Android telefonlar uygulama indirme sorunu (Ucretli uygulamalar ve barkod okutma)

Bu konuyu okuyanlar

priss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ,

Tum forum basliklarini inceledim, buna benzer bir baslik bulamadim, umarim yanilmiyorumdur.

Daha yeni bir androidli telefon aldim, pisman olma noktasindayim, turkiye de sadece ucretsiz uygulama indirebildigimizi biliyordum ama bu kadar kisitli uygulama oldugunu dusunmemistim. Neyse sorum o degil;

http://www.androidturkiye.net/2010/02/24/mystique-3-obitus-artik-android-markette/

a
ndroidturkiye.net de bircok barkod var, brdan indirebilirsiniz diyor, daha dogrusu sanirim uygulamayaa ulasacagimiz bir link gibi bu barkodlar, misal ea mobile'dan the sims 3 u indirmek istedim olmadi, yukarda verdigim linkteki oyunu indirmek istedim soyle bir uyari ile karsilasiyorum barkodu okuttuktan sonra ;

market://search?q=pname:com.bendroid.mystique3 buluyor... tarayiciyi ac diyorum o linkin altindaki...

android markette şu arama ile eşleşen bir sey yok :pname:com.bendroid.mystique3
oneriler :
...
..
....

yani ea the sims,mystique3 ucretli misal, onu da indiremiyorum. biyerde hata mi yapiyorumi yalis yerde mi ariyorum bunlari ?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ücretli uygulamaları marketten indireceksiniz google ödeme sistemi ve türkiyedeki vergilendirme konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı ücretli uygulamalar ülkemizden indirilmiyor . Marketteki ucretsiz uygulmalarin bir çoğunun reklam anlaşmaları türkiyede kapsamıyor bu sebebten onlarida göremiyoruz umarım yakında düzelir bunlarda rahat ederiz

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Android market ücretli uygulamaları ülkemiz için sıkıntı google hangi akla hizmet markete tam erişim vermiyor hayret ciddiye almıyo galiba bizi, söylediğiniz uygulamada ücretli olduğu için indrimek istediğinizde izin vermiyor..

priss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
forumdaki diger basliklarda getjar ve blapkmarket diye siteler gordum, buralardan apk dosyalari indirip kullanabiliriz sanirim. buralardan ucretli olan uygulamalari da indirmemiz mumkun mu ?

ek olarak, madem bunlari indiremiyoruz ucretli oldugu icin, androidturkiye.net neden bunlarin barkodunu veriyor buradan indirebilirsiniz diye ?

"Oyunu yüklemek için QR kodunu telefonunuzdan taratın" ??

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
getjarda cut the rope oyununu ücretsiz indirmiştim. android markette paralı bir uygulamaydı. fakat her uygulamayı da getjarda bulamazsın. öyle karışık bir durum biraz ama ea nın lisaslı oyunlarını bedavaya hem de ea nın serverından indirebileceğin kanısına nerden kapıldın ki? internette android için ücretli oyunların apk dosyaları dolaşmakta. fakat bunlar genelde forum ortamlarında vs yayılmakta. hatta ara sıra sdn de bu tür oyunların rapid linklerini paylaşmaya çalışanlar bile oluyor (tabi sonradan mesajlar siliniyor çünkü illegal). sana tavsiyem forumları gez paylaşım yapan adreslerden apk dosyasını indir ve telefona atarak kablo üzerinden telefona kur. öyle adamların serverinden paralı oyunu para vermeden indiremezsin :)

priss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy s2 aldim, daha dogrusu kararsızligima katlanamayan irrite olmus ailem tarafindan hediye edildi =))

ama ne oldu ? cok pismanim, pili hicbirsey yapmayip bosbos yattigi anda dahi 1/4 oraninda azalabiliyor, ki bi de aman bi ekitap okiyim, iki meyve dogriyayim dersem daha da fena. uygulama, ister maymun istahli nene yetmiyo diyin ister, android cahili deyin.. korkunc yetersiz bi uygulama secenegi var, hadi korkunc demiyeyim agir kacti, tirsinc...

nese bundan bir blog yazisi cikar, kisaca pismanim keske iphone 5 midir ne zikkimsa onu bekleseydim dedim. halen daha da bilg.dan telefona zank diye surukle birak dosya aktarimi olayini cozemedim,o ayri bi konu.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Android üzerine kurulu forumlar var...

Oradan ücretli ücretsiz tüm uygulamaların .apk haline ulaşabilirsiniz...

İOS da gördüğünüz uygulamaları o forumlarda sorarak bire bir aynısını ya da benzerlerine ulaşabilirsin...

İstediğin ve bulamadığın uygulamaları orada talep edersen sana yardımcı olurlar...

Android de uygulama kısıtlı falan değil...
Batarya konusunda akıllı tüm cihazlar batarya konusunda sıkıntılıdır...
Burada da sana yardımcı uygulamalar var onlar ile kullanmadığın özellikleri kapatarak batarya ömrünü uzatabilirsin...

Bir de şu korkunç yetersiz uygulama seçeneğine takıldım...

Öncelikle bazı uygulamalar vardır her telefonda olması gereken türdendir...

Bunların tamamına yakınına Android sahiptir...

Bir de eğlence uygulamaları vardır burada da Android destekli uygulamaların sayısı hızla artmaktadır...

Yani öyle bir yazmışsınız ki sanki Android için bir elin parmağını geçmeyecek derecede az uygulama var gibi...

Haksızlık yapmak yerine en iyisi siz İOS a geçin çünkü bu ön yargılar ile Android kullanamayacağınız aşikar...

coles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar birde bestandroiddownload.com adlı bir site var o siteye telden girdiğinizde sağ üst kosede facebook tan baglan imleci var tıklayıp baglandıgınızde ıstediğiniz ucretli uygulamayı telinize indirebiliyorsunuz...