İe 9 google chrome kurun iptali

Bu konuyu okuyanlar

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar. Dün Windows 7 bilgisayarıma internet explorer 9 yükledim. Google ana sayfam yapıyorum. Google'a her girişimde sağ üst köşede Google chrome'u kurun isteği görünüyor. ie 8 de bu uyarıyı bir kere kapattığında geçmişi temizlemediğin sürece hiç açılmıyordu. ie 9 da ise sürekli duruyor. Bunun bir çözümü varmıdır acaba?

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım yardımın için çok sağol. Dediğin gibi yapınca sorun çözülüyor. ie 9 da reklamın neden normal yöntemden kapanmadığı konusunda bir bilgin varmı?

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
IE bıraktı piyasayı o da artık Chrome diyor başka bir açıklaması yok :D

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yanlış anlama ama ie kullanacağıma azmederim,değişik kurslara giderim öğrenirim bir tarayıcı yaparım onu kullanırım yinede ie yi kullanmam :)

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
yanlış anlama ama ie kullanacağıma azmederim,değişik kurslara giderim öğrenirim bir tarayıcı yaparım onu kullanırım yinede ie yi kullanmam :)

Yok dayı iyi bir işlemci ve net bağlantısıyla
artık o kadar fark olmuyor tarayıcılar arasında..

iyifutbol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Herkes senin gibi düşünseydi, ie birinci sırada olmazdı sanırım.

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş. Dunyanın en yavaş internet tarayıcısı internet explorer. Bak sana ne guzel söylemiş google amca, Google Chrome kur diye. Sen gel beni dinle kur Google Chrome'u. Pişman olmazsın.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
o olay sadece ingilizce sayfasında yok sanırım.

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nasıl boşversene dersin. allah aşkına arkadaşlar internet explorer mı hızlı Google Chrome mu. ya nasıl görmezden gelirsiniz. Google Chrome kullanmayan varsa indirsin kursun ve farkı görsun.

GrnmynThlk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IE hayal kırıklığıdır. Opera / Chrome veya Firefox

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Tarayıcı önermeyi bırakın da çözümünüz var mı onu söyleyin.

[MENTION=61817]Krazky[/MENTION] ben bi yolunu biliyorum o da kendimiz css oluşturup kodla bu şeyi yok etmek, istersen deneyebilirsin.

Bi css dosyası oluştur içine kodları gir:
Kod:
div#main span.ctr-p span#prt div.pmoabs {display:none !important;}

Sonra internet seçenekleri >> Erişilebilirlik >> Kullanıcı stil sayfası kısmından oluşturduğun css dosyasını seç. Ben denedim oldu.

Krazky

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Tarayıcı önermeyi bırakın da çözümünüz var mı onu söyleyin.

@Krazky ben bi yolunu biliyorum o da kendimiz css oluşturup kodla bu şeyi yok etmek, istersen deneyebilirsin.

Bi css dosyası oluştur içine kodları gir:
Kod:
div#main span.ctr-p span#prt div.pmoabs {display:none !important;}

Sonra internet seçenekleri >> Erişilebilirlik >> Kullanıcı stil sayfası kısmından oluşturduğun css dosyasını seç. Ben denedim oldu.

Dostum bunu yaptım ve oldu. Teşekkür ederim. Herhangi bir sorun teşkil etmez değil mi bu durum? Yani ne bilim IE 9'un çalışma şeklini, hızını vs. gibi şeyleri olumsuz etkilemez değil mi?

Not: Çözüm böyle çözülür. Öneri veya reklamla değil.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yok bir sorun olmaz. Olası sorun şu ki IE'de domain belirterek stil yazamıyoruz, yani bu stil atıyorum facebookta da aktif olabilir. Asıl engellemek istediğim pmoabs adındaki div elementi, ama bu isimde bi element facebookta da olabilir ve onu da bilmeden engellemiş oluruz. Bu yüzden sadece div.pmoabs diye yazmadım olabildiğince genişlettim başka bi sitede main adlı div içinde ctr-p adlı bi span onun içinde prt adlı span onun içinde de pmoabs adlı div olacağını sanmıyorum. O yüzden rahatça kullanabilirsin. :)

JozefAkarsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mozilla-Chrome-Safari-Opera-İE Sırasıyla Kullanılacak Tarayıcılar Benim Görüşüm..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
google'ın sahibi larry şu foruma üye olsa, olurmu olur :p:D dese ki ulen en iyi arama motoru olan... bana ait olan..... tartışmasız 1 numaralı sayfayı 5 kuruş vermeden kullanıyorsunuz o reklamıda oraya koyarım arkadaş...kime ne gidin polis çağırın... istemiyorsanız aha kapı orda falan:) ne gülerim en büyük hayalim.:cool: