Eğtim Videosu: RSS nedir, nasıl kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
İnternet sitelerinin RSS kaynaklarına abone olarak zaman kazanabilirsiniz ve birkaç saniye içinde birçok sitenin güncellemelerine bakabilirsiniz.

RSS kaynağı olan web siteleri, güncel içeriklerini düzenli bir şekilde okuyucularına aktarabilirler. Aktarılan bilgiler içerisinde genelde, içeriğin başlığı bulunur. Bu başlık da, sizin yeni içeriğe ilgi duyup duymamanız konusunda yeterli olacaktır. Böylece tek tıklamada, takip ettiğiniz sitede yeni içeriklerin ne olduğunu öğrenerek, zamandan kazanabilirsiniz ve dikkatinizi, ilginizi çekmeyecek olan diğer içeriklere harcamayacaksınız. İyi bir RSS okuyucu isterseniz; size önereceğimiz Firefox, RSS konusunda Internet Explorer’dan bir adım daha önde.

İzleyin, Öğrenin!

:: RSS mucizesinin neler yaptığını izlemek için buraya tıklayın.

:: Eğitim videosunu indirmek için buraya tıklayın.

:: Takip ettiğiniz RSS kaynaklarını forumda paylaşın ve merak ettiklerinizi sorun.

Hazırlayan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
RSS, genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastler tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir.

Kaynak vikipedi

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
peki Sdn'in de rss desteği varmı_?

edit: Tamam gördüm teşekkürler ;):D

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Var ana sayfada sol ortalarda resmi de bu:

üzerine tıkla

yapamazsan sor.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki hangi rss programlarını kullanıyorsunuz (yada hangi eklenti). Ben operanın rss modülünü kullanıyorum. Eksikleri var ama güzel

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
kadir_yaylaci, Firefox yeter ;)

gurayc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RSS ile ilgili olarak yayın yapan tüm gazetelere dergilere ve burada yayınlanan haber arşivlerine www.hangihaber.com adresinden ulaşabilirsiniz. Mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Tüm rss yayınlarını online olarak okuyabilirsiniz.

adres : www.hangihaber.com