Başlat Menüsünden PC Kapanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar başlıktaki gibi Başlat Menüsünden PC Kapanmıyor başlata tıklayıp oturumu kapata gelip kapat tıkladıgımda pc kapanmıyor bunu nasıl düzeltebilirim PC kasasının gücüne basılı tutup kapatıyom her zaman ki gibi yardımlarınızı beklyiroum..

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
peki ne yapabilirim yardımcı olursan... ne işlem yapmam gerek...

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yardımcı olur mu bilmem.Logon studio kullanmıştım ben.Logonscreen hiç bir duvar kağıdı yoktu:))) orjinal haline çevirdim bilgisayar açma kapama her şey yeniden çalışmaya başladı...

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
sistem geri yükleme yapsam düzelir mi format attıgım güne götürsem yada 3 gün öncesine...

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
görev yöneticisine bakım wuauclt.exe çalışıp çalışmadıgını kontrol et. çalışmıyorsa manuel çalıştırıp pc kapatmayı dene.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
öyle de bişi yok dedigin exe onu nasıl ayarlarım...

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
windows update yarım bıraktıysan ondan kaynaklı olabiliyor wuauclt.exe upda işlemini yapar guncellemerli devam ettir ve sonrasında dene.

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorunu ben Windows 7 ultimatede yaşıyordum. advanced system care programı ile bir kaç bişey yaptım ne yaptığımı bilmiyorum ancak işe yaramıştı. Şimdi sıkıntı yaşamıyorum. Windows sürümlerinde mutlaka bir hata oluyor illede. Linux'te de aynı sorun vardı bir kaç basit kod ile terminalden çözebildim yine forum sayfalarından gördüklerimle

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bnm hdd eski IDE old. icin İst. daki eski pcden sökme old. icin sorunlu biraz İst pc olsa hiç sorun cıkarmazdı..

windows uptadeyi every saturday yaptım wuauclt.exe cıktı galiba kapancak diye düşüyon @clients fikirlerin bekliyorum yardımcı olursan sevinirim...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul diyoruz ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin.

buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

veya bu yolu izleyin;

hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan

"powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

denetim masasindan "guc secenekleri"ne cift tiklayin acilan pencerede "apm" diye bir sekme varsa orayada tiklayin,

apm secenegini etkinlestir ve tamam ile onaylayin.

yani denetim masası/guc secenekleri/apm/apm secenegini etkinlestir.

yada biostan gelismis guc yonetimini acacaksiniz. ve bilgisayarinizin bir daha kapanmama gibi bir problemi kalmiyacaktır..

Dene bakalım ! umarım işine yarar !!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar başlat menüsünden kapat diyorum ve kapanmıyor ne yapabilirim yardımlarınız bekliyorum