LG optimus black rom yükleme !

Bu konuyu okuyanlar

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Telefonunu yeni alanlar, içindeki turkcell uygulama ve reklamlarından kurtulmak isteyenler ve hatta donanımsal olarak Radyo desteği olmasına rahmen, yazılımsal olarak radyomuzu türkiyede bandrol sorunu yüzünden kurmayan orjinal yazılımı, yeni yazılım ile değiştirdiğimizde tüm bu saçmalıklardan kurtulmuş oluyoruz. Yani turkcell logoları, reklamları, uygulamaları gidiyor, işlem sonrası radyomuz geri geliyor. Ayrıca telefonumuzda bariz bir hızlanma olduğunu görüyoruz.

İNECEKLER LİSTESİ

LG United Drivers http://android.d3xt3r01.tk/cyanogen/star/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN32AP22_ML_WHQL_Ver_3.2.1.exe

AneUTL V10B (Europe/Open)http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP970/ANEUTL/V10b_00/V10B_00.kdz

KDZ_FW_UPD_EN http://www.unclenet.de/files/KDZ_FW_UPD_EN.7z

LG B2CTool http://csmg.lgmobile.com:9002/client/app/B2CAppSetup.exe

Windows Enabler http://www.unclenet.de/files/WindowsEnablerv1.1.zip "64 bit sistem kullananlar için gerekli, 32bit kullananlar indirmeyebilir."

YAPILACAK İŞLEMLER

Tüm işlemleri sırasıyla yapmalısınız. Program 32&64 bit sürümlerinde farklı çalışma sağlıyor, ona göre işlemlere devam edeceksiniz. Gerekli açıklamalar aşağıda mevcuttur.

1-B2CTools'u kurun

2-KDZ_FW_UPD_EN.7z 'i unpack edin ve msxml.msi'i kurun

3-Açılan klasörden mfc42.dll'i silin (64bit işletim sistemlerinde sorun çıkartıyor. 32bit sisteminiz varsa silmenize gerek yok.)

4-Windows Enabler'ı unpack edin.

5-Telefonunuzun pilini çıkarın ve soldaki ses açma tuşuna basarak USB'ye takın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. (Telefon Software Update modunda açılacaktır.)

6-Aygıt Yöneticisini açın ve Modemler altında "LGE Mobile USB Modem" i deaktive edin.

7-KDZ_FW_UPD.exe'yi admin olarak çalıştırın.

8-Windows Enabler.exe 'yi admin olarak çalıştırın.

9-Taskbar'da ikonunu göreceksiniz, bir kere tıklayın ve ON oldugunu görün.

10-Şimdi KDZ dosyasını seçeceğiz, o dosyayı seçtiğinizde ekran aşağıdaki ayarlarda kalsın.

11- Launch Software Update'ye tıklayın.

İşlem bitene kadar bilgisayara ellemeyin, bilgisayarınızın hızına göre 5-10 dk arası sürebilir. İşlem bitince telefonun açılacaktır. Program hala update devam ediyor desede aldırmayın. Sol alt köşeden Exit'e basın usb kablosunu çıkartın. Yeni Rom'unuz hayırlı olsun.

alıntı

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
şuanda şirket bilgisayarında olduğum için mi yoksa resimler gerçekten olmadığı için mi resimleri göremiyorum bilmiyorum ama isteyenler şuradan da birkaç resimli anlatım görebilirsiniz.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Teşekkürler :) resimleri buraya atsam @AliA düzeltirmi yada herhangi birisi acep :) bilemiyorum ama ben buraya atayım resimlerii :))

03be9fe7526b6da7d3a9a91b95be563f.jpg

54180f337f79a933b5ea379cd971c1f3.jpg

6185b1723856e3b8c9616b00af78fb7e.jpg

61f9ccba30c661fa3ff97d5d51ab4a4d.jpg

1be7ff079ae51eee0e7b9d3930ed843b.jpg

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler hocam bu bana oldukça lazım olucak.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bu işlemlerin garanti kapsamı dışına çıkarma durumu var mı?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bu işlemlerin garanti kapsamı dışına çıkarma durumu var mı?

