Windows Önyükleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

assandme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar . acronis ture image ile laptob a format attıktan sonra bilgisayarı açamıyorum ..

''windows başlatılamadı.yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir. sorunu düzeltmek için :

1- windows yükleme diskinizi takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın
2- dil ayarlarınızı seçin ardından ileriyi tıklayın
3- vilgisayarınızı onarın secenegine tıklatın

Diskiniz yoksa yardım için sistem yöneticiize veya bilgisayar üreticisine başvurun

durum: 0xc0000225

bilgi: gerekli bir aygıta erişilemediği için önyükleme seçimi başarısız oldu ''

bu yazı çıkıyo arkadaşlar .. bende herhangi bi yükleme diski falan yok nasıl düzelticem bu durumu ..
şimdiden teşekkürler ..

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yeniden cd ile format bi öyle dene

assandme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok olmadı denedim lütfen yardım edin

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar bir yardımcı olsanız arkadaşımıza :)

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Muhtemelen yüklemeye çalıştığınız recovery bozuk ya da eksik.

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, internetten Win7 indirin. DVD ile hatta Usb disk ile ''format atmadan'' kurulum yapın. Format atmadan kurulum yaparken, recovery ile kurduğunuz işletim sistemini ''Windows Old'' klasörü altında toplayacaktır. ihtiyacınız olan dosyaları bu dosya içerisinden kurtarabilirsiniz. Kurtarılması gereken önemli bir şey yok ise yeniden format atabilirsiniz.

Tabi DVD ile onarım da yapabilirsiniz. Seçenek bol yani :D

Elinizdeki Recovey ile yeniden yükleme yapamazsınız sanırım.

assandme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, internetten Win7 indirin. DVD ile hatta Usb disk ile ''format atmadan'' kurulum yapın. Format atmadan kurulum yaparken, recovery ile kurduğunuz işletim sistemini ''Windows Old'' klasörü altında toplayacaktır. ihtiyacınız olan dosyaları bu dosya içerisinden kurtarabilirsiniz. Kurtarılması gereken önemli bir şey yok ise yeniden format atabilirsiniz.

Usb den önyükleme için bios'tan küçük bir ayarlama yapmanız gerekir. Eğer bu seçeneği düşünürseniz

açıklama için teşekkürler ama biraz daha açarak anlatırsanız çok sevinirim :D ben zaten win 7 kullanııyodum acronis ile formak attım şimdi bilg hiç açılmıyo ki bu yazı çıkıo enter veya esc ye basıyorum bilgisayar kapanıyo ve tekrar açılıyo snra yine bu yazı çıkıyo .. ne yapmam gerekiyo biraz daha ayrıntılı anlatırsanız pek anlamıyorum da :D

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

cevap yok mu sıktımmı sizi :D

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Elinizdeki Recovey ile yeniden yükleme yapamazsınız sanırım.

hadi ama size ihtiyacım var yardımcı oluun :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Anladım... Recovery ile kurulum yapmaya çalıştınız, ancak Recovery CD'si bozuk veya eksik olduğu için Win 7 açılmıyor tahminimce. Recovery CD si ise şu anda bir işe yaramaz sanırım...

İnternetten Win 7 indirip DVD'ye ya da 2 GB üzeri Usb diske boot ederek yazdırın. Bios'tan da hangisi ile yüklemek istiyorsanız (DVD veya USB disk ) ilk seçenek olarak seçin.

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda ''önyükleme için bir tuşa basın'' uyarısı gelecek. Bir tuşa basarak Win 7 yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

Muhtemelen daha önce kullandığınız işletim sistemi, laptop ile birlikte gelen lisanslı işletim sistemiydi. İşletim sistemi ve lisans anahtarı da laptopun altında etikette yazıyordur. İndireceğiniz işletim sistemi, lisans anahtarına uygun olursa yine orjinal olarak kullanabilirsiniz. Örneğin laptop ile gelen işletim sistemi Win 7 home Edition olsun, siz Win 7 Ultimate indirip kurarsanız bu lisans anahtarı Win 7 Home Edition 'a ait olduğundan uymayacaktır.

Şu anda bilgisayarınızda önemli kurtarılması gereken herhangi bir şey var mı? Eğer varsa, format atmadan yeni kopya kurulumu yapın, kurtarmaya değer önemli bir şey yoksa, kurulum yapacağınız diske format atın ve temiz bir kurulum yapın.

Yukarıda yazdığım bazı terimler size çok yabancı gelebilir, daha açık olarak resimli anlatım gerekir herhalde :D

assandme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım... Recovery ile kurulum yapmaya çalıştınız, ancak Recovery CD'si bozuk veya eksik olduğu için Win 7 açılmıyor tahminimce. Recovery CD si ise şu anda bir işe yaramaz sanırım...

İnternetten Win 7 indirip DVD'ye ya da 2 GB üzeri Usb diske boot ederek yazdırın. Bios'tan da hangisi ile yüklemek istiyorsanız (DVD veya USB disk ) ilk seçenek olarak seçin.

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda ''önyükleme için bir tuşa basın'' uyarısı gelecek. Bir tuşa basarak Win 7 yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

Muhtemelen daha önce kullandığınız işletim sistemi, laptop ile birlikte gelen lisanslı işletim sistemiydi. İşletim sistemi ve lisans anahtarı da laptopun altında etikette yazıyordur. İndireceğiniz işletim sistemi, lisans anahtarına uygun olursa yine orjinal olarak kullanabilirsiniz. Örneğin laptop ile gelen işletim sistemi Win 7 home Edition olsun, siz Win 7 Ultimate indirip kurarsanız bu lisans anahtarı Win 7 Home Edition 'a ait olduğundan uymayacaktır.

