Kablolu Modemden Kablosuz Bağlantı Mümkün müdür?

Bu konuyu okuyanlar

all_fm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
TTNet abonesiyim. Modem markası Airties Air5050.
Bu modemle kablosuz bir şekilde internete bağlanabilir miyim?
Elimde birde yine Airties WUS-201 diye bir USB Bellek görünümde bir alet var. İşe yarar mı yaramaz mı pek emin değilim.
Bilgisayarda ise Bluetooth ve Wireless mevcut. Şimdilik yazacaklarım bu kadar. İnşallah bağlanabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
modemin kablolu modem. bu yüzden kablosuz bağlanamazsın. wus-201 de masaüstü sistemleri kablosuz olarak internete bağlamaya yarayan bir usb adaptör. ancak bunun için de kablosuz bir modeme ihtiyaç var. kısaca, kablosuz bağlantı için kablosuz modem lazım.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kablosuz bağlanabilmek için ya bu kablolu modemin yanına kablosuz bir router alıp takacaksınız ya da direk kablosuz modem kullanacaksınız. Başka türlü mümkün değil.

shahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bilgisayarına ''connectify'' diye bir program var bunu kur ve kablolu bağlantıyı kablosuz olarak kullan ayrıca şifrede koyabilirsin.

not:bu yöntem wifi olan başka cihazlardan kullanabilmek için direk olarak bilgisayarından kullanamazsın ama diğer cihazlarla kullanabilirsin.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Kablolu modeminiz 4 adet lan port çıkışına sahip.

Bir Acces Point alıp, modemin LAN portlarından birinden, Acces Point'in LAN portuna takarak sinyalleri kablosuz olarak yayabilirsiniz. Tabii Acces Point fiyatlarının hemen hemen kablosuz modemlerle aynı olduğunu da ekleyelim... Ucuz olanları da var ancak verimli olmayabiliyor.

Bu resim sanırım yardımcı olacaktır.

Elinizdeki Airties WUS-201 adlı usb bellek görünümündeki cihaz ise, 54 Mbps kablosuz USB adaptör. Bilgisayarınızın çevrenizdeki kablosuz ağları bulması ve ( eğer şifresini biliyorsanız ) bağlanmasını sağlar. Bilgisayarınızda Wireles özelliği var dediğinize göre bu cihaza da ihtiyacınız yok. Genelde masaüstü bilgisayarlarda ve Wireless özelliği bulunmayan laptoplarda kullanılıyor bu cihaz.

all_fm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam çok sağolun verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Evde zaten "1 portlu kablosuz modem" vardı. Sonra yine evde " 5 portlu Ethernet Switch" buldum bir adet. İşimi halletim yani :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şunu demek isterim kablolu modemim var 2 ay falan kablolu kullandım. ondan sonra nasıl olduysa durduk yere kablosuz çalısmaya basladı sonra tekrar kablolu oldu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,
benim bilgisayarım masaüstü ve bilgisayarıma gelen internet kablolu olarak geliyor. ben usb wifi adaptör alarak connectify programı kullanarak telefondan tabletten girebilir miyim ?