Sony Ericsson Xperia Neo & Nokia C7 ?

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Sony Ericsson Xperia Neo & Nokia C7 ?

Arkadaşlar bende şu an C7 var ve almak istediğim telefon aşağıdaki Xperia Neo.Önerileriniz var mıdır?

Sony Ericsson Xperia Neo 999 TL

rbd081.jpg

[video=youtube;Ly1uJ93r-0k]http://www.youtube.com/watch?v=Ly1uJ93r-0k[/video]

ÖZELLİKLERİ

• 116 x 57 x 13 mm ve 126 gram
  • 3.7 inç 16.777 Milyon Renkli 854 x 480 piksel, LED Aydınlatmalı LCD Dokunmatik Ekran
  • Sony BRAVIA Mobile Engine ile çok daha gerçekçi ekran
  • Multi – Touch desteği
  • Yakınlık ve Işık sensörü, İvme ölçer
  • 1GB Dahili (320MB kullanılabilir), 8GB Harici Hafıza, 32GB’a kadar microSD kart desteği
  • 512MB RAM
  • Timescape Kullanıcı Arayüzü
  • Android 2.3.2 Gingerbread Versiyonlu İşletim Sistemi
  • 8.1 MP Otofokus ve LED Flaşlı ve Sony Exmor R sensörlü Kamera
  • HD 720p Video çekimi
  • Video sohbet Kamerası
  • Wi-Fi b/g/n, DLNA, Wi-Fi HotSpot
  • Bluetooth 2.1, A-GPS, RDS’li FM Radyo
  • microUSB ve microHDMI portları
  • 1GHz Scorpion İşlemci, Adreno 205 GPU – Qualcomm MSM8255 Snapdragon çipset
  • 1500mAh Standart Lityum Polimer Pil
  • 430 Saat Bekleme Süresi
  • 7 Saat Konuşma Süresi
  • 31 Saat Müzik Dinleme Süresi

Siyah-lacivert, kırmızı ve gümüş seçenekleriyle tarzınıza rahatça uyum sağlayan bu stil sahibi telefonu kavisli sırtıyla rahatça tutup tıpkı bir fotoğraf makinesi gibi düğmesine basarak resim çekin. VGA ön kamerası ile Xperia Neo, Skype video chat dahil her türlü görüntülü görüşme seçeneğini sunuyor. Xperia neo’nun 16 milyon renk üreten ekranının arkasındaki Sony Mobile Bravia Engine ve Reality Display teknolojisi en parlak, net, canlı ve gerçekçi görüntüleri sağlıyor. Xperia Neo’nun Reality Display ekranı ile görüntülediğiniz fotoğraflar odanıza astığınız resimlerden daha gerçekçi görünüyor.
Sony en son çıkardığı modellerden biri olan Xperia Neo xperia ailesine katılmasının ardından Avrupa kullanıcılardan büyük beğeni toplamasına rağmen Xperia Neo Türkiye satış fiyatı yeni belli olmuş durumda Android işletim sistemi bulunan cep telefonunun LED aydınlatmalı LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip bir çok telefonda görmeye alıştığımız sosyal ağları Xperia Neo ‘da görmek mümkün tasarımı ve renkleri ile göz dolduran telefonun satış fiyatı 999 tl icon smile Sony Ericsson Xperia Neonun Türkiye fiyatı açıklandı.

Görüldüğü üzere müzik ve eğlence alanında başarılı olması amacıyla tasarlanıp donatılmış olan Xperia Neo, gerçekten güzel işlere imza atacaktır.GreenHeart yani doğa dostu geri dönüşümlü malzemelerle üretilmiş olan Xperia Neo’nun malzeme kalitesi eski Sony Ericsson’ları aratmıyor.
Dizayn ve Tasarım
2010 yılında duyurulan Symbian işletim sistemli Sony EricssonVivazile büyük tasarımsal benzerlikler gösteren Xperia Neo, multimedyanın dışında tasarım olarak da öne çıkmayı başarıyor. MT15imodel numaralı Neo’nunMavi, Gümüşve Kırmızırenk seçenekleri bulunuyor
Cihazın ekranının üstünde görüntülü görüşme için ön kamera, LED uyarı ışığı, yakınlık, ışık sensörleri ve ahize hoparlörü bulunuyor. Sensör ve LED ışığı gizlenmemiş olan Neo’nun üst kısmı oldukça karışık gözüküyor.
Xperia Neo’nun üst kısmında; microUSB ve microHDMI portları ile 3.5mm Audio jakıyer alıyor. Özellikle HDMI portu sayesinde Neo’nun eşsiz bir multimedya cihazı olacağını söyleyebiliriz.
Sony Ericsson, cihazın her bir yanına tuşlar dizmek yerine hepsini cihazın sağ kısmına konumlamış. Ekran kilidi/Güç butonu, Ses ayar butonları ve Kamera deklanşörünün yer aldığı bu kısım, Vivaz’da olduğu gibi çukur oluşturacak şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca şarj durumunu göstermek üzere bir LED uyarı ışığı da Güç/Ekran kilidi butonunun yanına eklenmiş.
Xperia Neo’nun arka kısmında ise; alışılmışın dışında bir yere konumlandırılmış Sony Exmor RCMOSsensörlü 8.1MP Otofokuslu kamera ve hemen üstünde tek LED Flaş yer alıyor. Sol kısımda gürültü engelleyici -ikinci mikrofon, en altta da cihazın hoparlörü bulunuyor

Nokia C7

al3w40.png

[video=youtube;5b4JRCynwvo]http://www.youtube.com/watch?v=5b4JRCynwvo[/video]

NOKIA C7 TEKNİK ÖZELLİKLER

C7'yide forumda öneren arkadaşlar sayesinde almıştım sağolsunlar çok yardımcı olmuşlardı.Şimdi bu telefona heves saldım :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Madem Xperia Neo alacaksın bari Xperia ARC al daha güzel bir telefon

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31

kolt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia neo'yu takip ediyorum fakat zincir mağazalarda satışı henüz başlamamış?