Uydu eksik kanal sorunu

Bu konuyu okuyanlar

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar 3-4 gün önce içinde dahili hd uydu alıcısı olan bir tv satın aldım, otomatik tarama ile kanalları yüklüyorum yaklaşık 150 kadar kanal buluyor ama ntv ntvspor show tv cnn türk kanallarını bulamıyorum. internette frekanslarını bulup yüklemeyi denedim, yine bir sonuç alamıyorum. acaba aynı sorundan muzdarip başka biri veya yardım edebilecek birileri var mı?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sorunun çözümünü sonunda buldum. Sorun LG'nin tüm uydu alıcılı serilerinde yaşanıyormuş, maalesef LG kullanıcı dostu olmayan bir arayüz kullanmış o yüzden baya uğraştırdı. Kurulum- Uydu DTV Ayarı bölümünden 2. ayar kimliğini oluşturuyoruz ve uydu seçimini yaparkan Türksat 2A-3A değilde Diğerleri kısmını seçiyoruz. Diseqc yi aktifleştirip manuel ayarlama kısmına geliyoruz. 2. ayar kimliğini seçip kullanıcı kısmından show tv ntv gibi kanalların tamamını manuel olarak ekleyebiliyoruz. İnşallah birilerinin işine yarar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu lg uydularında sadece turksat izliyebiliyorum bizde iki canak var ve ben hotbirt kannlarını izliyemiyorum neden ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar lg 42lm640s serisi bir tv satın aldım 3d led tv dahili uydu alıcısı olan bir tv ben uydu alıcısını nasıl kullanacağım bağlantı yapan arkadaşlar ben evde olmadığım için tv yi kurmuş ve gitmiş uydudan değilde normal kanal listesinden giriş yapıyorum binada merkezi uydu sistemi var yani bu durumda benim harici bir çanak lnb sistemi kurmama gerek var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ben lg nın uydu ayarlarını ıstıyorum size zahmet bilen varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg 640 s merkezi uydu sisteminizin kablosunu tv nin arkasında bulunan yere takın başka bir uyduya gerek yok daha sonra kanal ayarlarından oto ayarlama seçin ve network (şebeke) arama çentikli olsun kendisi kanalları buluyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm.

show-star-atv gibi kanalların manuel ayarları varmı ?

tşk.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
47lm660s dahili uydu alıcı tarama yaptıgımda sadece digiturk kanallarını buluyor, bilgisi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,

trthd ve ntvspor un maç yayınlarını izleyebiliyor musunuz? Biss key girmek gerekiyor ama yapılamıyor denmişti. Bilgisi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sizden lg 516 ayarları istiyorum otomatık ayarlardan ayarlıyom cl yok dıyo

akensar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG LM640S Marka 3D LED TV satın aldım. ilk kurduklarında gayet iyi çalışıyordu. 1 ay geçti, kızım kumandanın hangi tuşlarına bastıysa tüm kanallar gitti. Otomatik tarattırıyorum sadece Digitürk ün kanallarını buluyor, türksat ı bulamıyorum. Tam 1 gün uğraştım çözemedim, Kahramanmaraş yetkili servisini aradım fabrika ayarlarına dön dediler, yaptım düzelmedi, hazır diğer ayarlarımıda kaybettim. 4446543 Numaralı destek hattını aradım, teknik servise aktarıyoruz diyorlar ama kapanıyor. Tam 10 sefer denedim, en sonunda numaranızı alalım biz sizi arayalım dediler. Arayan soran yok. Digitürk kanallarından sadece TRT HD şifresiz yayın yapıyor, onu izleyip duruyoruz. Tam 2000 TL yi TRT HD için vermiş oldum.

akensar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG LM 640 S 3D LED HD TELEVİZYON 107 cm İÇİN;
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.
SETTİNGS>AYAR>UYDU AYARI>UYDU EKLE
Menüden bu sıra takip edildikten sonra

UYDU 1 'e TURKSAT 42E ayarlanacak,
LNB FREKANSI; 9750/10600
uydu alıcı verici 11012 V 30000
LNB GÜCÜ: AÇIK
DİSEqC: A

UYDU 2 ye DİĞERLERİ Ayarlanacak
DİSEqC: B

Bunları ayarladıktan sonra EXIT Yapıp tekrardan
SETTINGS>AYAR>OTO AYARLAMA>UYDU>YOK>İLERİ

Yapıyoruz, toplam 1 saate kadar süren aramadan sonra tüm kanallar gelmiş olacak.