Her ne kadar lg nin sitesinden rom yüklemiş olsanızda , her firmada olduğu gibi, garanti kapsamından malesef ki çıkıyor.. yalnız tekrardan eski rom'a geri gönüş yaparak sorunu halledebilirsiniz.. yani garantiden çıkmak gibi durum söz konusu olmaz :)

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne kadar lg nin sitesinden rom yüklemiş olsanızda , her firmada olduğu gibi, garanti kapsamından malesef ki çıkıyor.. yalnız tekrardan eski rom'a geri gönüş yaparak sorunu halledebilirsiniz.. yani garantiden çıkmak gibi durum söz konusu olmaz :)

eski roma nasıl geri dönebiliriz? bu yeni rom diğerinin yanına mı ekleniyor yoksa mevcut olan silinip bu mu kuruluyor ?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
eski roma nasıl geri dönebiliriz? bu yeni rom diğerinin yanına mı ekleniyor yoksa mevcut olan silinip bu mu kuruluyor ?

mevcut olan rom silinip bu indirmiş olduğunuz yükleniyor, sonrasında ise v10a rom ındırıp flash atmanız yeterlı olucaktır. eskı halıne dönebilmek için

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar Kendi Çekimim olan rom anlatımını sizlere sunuyorum, biraz uğraştım ama oldu :) daha kolay anlatım olsun istedim umarım yardımcı olmuşumdur... kolay gelsin şimdiden herkese....

1-B2CTools'u kurun (Resim 1 De bulunan ilk dosyamız)

5704.jpg

2-KDZ_FW_UPD_EN.7z 'i klasörünü buraya çıkart diyelim ve msxml.msi'i kuralım
5706.jpg

3-Açılan klasörden mfc42.dll'i silin (64bit işletim sistemlerinde sorun çıkartıyor. 32bit sisteminiz varsa silmenize gerek yok.)
5710.jpg

4-Windows Enabler'ı unpack edin.
5733.jpg

5-Telefonunuzun pilini çıkarın ve soldaki ses açma tuşuna basarak USB'ye takın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin. (Telefon Software Update modunda açılacaktır.)

5703.jpg

6-Aygıt Yöneticisini açın ve Modemler altında "LGE Mobile USB Modem" i deaktive edin.

5718.jpg

7-KDZ_FW_UPD.exe'yi admin olarak çalıştırın.(Resim 17)
Ve sonra Windows Enabler.exe 'yi admin olarak çalıştırın.(Resim 20)

Taskbar'da ikonunu göreceksiniz, bir kere tıklayın ve ON oldugunu görün.

5727.jpg
5729.jpg

8 - Şimdi KDZ dosyasını seçeceğiz, o dosyayı seçtiğinizde ekran aşağıdaki ayarlarda kalsın. (Resim 18- 19)

9 - Launch Software Update'ye tıklayın.
5722.jpg

İşlem bitene kadar bilgisayarı ellemeyin, bilgisayarınızın hızına göre 5-10 dk arası sürebilir. İşlem bitince telefonun açılacaktır. Program hala update devam ediyor desede aldırmayın. Sol alt köşeden Exit'e basın usb kablosunu çıkartın. Yeni Rom'unuz hayırlı olsun.

Yeni romla birlikte turkcellin bizlere vermiş olduğu gereksiz uygulamaları gidiyor, sonrasında telefonumuz daha bir rahata kavuşmuş durumda oluyor..

Ve bizleri optimus blackta romsuzken bulunmayan, romumuzdan sonra ekranımıza gelen radyomuz kullanıma hazır...

5698.png

Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
hocam çok emek harcamışsın ya. eline sağlık vallahi. optimus black kullanıcılarından sağlam bir dua alırsın :)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
güzel anlatım olmuş [MENTION=138307]technomind[/MENTION] açıklayıcı olmuş gerçekten.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Teşekkür ederim [MENTION=19949]NecronomicoN[/MENTION] :)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
aslında ben avrupa rom haricinde custom rom bekliyorum çıkar belki güzel bir şey diye, ben root edip trkcell uygulamalarının çoğunu kaldırdım zaten bi tek radyo eksiği var ama onu da kullanmadığım için bir sorunum yok. şimdiki haliyle de yeterince hızlı benim için fakat bi custom root gelse yada lg den bi güncelleme gelse 2.3 için tam süper olacak :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
keşke dediğin gibi olsada gelse ama eylül gibi bekleniyor güncelleme :) aslında custom rom varmış gibi haberler okudum ama yanlış okumuşta olabilirim, biraz daha kurcalıyayım bakayım... çünkü custom rom yükledim msj tuşları değişti gps ayarları bozuldu gibisinden birşey okudum gibi geldi:S

sana birşey sorayım hazır yakaladım :) navigasyon nasıl çalışıyormu ? ben igo yükleyecemde sana bir sorayım kendi orjinal navisi nasıl ?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben genelde google maps'i kullanıyorum, navigasyona ihtiyacım olduğunda da arabadakini kullanıyorum o yüzden hiç denemedim :D ama bugün yarın bi denerim senin için bakalım nasılmış diye

