lira vınn'ın numarasına yükleme yapıyorlar zaten...kafam rahat oluyor yani:)
tabii bu turkcell vınn...diğer operatörleri bilmiyorum...

Hattın faturasız değilmi?

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Evet faturasız...istediğim ay para yükletip bir ay kullanıyorum...taahhüt derdi yok iptal ettirme derdi yok...canım sıkılırsa atarım satarım kırarım vınn'ı :D

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bende düşünüyorum. Teşekkür ederim cevaplarına

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bende ttnet in avea adı altında jetti galiba adı kapattım 75 modem parası aldı toplam 135 filan ödedim.modemde aveadan başka hatta açmıyor ama internetten bi program buldum ve kırdım her hatta çalışıyor maşallah :) birde kırma pazara dönüşmüş 30 liradan falan başlıyo iyi meslek :) 3kuruş ucuz olacak diye taahütlü almayın 3 ay geçmiyo daha uygun bişe çıkarıyo bu adamlar yada başka operatörler.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşım da 24 Ay taahhütlü almıştı. Ortalama bir yılı daha vardı. Cayma bedeli ~230 TL ödedi. Cihazı ne yaptı bilmiyorum.

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz bedelini zaten alıyorlar .cihazı geri almamaları lazım. bu şekilde taahhütlü olupta kapatanlar var mı arkadaşlar .cihazı geri verdinizmi

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 3 aylık kontratlı vınn aldım 3 ay dolunca vınn'ın içindeki hattı taşıdım vodafone'a ,39 lira ceza ödedim.Meğer vınn hattı taşınmazmış...Ben de vodafone mobile broandband indirdim vınn'ı vodafone cepnetle kullanıyorum turkcelle inat!!!

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım 3g hizmeti alamadığın bir yerin adresini ver sonra da 3 hizmeti alamadığını söyle tek kuruş ödemeden seve seve alıyorlar. Seve seve kısmını anlamışsındır sen :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşım 3g hizmeti alamadığın bir yerin adresini ver sonra da 3 hizmeti alamadığını söyle tek kuruş ödemeden seve seve alıyorlar. Seve seve kısmını anlamışsındır sen :)
Tabi bunu yaparken kullanmayacaksın.

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kullanım ücretini tabiki ödeyeceksin bunun dışında kalan yok indirim yok cihaz bedeli gibi ücretleri ödemeyeceksin.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Onu demiyorum. Her gün internete girip sonra burada çekmiyor dersen yemezler.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
bu kapatma cart curt bedelleri ile alakalı olarak tüketici mahkemesine bir başvur/danış derim. sözleşmelerde yazsa bile alınmayan hizmete ücret ödenmez gibi bir şeyler vardı.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Benim bir tanıdıkta vardı ondan da cayma bedeli istediler ama Türkcell'de calısan bir tanıdık sayesinde akıllıca bir şikayette bulunup ücretsiz iade ettil.
Türkcell'deki tanıdık bize vınn'ın verimli calısmadığını veri aktarım hızının cok kötü oldugundan bahsedin ücretsiz değiştirirler dedi.Ki zaten öyleydi saniyede 10 20 kb'lık bir cekim gücü vardı..

---------- Post added at 03:42 ---------- Previous post was at 03:40 ----------

Aynen bizde öyle yaptık :D aylarca da kullanmıstık.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Vınn'a gerek yok 3G li bir ceptelefonun varsa modem olarak kullan ben öyle kullanıyorum şahsen ayda 15-16 gb veri indiriyorum..:D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Vınn'a gerek yok 3G li bir ceptelefonun varsa modem olarak kullan ben öyle kullanıyorum şahsen ayda 15-16 gb veri indiriyorum..:D
Vodafone dur kesin.

---------- Post added at 00:04 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

bu kapatma cart curt bedelleri ile alakalı olarak tüketici mahkemesine bir başvur/danış derim. sözleşmelerde yazsa bile alınmayan hizmete ücret ödenmez gibi bir şeyler vardı.
Sözleşmeler tek tarafın çıkarına olamaz. Her iki tarafı da kollaması gerekli. Akıllıca bir başvuru olursa çözüm olur.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bugün müşteri hizmetlerini aradım. 120 lira cihaz bedeli + tüm vergiler dahil 75 lira toplam 195 lira ödeyecem . hiç kullanmadan :) ve de cihazı geri istiyorlarmış. dedim cihazın parasını zaten alıyorlar. ve de taahhütnamade böyle bişey yok .yani iptal halinde cihazı iade edeceksiniz fakat parasını yine alıcaz gibi bişey yok.

aynen bana da o kadar fatura çıktı... lanet okuyorum şu an turkcell'e kazıklamak için her daim bir nedenleri oluyor

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen bana da o kadar fatura çıktı... lanet okuyorum şu an turkcell'e kazıklamak için her daim bir nedenleri oluyor
peki cihazı geri verdinmi. cünkü cihaz parası 120 lira zaten kesiliyo. cihazı geri istemek mantıksız .zaten sözleşmede yazmıyor cihazı geri vericeksiniz diye

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki cihazı geri verdinmi. cünkü cihaz parası 120 lira zaten kesiliyo. cihazı geri istemek mantıksız .zaten sözleşmede yazmıyor cihazı geri vericeksiniz diye

hayır cihazı geri vermedim elbet... şimdi faturan 39 tl geldı onu odeyeceğim kullanmadığım halde ama sanırım bir daha kı ay limitliye çevireceğim onun içinde para ıstıyorlar elbet ama 3 ay için 30 tl miş...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben 12 ay sözleşmeli 4GB kotalı turkcell genc vın aldım aylık 35 lira gibi bir ödemesi var ve ben geri iade etmek istiyorum alalı henüz 10 gün oldu ama pişman oldum ne yapmam gerekiyor ve nekadar öderim bilgi verirseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler ben wınn ı mı dün aldım daha yeni yani , bugün de iptal ettirmek istiyorum vaziyet ne gösteriri bu durumda aydınlatın lütfen....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihazı almalarının sebebi bizden alıp başkasına kakalamak içindir kesin :D ona da üretim maliyeti verecek değiller ya :D