Kolay gelsin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(slm arkadaşlar bende lg42lm660 dvb0s aldım dahili uydulu hiç memnun degilim dsmartım var onu nasıl takabilirim lütfen yardım edin

golkipir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.

LNB FREKANSI; 9750/10600

Yapıyoruz, toplam 1 saate kadar süren aramadan sonra tüm kanallar gelmiş olacak.

Kolay gelsin..

Hocam Allah razı olsun.. bugün çanak bağlattım adam türksat uydusunu bulamadı 120 tane kanal buldu.. dediğin gibi yaptım şuanda %,30 da 130 kanal buldu.. hd kanallar da çıkar mı bu şekilde listede? bir de listeyi nasıl düzenlerim??

akensar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HD kanallarında çıkması lazım.

LİST>KIRMIZI TUŞ>OK TUŞU İLE KANALI SEÇ>KAYDIR MAVİ TUŞ>OK İLE İSTEDİĞİN YERE BIRAK

Bu şekilde listeye şekil verebilirsiniz. LG lerde sil butonu yok. istemediğiniz kanalı sonlara kaydırırsınız.

golkipir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HD kanallarında çıkması lazım.

LİST>KIRMIZI TUŞ>OK TUŞU İLE KANALI SEÇ>KAYDIR MAVİ TUŞ>OK İLE İSTEDİĞİN YERE BIRAK

Bu şekilde listeye şekil verebilirsiniz. LG lerde sil butonu yok. istemediğiniz kanalı sonlara kaydırırsınız.

Çok teşekkür ederim, liste ayarlamayı yaptım.. Hd kanalları da buldum, 2. uydu ekleyip frekansı değiştirdim hd kanallar da geldi..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben lg tevyi yeni aldım içerisinde dahili uydusu var fakat avrupa maçlarını izleyemiyorum o yüzde dahili uyduyu iptal edip hd uyumlu eski uydu receveri kullanmak istiyorum bunu nasıl yapacam yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende mavi tuş karartılı görünüyor ve işi yaramıyor arama yapmadan ilk servisin yüklediği kanallarda kaydırma yapabiliyordum artık olmuyor

golkipir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende mavi tuş karartılı görünüyor ve işi yaramıyor arama yapmadan ilk servisin yüklediği kanallarda kaydırma yapabiliyordum artık olmuyor

kanal listesine girip kırmızıya basınca bütün kanallar görünüyor. orada ok tuşu ile kanalları tikledikten sonra mavi tuş aktif oluyor bende

arkadaşlar ben lg tevyi yeni aldım içerisinde dahili uydusu var fakat avrupa maçlarını izleyemiyorum o yüzde dahili uyduyu iptal edip hd uyumlu eski uydu receveri kullanmak istiyorum bunu nasıl yapacam yardımcı olursanız sevinirim

kanallar çıkmadığı için mi izleyemiyorsunuz? diğer uyduyu normal bağlayınca çalışmıyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru

LNB FREKANSI; 9750/10600

Kolay gelsin..

hocam bende 1 var ama hd kanallar yok nasıl bulabilirim

golkipir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hbkuk.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg tratım 1000 2000 kanal arası kayıt yaptı 1 ile 1000 kanal yok?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadasşar biz 1 ay önce lg smart tv 119 ekran aldık ama yanlışlıla fabrika ayarına donderdik ve uydu ayarını yapamamıyorum bunu şuan tv den yazıyorum ama sadece arattıgım zaman diğitürk kanallarını buluyor ve cı modulu yok diyor ve trt nin kanallarını buluyor hotbird ile yaptıgım zaman türksa42E den 49 kanal hodbird den 100 tane kanal buluyor lütfen yardımcı olun şimdidden t,,,eşekkürler