Sürekli internet bağlantım kopuyor.

SadeceBiri~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Defalarca ttnet müşteri hizmetlerini aradım ve arıza kaydı aldılar ama sonuç yine aynı. Ana hattı splittera ve splitterdan modeme, veya ana hattı direk modeme bağladığımda gözle görülür bir şekilde değişiklik olmuyor; yine aynı. Modem üzerinde tüm ışıklar sabitleniyor fakat aradan bir dakika geçmeden tekrar düşüyor ve tekrar aynı şekilde oluyor ve bu günlerce devam etti. Bu gün içerisinde ise ışıklar hiç sabitlenmiyor; durum daha da beter. Her neyse tekrardan müşteri hizmetlerini aramaya kalktığımda splitterla modemi telefonu vs. bağladıktan sonra telefonun ahizesini kaldırdım ve son olarak bekledim ışıkların sabitlenmesini. Ne gariptir ki telefonun ahizesini açık bıraktığımda internet bağlantım geliyor ve sorunsuz bir şekilde, kopma olmadan kullanabiliyorum. Fakat ahizeyi kapattıktan sonra tekrar düşüyor. Böyle birşey sizlerinde başına geldi mi merak ettim. Bu sorun acaba neden kaynaklanıyor olabilir. Daha bugün kullanamadığım internetin faturasını gidip yatırdım yazık ya!:mad:

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynı sebepten olmasa da benimde bağlantım sürekli kopuyor bende defalarca müşteri hizmetlerini aradım spliter la modemi sokmadığım pozisyon kalmadı sürekli arıza kaydı aldılar hattınız şuanda düzgün dediler enson dün tekrar aradım artık ekip gönderecekler. telefon faturasından bu ay iyi kar elde ettiler

SadeceBiri~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paketin vaat ettiği bağlantı hızı 8 Mbps

SadeceBiri~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İş yerinizde yüksek voltajlarda çalışan makinalar var mı? Bizim iş yerinde aynı sorun var, yüksek güç gerektiren makineler var; onlar çalışınca internet bağlantısında kopma oluyor.

Hayır. Yüksek voltajlarda çalışan makinalar yok. Benim bağlantım sürekli, durmadan ve gece gündüz kopuyor.

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
mahalledeki dağıtıcıya uzaklığınız ne kadar ? uzaklık sorun olabilir. hattınızdaki zayıflama oranına bakılarak daha net bir şey söylenenilir. hızınızın 4 mbps e düşürülüp denenmesi gerekir diye düşünüyorum.

lc1d18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bu konuda biraz madurum, şöyleki;
3 ay öncesine kadar herhangi bir sıkıntım yoktu, bağlantı kopukluğu bu zamandan sonra başladı. Amaaa tahmini olarak bu aylara yakın zamanda da torrent kullanmaya başladım. Acaba diyorum u torrent mi yapıyor bunu? bağlantısı kopan arkadaşlarda torrent kullanıyor mu acaba? Biliyorum böyle bişeyin olması imkansız gibi bişey ama aklıma da gelmiyor değil hani.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Ben de iki gün önce netlimitsiz tarifesine geçtim. Hız 799/7996 kbps idi. İlk gün sürekli bağlantı kopuyordu. Aynı gün e-posta gönderdim. Bugün aradılar ve hızımı 799 / 4092 kbps'ye düşürdüklerini müjdelediler. Hattım daha fazlasını kaldırmazmış. Bakalım bir süre böyle kullanalım.

Değerler şu şekilde:

Upstream Hızı (Kbps)
799
Downstream Hızı (Kbps)
4092
Upstream Sınırı​
13
Downstream Sınırı​
17
LOS Hataları
0
Downstream Hat Zayıflaması​
35
Upstream Hat Zayıflaması​
18

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
muhtemelen mesafe sorunu var. staj yaparken bu sorunla çok karşılaşmıştım. bayiiler mesafe tanımaksızın şut çekiyorlardı, mağdur müşteriyle biz muhattap oluyorduk. hey gidi günler hey...:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende de ayni sorun var 2 aydir malesef olmuyor
avrupada olsa herkez birleşir toplu şekilde mahkemeye verirdiler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş internet kopması hatlarda sıkıntı vardır. eğer intenet kablosunda sıkıntı yoksa hatlarda sınkıntı olsalıgı vardır. Eğer sıkıntı devam edersen müşteri hizmetler sana arz kodu numarası verecek onunla birlikde arza telekoma gdip onlar o numarayla yardımcı olurllar. kardeşş size kolay gelsiin

eren356

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar evinize teknik ekip isteyin yoksa bu dertten başka türlü kurtulamazsınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar . Benim modemim kayboldu diğer eve götütürp getirirken. Şimdi ise ondan birazdaha kücük ttnet modemi kullanıyorum . Ve 15 20 snde bir netim kopup hemen geri geliyor. Modemin kurulumu arayüzü ile ilgili bir problem büyük ihtimalle. Bunu nasıl ögrenebilrim ve çözebilrm yardımcı olabilirmisiniz ?

lorenz70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
selam bu tür sorun yaşayan arkadaşlar bağlantı hızınızı düşürdüğünüz zaman sorun kalmıyor,çünkü şuanki yerel sağlayıcılar 8 Mbps li desteklemiyor sorun bundan kaynaklanıyor. 4 yada 2 mbps ye düşürünce sorun falan kalmıyor denemesi bedava bana teşekkür edeceksiniz...

