Telsiz Kullanım Ücreti

Bu konuyu okuyanlar

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Az önce telefonuma Turkcellden şöyle bir SMS geldi.

Adiniza devlete odenen 1.1TL Telsiz Kullanim Ucreti 20 Hazirandan itibaren heray Hazirkartiniza yansitilacak. Detay ve 60 dk hediye kampanyasi ucretsiz 7572222 de.

Böyle bir mesaj alan oldumu? Hayatımda telsiz kullanmış değilim. Yeni bir dolandırıcılık olduğu düşüncesindeyim. Görüşlerinizi esirgemeyin.

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Banada geldi .. bakalım ne çıkacak altından ..

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
vodafone'a geçmek için ilahi bir işaret bekliyordum.geldi :D

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
çok saçma bişi ya bir sürü kişi bunun yüzünden başka hatlara geçecek!!!

turkcelle mesaj yazalım tepkimizi

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bana da geldi bu mesaj ne iş bilmiyorum bende.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
arkadaşıma geldi benim de harbiden ney ki bi mail atıym ben Turkcell'e.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Başka operatörlerde de varmış ( google da şöyle bir aratınca ). Benim fikrim daha önce bunu Turkcell alıyordu ama ismini belirtmiyordu. Şimdi ismini duyurdu ve + 1.1 TL kesmeye başladı. Yani normal kullanıma zam yaptı. Çünkü forumun birisinde aynı konu ile ilgili Avea hatlarda alınan aynı adlı ücret hakkında 2009 yılında soru sorulmuş.

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Yeni alınan Faturalı hatlarda böyle bir sms gelir. Eski faturasız hattınıza veya eski faturalı hattınıza gelmez çünkü daha önce bu telsiz ücreti sizden tahsil edilmiştir. Eski numaranızı taşıdıysanız da faturalı veya faturasız tarifeye aynı şekilde sms gelmez. Bu ücret bir yıl boyunca 12 ay şeklinde ödenir.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Standar Tarifeye geç Telsiz Kullanım ücreti ödeme

Turkcell'den gelen 'Adınıza devlete ödenen 1.1 TL Telsiz Kullanım Ücreti 20 hazirandan itibaren her ay Hazırkartınıza yansıtılacak' mesajı
kullanıcıları şaşırttı.

Neden böyle bir ücret alınıyor?
Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına devlete ödenmektedir.
Hattımda TL yoksa nasıl 1,1 TL çekilecek?
Hattınızda yeterli TL yoksa ilk yüklemeniz de bu ücret hattınızdan düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacaktır.
Hattımda 20 Haziran’da 1,1 TL yoktu, 20 Temmuzda kaç TL çekilecek?
20 Temmuz ya da hattınızda bu tarihte de bakiye yoksa yapacağınız ilk TL yüklemenizde 2,2 TL çekilir.
Yükleme yapıp 1,1 TL çekildikten sonra tarife avantajlarımdan yararlanabilecek miyim?
Evet.
Avans TLden 1,1 TL çekiliyor mu?
Evet.
Bu ücret faturalı müşterilerden de alınıyor mu?
Evet.
HazırKarttan faturalı hatta geçersem çekilmemiş olan borcum faturama yansıyacak mı?
Hayır.
Kimler Telsiz Kullanım ücreti kapsamı dışındadır?
Numarasını Turkcelle taşımış, yeni Turkcell hattı almış müşteriler, faturalı hattan Hazır Karta geçenler ile geri verme işlemi yapmış müşteriler bu işlemleri yaptıkları sene sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti kapsamı dışındadırlar.

Bu ücret ne zaman çıktı?

Telsiz Kullanım ücreti daha önce tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına Turkcell tarafından devlete ödenmekteydi. 20 Haziran itibariyle tüm ön ödemeli hatlara tıpkı faturalı hatlarda olduğu gibi bu ücret yansıtılmaya başlanmıştır.
Ben eskisi gibi Turkcell’in benim adıma bu ücreti ödemesi için ne yapmalıyım?

Standart tarifeye geçebilirsiniz. Standart tarifede Telsiz Kullanım ücreti alınmamaktadır. Her yöne 41,5 kuruşa konuşabilirsiniz, ancak Turkcell'in sunduğu bir çok kampanyadan yararlanamazsınız.

Bu haberi buldum.

Ben Vodafone' a geçiyorum :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
vay 3 kağıtçılar, turkcelli kullanmıyorum zaten, vodafone devam.

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arigato gozaimasu minna! Banada Vodafone yolu gözüktü.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bana henüz gelmedi herhalde beni unuttular :D

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bugün bana da geldi. tam telefonu aldım elime arayacaktım adamları bu ne böyle demek için ama forumdaki konuyu gördüm. anlaşıldı şimdi olan biten

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Turkcell kullanan arkadaşlara sordum onlara gelmiş ama bana öyle bir mesaj gelmedi henüz kontorlü hat kullandığımdan olabilirmi?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
spy benimki de kontörlü hat zaten. faturalılara bu ücreti yansıtıyorlarmış zaten. artık bize de yansıtacaklar

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Saçmalık. Bizim zaten ödediğimiz paranın içinde vergiler olması gerek. Özel iletişim vergisi vs vs hepsi zaten bizim konuşma dakikalarımızın içinden ödenmesi gerekmiyor mu? böyle kafalarına göre vergileri aylık olarak bize yansıtmaya başlayacaklarsa yandık...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Adamlar 100 mb internetten bile 10 tl alıyor 2 gün içinde 20 liralık kontorüm gitti.

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Geç kaldın Turkcell. Yarın avea'ya numaram taşınmış oluyor. Avea'nın 19 liralık tarifesi çok avantajlı. Turkcell'den sıkılanları bekleriz :D

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
aveanın tarifeleri iyi güzel de kullanan herkes illallah etmiş durumda. ben vodafone'u bile beğenmezken avea'yı beğeneceğimi hiç sanmıyorum. bize turkcell'e para bayılmalar devam gibi gözüküyor.

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Turkcell de zaten numaranızı taşırsanız 1 sene almıyoruz diyor. Diğer operatörler de aynı uygulamayı yaparlar bence.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Malüm mesaj banada bugün geldi.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu şirketler neden tüm vergileri bizden alıyor :unsure: Bu vergilerin dışında devlete kendileri bir vergi ödüyorlar mı ? Ben en çok bunu merak ediyorum.Mesela bir telekom bir fatura yolluyor 5 tl konuşma 5 tl vergi 10 tl de telekoma sabit ücret. Telekom bu 10 tl den de vergi veriyor mu ?

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türkcel müşteri hizmetlerini mail yagmuruna tuttum inadımız inat alırız susun demeye getiriyorlar bilmem nerenin bilmem kaçıncı maddesi geregi biz şimdiye kadar siz magdur olmayın diye ödüyorduk diyince vallahi ben fazla fazla ödedim hattı kullandım magdur degilim sizden yardım da istemedim siz magdur ve aciz olmasanız 1 Tl nin peşine düşmezsiniz karıştırmayınız magdur olanla şikayeti olanı dedim birde teşekkür yolladım 13 yıldır kullandıgım telefonun telsiz oldugunu vergi sayesinde ögrettiniz

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
bana da gelmişti demek nedeni buymuş iki hattım var gerçi biri vodafone ona kontör yüklerim bende :)
zaten işime yarayan da o 40 krş sınırsız konuşma

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Faturalı hatlara uzun süredir yansıtılıyor zaten. Şimdi de gözüne hazır kartlıları kestirmiş demek ki