Şikeyi itiraf etti ama...

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Galatasaray'ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş, yıllar sonra gündemi sarsacak itirafta bulundu.

653737_detay.jpg

1992-93 sezonunda Galatasaray'ın deplasmanda Ankaragücü'nü 8-0 mağlup edip, Beşiktaş'ın önünde şampiyonluk ipini göğüslemesinin ardından uzun yıllar geçti. Ancak şike soruşturmasının başlatılmasıyla Türk futbol tarihinin tozlu sayfaları da bir bir açılmaya başladı.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; işte o tarihi maçta Galatasaray kaptanlığını yapan Hayrettin Demirbaş, gündemi sarsacak şok bir iddia ortaya attı ve "8-0'lık Ankaragücü karşılaşmasında şaibe vardı" dedi.

BÜYÜK ŞOK YAŞADIM
Sarı-Kırmızılıların eski file bekçisi, "Kesinlikle Galatasaray o maçta şike yapmadı. Tam aksine o karşılaşmada rakibimize müthiş bir teşvik primi gitmişti. Ceza sahası içinde bir pozisyon olmuştu Sabotic'le... Masörleri saha içine girip 'penaltı penaltı' diye bağırmaya başladı. 'Nedir sizdeki bu heyacan' diye sordum. O da bana 'ne diyorsun abi. Eğer bu maçı kazanırsak, 1 senedeki primi cebimize koyacağız' dedi. Şok olmuştum" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ 6 ATMIŞTI
"Bizi o maçtan sonra zan altında bırakmaya çalıştılar" diyen Hayrettin Demirbaş, "O gün bizim takım öyle bir futbol oynari ki. Yemin ederim Real Madrid gibiydik. Hatta bir golde ceza sahası içinde 10 pas yaptık. Zaten 20. dakikada rakibimiz bu futbolumuza fazla dayanamadı skor 3-0 olmuştu bile... Ankaragücü kalecisi Zalad için 'Maçı sattı' dediler. Ama Zalad 5 gol yedi. İkinci yarıda da Arif 3 gol. Zalad benim arkadaşım. Böyle bir şey olsa ben oyundan çıkardım. Ayrıca o sezon Ankaragücü'ne Karşıyaka 5, Beşiktaş ise 6 tane atmıştı" diye konuştu.

FİKRET - SİNAN VARKEN OLUR MU?
Hayrettin Demirbaş, Ankaragücü maçındaki ilginç detaya da dikkat çekti. Sarı-Kırmızılılar'ın eski file bekçisi, "Beşiktaş'ın belkemiği biri Fikret Demirer diğeri Sinan Engin'dir. O zaman ikisi de Ankaragücü forması giyiyordu. Biri sakat, diğeri kart cezalısı olduğun için oynamadı. Bu iki eski Beşiktaşlı'nın olduğu yerde Ankaragücü nasıl isteyerek 8 gol yer" dedi.

BEŞİKTAŞ 1 KEZ BİLE YENEMEDİ
Yıllarca Galatasaray'ın kalesini koruyan Demirbaş, Beşiktaş'a da gönderme yapıyor. Hayrettin Demirbaş, "O sene Beşiktaş ile 7 maç yaptık. O dönemde 5'ini kazandık 2 kez berabere kaldık. Bizi bir kere yenemediler ve böyle şike söylentilerini ortaya attılar. Gerçekten ayıp" diyerek Siyah-Beyazlıları kızdıracak cümleler sarfetti.

ÇİMEN: HATIRLAMAK İSTEMİYORUM
Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasının hakemi Ünsal Çimen ise o tarihe geçen 90 dakikayı hatırlamak istemediğini söyledi. Ünsal Çimen, "Şu günlerde Türk futbolu şike soruşturmasıyla çalkalanırken benim de konuşmam gerçekten yanlış anlaşılabilir. Bu konuyla ilgili en hayırlısı yorum yapmamak" diyerek sözlerini tamamladı.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Karşıyaka 5, Beşiktaş 6 atmış bizim 8 atmamız çokta garip değilmiş. Bu olay burda kapanır boşuna debelenmeyin.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
geçmişe dönük sorgulama olmadığı için rahat davranmış :)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Haber1903 sormuş:

Buna da cevap ver Hayrettin!

G.Saray'ın eski kalecisi Hayrettin, gazetelere 92-93 sezonundaki 8-0 Ankaragücü karşılaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Birbirinden ilginç ve yanlış açıklamalarla kamuoyu oluşturmayı hedefleyen Hayrettin'e yıllar önce oynanmış bir maç hakkında da yorumda bulunması için öneride bulunuyoruz.

G.Saray'ın 14 yıllık şampiyonluk hasretine son verdiği sezon olan 86-87 sezonundaki Malatyaspor - Beşiktaş karşılaşması öncesi yaşananlar daha dün gibi hafızalarımızda.

İşte o dönem Malatyaspor forması giyen iki futbolcunun Telegol ekranlarına yaptıkları itiraflar!

[video=youtube;eRtRiDnKzuk]http://www.youtube.com/watch?v=eRtRiDnKzuk[/video]

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
boşuna kendinizi yemeyin. galatasarayın adını kendi takımlarınızınki gibi lekleyemeyeceksiniz. :)

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Abi adamlar için maçtan önce konuşuyorlardı 8 atsalar şampiyonlar diye :D 8 attılar şampiyon oldular :) Tesadüf değil heralde :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
boşuna kendinizi yemeyin. galatasarayın adını kendi takımlarınızınki gibi lekleyemeyeceksiniz. :)

tabi tabi!
konuşun, heyecanlı oluyor...
kanunu çıkaranlara dua edin, geçmişinizi öyle bir yıkadılar ki zemzem suyundan temiz hale geldiniz, sayelerinde!
zamanlamaları harikaydı doğrusu...
zalad hikayeleri falan hikayeydi(!) hepsi!
ne diyelim kardeş, talih hep sizden yana oldu, hep yaver gitti.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
tabi tabi!
konuşun, heyecanlı oluyor...
kanunu çıkaranlara dua edin, geçmişinizi öyle bir yıkadılar ki zemzem suyundan temiz hale geldiniz, sayelerinde!
zamanlamaları harikaydı doğrusu...
zalad hikayeleri falan hikayeydi(!) hepsi!
ne diyelim kardeş, talih hep sizden yana oldu, hep yaver gitti.
o yasanın en büyük destekçisi fenerbahçeli yöneticilerdi. hatta mehmet demirkol (ki kendisi fenerlidir) başta olmak üzere bazı spor yazarları kanunun içeriğini eleştirdi. bu yasa böyle olmaz, değişin bunu dedi. ancak fenerli idareciler yasayı destekledi. çünkü kimse başına böyle birşey geleceğini hesap etmedi. "bize birşey olmaz" düşüncesiyle hareket ettiler.

kısacası kendi düşen ağlamaz. :)