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
SNR Margin değerin düşük olabilir ondan kopuluyordur veya kablolarda sorun olabilir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:rolleyes:internet hızını nasıl düşüttüreceğim bi bilgi bu konularda acemilik var :S ttnet internetim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YA BEYLER NE YAPACAĞIM BEN TTNET KULLANIYORUM VE EN BAŞTA (İLK AYLAR) SORUN YOKTU AMANEDENSE ARTIK %SANİYE VAR 5 DKK YOK 5saniye var 5 dkk yok NE YAPMALIYIM YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun ben de de var. Daha önce bu nedenle Biri Adsl'e geçiş yaptım 2 yıl sorunsuz kullandım. Sonra ısrarlara dayanamayarak yeniden ttnete geçtim ve peşpeşe kopmalar gerş döndü... Alarm sistemimin etkilediğini söylemişlerdi ama Biri Adslde aynı sistem nden etkilemiyor diye sormak lazım...

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
benimde ttnet adsl sürekli kopuyor areadım mh lerini dns adresini değiştirdiler hala aynı kopmalar devam ediyor

gerçekten sorunum dns adreslerinden midir

hdoru

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Defalarca ttnet müşteri hizmetlerini aradım ve arıza kaydı aldılar ama sonuç yine aynı. Ana hattı splittera ve splitterdan modeme, veya ana hattı direk modeme bağladığımda gözle görülür bir şekilde değişiklik olmuyor; yine aynı. Modem üzerinde tüm ışıklar sabitleniyor fakat aradan bir dakika geçmeden tekrar düşüyor ve tekrar aynı şekilde oluyor ve bu günlerce devam etti. Bu gün içerisinde ise ışıklar hiç sabitlenmiyor; durum daha da beter. Her neyse tekrardan müşteri hizmetlerini aramaya kalktığımda splitterla modemi telefonu vs. bağladıktan sonra telefonun ahizesini kaldırdım ve son olarak bekledim ışıkların sabitlenmesini. Ne gariptir ki telefonun ahizesini açık bıraktığımda internet bağlantım geliyor ve sorunsuz bir şekilde, kopma olmadan kullanabiliyorum. Fakat ahizeyi kapattıktan sonra tekrar düşüyor. Böyle birşey sizlerinde başına geldi mi merak ettim. Bu sorun acaba neden kaynaklanıyor olabilir. Daha bugün kullanamadığım internetin faturasını gidip yatırdım yazık ya!:mad:

Bulunduğun bölgede problem olabilir.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
7,06 çıktı 0,66 öbürküsü çıktı

ama ben süper fiber internte geçtim bağlayacaklar 20 mnps hızda onda kesilme donma olmazmı
Fiber internet dediğin ttnetse eğer sizin hat 8 mbps de kesinti yaşıyorsanız 20 yi hiç desteklemez.. Fiber dediğin ttnet mi olacak?.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Fiber internet dediğin ttnetse eğer sizin hat 8 mbps de kesinti yaşıyorsanız 20 yi hiç desteklemez.. Fiber dediğin ttnet mi olacak?.

şimdi kullandığım ttnet 8 mbps adsl

fiber internet dediğim bağlatacağım yarına kadar

süperonline fiber internet 20 mbps 25 akn li limitsiz aylık 39 tl fiyatı iyimi hzıına göree

fiber 20 mbps hızda
8 mbps e göre çok hızlımı sayılır

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
şimdi kullandığım ttnet 8 mbps adsl

fiber internet dediğim bağlatacağım yarına kadar

süperonline fiber internet 20 mbps 25 akn li limitsiz aylık 39 tl fiyatı iyimi hzıına göree

fiber 20 mbps hızda
8 mbps e göre çok hızlımı sayılır
O süperonlinesa süper..
E tabikide çok hızlı sayılır. Fiber hızınızla en az 19 megabit internet hızı alabileceksiniz. Ama AKN olayı 25gb kota var o can sıkıcı.25gb geçince hız otomatik olarak 3mbps ye çekilecek. O akn en azından 50gb olsaymış..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar bendede 2 senedir oluyor deyiştirmediğim şey kalmadı modem başka arkadaşın modemi internet hızı benim tahminim pc ile alakalı bir sorun bağlaştırıcı ayarı gibi bişey pşdugunu düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet ıp adresindende kopma olabiliyo.
otomatik kullanıyorum bu yüzden.
sorunum kalmadı.