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
vays çok emek harcamışsın cidden teşekkür bilgi paylaşımın için... optimus black'ciler için güzel bir bilgi...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
dün akşam optimus black kullanan arkadaşıma gösterdim acayip dua etti valla :) smartphone'undan çok memnun ama ekstra güzelleştirmek istiyor işte.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
rica ederim arkadaşlar, elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum

aynı zamanda sizlere birşey daha anlatayım bilginiz olsun, optimus blackte deklanşör sesi kapatılamıyor orjinalinde ... sadece kısılıyor.. bunun sebebide biliyorsunuz ki ülkemizdede artış gösteren kamerayı kötü kullanım :) bunun önüne bir nebzede geçmek adına deklanşör sesi açık bırakılmış :) ama rom sayesinde telefonuzun deklanşör sesini kapatabiliyorsunuz.

---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:07 ----------

arkadaşlar güncel rom ları Takip edebileceğiniz sitenin linkinide sizlerle paylaşmak istedim

http://luivit.altervista.org/firmwareP970/index.php

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Yabancı rom mu yükledin kardeş yoksa türkçe rom mu? Rom yükledikten sonra telefon ingilizce mi oluyor ?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
yabancı rom yükledim, romdan sonra telefon ingilizce oluyor.. ayarlardan türkçe dil seçeneğini aktif ediyorsunuz

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Fenerbahçe radyo'yu dinlediğiniz gözümden kaçmadı :)
bu rom olayını yapmamız şart mı? yaparsak +ları ne yapmazsak -leri ne?
şimdi ben korkarımda optimus black'ime birşey yaparım diye :) sonuçta ilk kez bir simartphone'um oldu...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Rom olayını yapmanız tabiki şart değil, size kalmış birşey yani +ları -leri felan o kadar ayrıntı birşey söylemek yalnış olur ama....

ekstradan şöyle diyebilirim size, mesela normalde optimus black'te ön kameranızdan yada diğer kameranızdan fotoğraf çekimi yaptığınızda deklanşör sesini kapatamıyorsunuz... bunun nedenini eminim biliyorsunuzdur...

rom sayesinde ise deklanşör sesini kapatabiliyorsunuz...

sonrasında radyonuz geliyor vs :)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
V10C update'i ile Turkcell romda ki bazı uygulamalar yüklendi ve silinemiyor...
ayrıca telefon ilk açıldığında biraz sapıttı biraz kurcalayayım gelişmeler olursa görüş bildiririm

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefonu yeni aldım şimdi anlattıldığı gibi root yapıcam ama unroot nasıl yapıcam onu bilmiyorum birisi onuda detaylı anlatabilirmi :huh:. Türkcellden dolayı gereksiz bir sürü program var :S ama yinede ram orjinal rom 10c ile 250-300 mb arasında :D

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Yapılan İşlemin tam tersini yapıyorsunuz ... detaya gerek yok sanırım :)

Güle güle Kullanman dileğiyle

ozzyozzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Launch Software Update'ye tıkladıktan sonra işlem başlıyo fakat bilgisayar tarafından durduruluyo. Bi kaç defa denedim, her seferinde aynı sorun oluştu. Neden olabilir?

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Launch Software Update'ye tıkladıktan sonra işlem başlıyo fakat bilgisayar tarafından durduruluyo. Bi kaç defa denedim, her seferinde aynı sorun oluştu. Neden olabilir?
arkadaşım alıyorsun eline optimus black'i bataryayı çıkartıyorsun bataryasız olarak yapıyorsun aynı işlemi. büyük olasılık sorun çözülecektir.

ozzyozzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten öyle yapıyorum,işlem başladıktan 10-15 saniye sonra program cevap vermiyor deyip kapatıyor...