Windows 7 yanına backtrack kurma

Bu konuyu okuyanlar

akmannnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bilgisayarımda şu an W7 kurulu. Fakat ben bunun yanına Backtrack 5 kurmak istiyorum. İstediğim bilgisayar açılınca bana hangi işletim sisteminin açılacağını sorsun. Nasıl yapacağımı anlatır mısınız?

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
hiç linux kurmadın mı. aynı kuruyorsun işte takıldığın yer olursa yardımcı olalım

akmannnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç kurmadım işte o yüzden sorun olur mu bir kere denedim. Onda da sorun çıktı hem linux hemde 7 açılmamıştı. Anlatım fln varsa bakmak isterim.

akmannnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben mesela w7 yanına backtrack kurdum. Hiç bişey yapmadan açılışta ikisinden birini seçmem gerektiği uyarı çıkıcak dimi?

akmannnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
grub nasıl kurulcak peki kurulmama ihtimali var mı?
ben şimdi virtualbox ile deneme amaçlı backtrack yükledim. Açılışta şöyle bir yazı çıkıyor.
" BackTrack 5 - Code Name Revolution 32 bitbt tty1
bt login:.... (buraya birşey yazıp Enter a bastığım zaman alt tarafta şu çıkıyor)
Password:.... "

Burayı geçemedim araştırdım birşey elde edemedim.

--yükledim derken daha açılmadı masaüstü yükleme yarıda belki

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Neden blactrak kurmak istediğini çok merak etim.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
ben kendi pcimde normal format atıyor gibi önce win 7 sonra xp(xp yi ilk kurmak gerekiyormuş biraz uğraştım ama yaptım) en sonunda da pardus kurdum 3 ü beraber gayet mutlu mesut gidiyor tek fark linux için ntfs seçmiyorsun ext diye bir bölüm oluşturmalısın format ekranında !! (=

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yaa hiç bişeye gerek yok iki işletim sistemi olunca bilgisayar açılışta otomatikman sorar zaten nereye dalmak istiyorsun diye....

@AmbaSSadoR

Peki önce W7 yi kurunca sonra XP yi nasıl kurdun???...

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
benim tek hatam aslında 2sinide aynı hddnin farklı partisyonlarına kurmak oldu sonradan öğrendim farklı hddler olunca daha kolay oluyormuş neyse win 7 kuruldu hanım geldi hani xp de olacaktı diye kafamın etini kemirdikten sonra hadi xp kurulumuna geçtim kurdum fakat bu seferde boot ayarları uçtuğu için win 7 açılmaz oldu onuda easyBCD(xp de kurulması gerekiyor) programı ile yeniden oluşturup her 2 işletim sisteminide kullanır hale getirdim

aklınızda olsun diye söylüyorum easyBCD programı içinde win 7 C olarak görünüyor ama mesela ben xp yi E diye gördüğüm alana kurdum fakat esayBCD programı içinde xp kısmı farklı bir harf görünüyor D diye görünen yer farklı bir hdd bölümümdü program içinde F olarak geçiyordu boyutundan anlamak gerekiyor.