Şu anda bilgisayarınızda önemli kurtarılması gereken herhangi bir şey var mı? Eğer varsa, format atmadan yeni kopya kurulumu yapın, kurtarmaya değer önemli bir şey yoksa, kurulum yapacağınız diske format atın ve temiz bir kurulum yapın.

Yukarıda yazdığım bazı terimler size çok yabancı gelebilir, daha açık olarak resimli anlatım gerekir herhalde :D

:D anlamadım hiçbişey :D :D :D

boot ederek yazdırmak ne demek :D
ve yedek d deki dosyalarım da gider mi

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Peki resimli anlatımlar bulalım size. Tabi bu işlemleri yapabilecek imkanınız var mı? onu da bilemiyorum.

İşletim sistemini C: ye kuracaksınız, D sürücüsüne dokunmadığınız takdirde hiç bir şey olmaz. İşletim sistemi kurulduktan sonra D: sürücüsüne de veri kaybı olmadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi eğer C: sürücüsünde de önemli verileriniz varsa format atmadan kurulum yapın. Bu şekilde yapacağınız kurulum C: deki tüm dosyaları Windows old klasörü altında toplayacaktır. Kurulum bittikten sonra C: sürücüsü içerisinde Windows old klasöründen dilediğiniz dosyaya ulaşabilirsiniz. 0 veri kaybı yani :D

assandme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki resimli anlatımlar bulalım size. Tabi bu işlemleri yapabilecek imkanınız var mı? onu da bilemiyorum.

İşletim sistemini C: ye kuracaksınız, D sürücüsüne dokunmadığınız takdirde hiç bir şey olmaz. İşletim sistemi kurulduktan sonra D: sürücüsüne de veri kaybı olmadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi eğer C: sürücüsünde de önemli verileriniz varsa format atmadan kurulum yapın. Bu şekilde yapacağınız kurulum C: deki tüm dosyaları Windows old klasörü altında toplayacaktır. Kurulum bittikten sonra C: sürücüsü içerisinde Windows old klasöründen dilediğiniz dosyaya ulaşabilirsiniz. 0 veri kaybı yani :D

resimli anlatım bulabilirseniz memnun olurum .. daha kolay bi yolu yokmu bu işlerin yaa neden böyle oldu of

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
var tabii ki. mesela yeni bir bilgisayar almak. : D saka bir yana su an elektrik yok cepten yaziyorum. arkadaslar degerli bilgilerini esirgemeyeceklerdir. yardimci olacaklardir.

fmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.. Acer Ferrari one 200 notebook um çalışmıyor. Recovery işlemleri de başarısızlıkla sonuçlandı.
Aşağıdaki mesaj geliyor..
"
windows başlatılamadı.yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği buna neden olmuş olabilir. sorunu düzeltmek için :

1- windows yükleme diskinizi takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın
2- dil ayarlarınızı seçin ardından ileriyi tıklayın
3- vilgisayarınızı onarın secenegine tıklatın

Diskiniz yoksa yardım için sistem yöneticiize veya bilgisayar üreticisine başvurun

durum: 0xc000000f

bilgi: gerekli bir aygıta erişilemediği için önyükleme seçimi başarısız oldu ''

bu yazı çıkıyo arkadaşlar .. bende herhangi bi yükleme diski falan yok nasıl düzelticem bu durumu ..
şimdiden teşekkürler ..

arda6666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak kardeşim yapman gerekenler cok kolay.

1-pc acılırken bios ekranına git.
2-Biostan 1ST Boot kısmına gel ve Cd/Dvd yi seç.
3-Sonra win7 kurulum cdsini tak
4-Pc resetle
5-Win7 yi yeniden kur

bunları dene olur.

Arkadaşlar aynısı bugün oldu cdden formatla düzelttim. yukarda yazdıklarımı yapın olacak. ama yaptıktan sonra driver cdlerinide kurmayı unutmayın sonra pc acılırken chkdsk baslatırsa laf yapmayın.

Arif42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle kardeş cd le format atmayı denedinmi cd le format atamazsan okumuyor demektir başka bi bilgisayardan format cd sini usbeye yükle Wintoflash diye bi program var onu indir WinRAR la indiriyorsun o programı indirdikten sonra programı aç açtıktan sonra format cd sini tak usb eyide tak cd den usbeye yükle format cd sini ozaten yönledirir seni usbeye yükledikten sonra usbyi tak bilgisayara delete tuşuna devamlı bas bios ayarları gelecek biostan açılışını usb ayarlayacaksın kaydetip çıkacaksın bilgisayar tekrar başlatılacaktır o zamn usbeden format atacaktır :yes:senin sorununda düzelir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

öncelikle kardeş cd le format atmayı denedinmi cd le format atamazsan okumuyor demektir başka bi bilgisayardan format cd sini usbeye yükle Wintoflash diye bi program var onu indir WinRAR la indiriyorsun o programı indirdikten sonra programı aç açtıktan sonra format cd sini tak usb eyide tak cd den usbeye yükle format cd sini ozaten yönledirir seni usbeye yükledikten sonra usbyi tak bilgisayara delete tuşuna devamlı bas bios ayarları gelecek biostan açılışını usb ayarlayacaksın kaydetip çıkacaksın bilgisayar tekrar başlatılacaktır o zamn usbeden format atacaktır :yes:senin sorununda düzelir