Logitech M505 Lazer Kablosuz Fare İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bundan yaklaşık 1 ay önce Teknosa'dan telefon almıştım. 500 TL'yi geçen internet alışverişlerinde Teknosa 50 TL hediye çeki veriyordu. Ben de bu çeki mouse alarak değerlendirdim :)

21599.png

Teknik Özellikleri:

Tipi
:
Notebook
Bağlantı
:
Nano USB
Tuş sayısı
:
5
Ağırlık
:
235 gr
Ebat
:
14 x 9 x 22 cm
Pil ömrü
:
Yaklaşık 15 ay
Algılama
:
Lazer
Uyumluluk
:
Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.4+

• Unifying nano alıcı sayesinde tek nano alıcıya 6 farklı cihaz bağlayabilme ve aynı anda çalıştırabilme
  • 2.4 Ghz ile 10 metre çekim mesafesi
  • Programlanabilir tekerlek (Tekerlekte 3 tuş bulunmaktadır)
  • Pil seviye göstergesi
  • Tutuşun rahat olması ve elden kaymaması
  • 3 yıl garanti

2 günlük kullanım sonunda edindiğim deneyimleri cihazın artıları ve eksileri olarak belirtiyorum:

Artıları:
+ Daha önce optik mouse kullanmıştım. Optik farenin algılama yapmadığı veya sapıttığı birçok yerde bu lazer fare ile hiçbir sorun çıkmadan çok rahat kullanabildim. + Ele çok rahat oturması.
+ SetPoint yazılımıyla tekerlekte bulunan 3 butonun (1. tekerleğin sola yaslanarak tıklanması, 2. tekerleğe dikey olarak tıklama, 3. tekerleğin sağa yaslanarak tıklanması) farklı görevler için programlanabilmesi. SetPoint yazılımı kutu içeriğinde gelmiyor. Logitech'in sitesinden indirmeniz gerekiyor.
+ Nano alıcıyı fare içine koymak için piller yanında bir iç hazne var.
+ Fare belirli bir süre kullanılmadığında uyku moduna geçiyor. En ufak bir harekette uyku modundan çıkabiliyor. Bu özellik de pil ömrünü artırıyor.
+ Unifying nano alıcısı sayesinde 6 farklı kablosuz cihazı (klavye, mouse, number pad, ...) aynı anda ve tek alıcıyla kullabiliyorsunuz.
+ Pil gösterge ışığı sayesinde sürpriz pil bitmesi sorunlarıyla karşılaşmıyorsunuz.

Eksileri:
- Tekerlekteki orta tuş yani dik şekilde tıklanan tuş çok sert.
- Double click(2x) butonu da koyulabilse daha iyi olurmuş. Gerçi SetPoint yazılımıyla double tıklama görevi verebilirsiniz herhangi bir tuşa.
- 2 adet AA pil kullanılıyor. Bu tip farelerde artık tek pil kullanılmaya başlanıldı. Ama bu modelde 2 pil var. Bu yüzden biraz ağır (235 gr).
- Pil kapağı resimde gördüğünüz Logitech logosunun olduğu yer, yani tam avcunuzun içine gelen kısım. Fakat bu pil kapağında hafif boşluk var. Elinize aldığınızda kapağın hafif oynamasını hissedebiliyorsunuz.
- Farenin alt tarafı çabuk çizilebiliyor.

Ürün teknosa.com'da 52.90 TL: http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...&CS_Category=_MOUSE661&CS_Catalog=_BILGISAYAR

Sonuç olarak tavsiye ederim. Güzel bir fare :)

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
gerçekten çok iyi bir mouse, bilginlendirme için teşekkürler :)

yunasyus

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ben kullanıyorum geröekten çok güzel fare :) ayrıca 15 ay pil ömrü var :)

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

ayrına 40 tl vatan da :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
teşekkürler güzel inceleme. ablamda m305 modeli vardı yanlış hatırlamıyorsam. oyunlarda gecikmeye neden olduğu için ben kablolu mouse kullanıyordum. sen bunu oyunlarda denedin mi?

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Yok oyunlarda denemedim. Pek oyun oynamadığım için hiç düşünmemiştim oyunda denemeyi :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
güzel maus böyle bir tanede bana lazım

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Tekerlekteki orta tuş yani dik şekilde tıklanan tuş çok sert.

Bende de bir başka logitec var. Onun tekeri de aldığımda yalama gibiydi, normale döndü şimdi. Seninki de öyle olabilir :)

Bir de windows 7 kullanmaya başladığımdan beri bir fare takılması sorunu yaşıyorum. Son aldığım Microsoft-800 klavye mouse setinin faresi takılıyor kullanırken ve sinir ediyor. Benzer sorun yaşayan var mı ve nasıl çözebiliriz acaba?

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
bende de V320 var logıtech super bır urun
kaspersky ın yanında hedıye olarak vermıslerdı hepsıburada dan ....

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bende de bir başka logitec var. Onun tekeri de aldığımda yalama gibiydi, normale döndü şimdi. Seninki de öyle olabilir :)

Bir de windows 7 kullanmaya başladığımdan beri bir fare takılması sorunu yaşıyorum. Son aldığım Microsoft-800 klavye mouse setinin faresi takılıyor kullanırken ve sinir ediyor. Benzer sorun yaşayan var mı ve nasıl çözebiliriz acaba?

Normal sürekli kullanımda takılma olmuyor bende. Ama bi müddet kullanmadan durunca fare kendinin uyku moduna alıyor. Uyku modundayken fareyi hareket ettirince uyku modundan çıkma esnasında anlık bir takılma oluyor. Belki seninki de buna benzer bir durumdur.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Normal sürekli kullanımda takılma olmuyor bende. Ama bi müddet kullanmadan durunca fare kendinin uyku moduna alıyor. Uyku modundayken fareyi hareket ettirince uyku modundan çıkma esnasında anlık bir takılma oluyor. Belki seninki de buna benzer bir durumdur.

Bunu düşünmemiştim, olabilir. Baya uykucu fare demek ki benimki :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Aynısından bende almıştım bundan bir sene öne gayet güzel ama pil ömrü en fazla 4 ay arkadaşlar.

birolmth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
m305 kullanıyorum sizce buna geçiş yapmalımıyım artık elimin altnda br değişiklik olsun istyrumda:D

as66

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Logitech Vx Nano ile bunun arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bu fare 2 adet pil kullandigi icin biraz agir. O yuzden hareket ettirirken biraz sıkıntı oluyor. Bunu da belirtmek isterim.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bu fareyi bende kullanıyorum çok memnunum
sadece orta tuşa tıklamak biraz zor oluyor onun dışında hiç bi sıkıtı yok.