Fabrikada Tütünleri Alkollemi Yıkıyorlar

Bu konuyu okuyanlar

soldier01

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar ben işlenmiş tekel tütünüde satan tütün dükkanındaki arkadaşla muhabet esnasında söylediğine göre saman rengi olan tütünü fabrikada değişik rengi almasını sağlayan ve tadını değiştiren yıkanma işlemini alkolle yapıyorlarmış hatta kimi tütün satıcısı kilosu 5 tl olan tütünü kendilesi yıkayıp satıyormuş sigara fabrikasında çalışan tanıdıklarınız varsa yada bu konu hakkında çok emin bilgisi olan varsa yazabilir mi?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Örneğin malbora'lar şarapla yıkanıyor. :) Bu yeni bir haber değil. :) Ancak her marka sigara öyle değil tabi... :)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bunu dini açıdan merak ediyorsan bence zaten sigara da dinimize göre yasak. Bana göre bu açıdan alkol ile sigaranın hiç bir farkı yok. Sonuçta Allah[cc] bir kişinin kendini öldürmesinin yanlış olduğunu bildirmiş. Sigara içmek insanı öldürür. Eskiden paketlerde sadece sağlığa zararlıdır yazıyordu şimdi bırakın zararlarını resimle göstermeyi arka yüzünde kocaman SİGARA ÖLDÜRÜR yazıyor ve size buna rağmen içiyorsanız o zıkkımı boşuna yok alkolle mi yıkanıyor diye falan merak etmeyin.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bunu dini açıdan merak ediyorsan bence zaten sigara da dinimize göre yasak. Bana göre bu açıdan alkol ile sigaranın hiç bir farkı yok. Sonuçta Allah[cc] bir kişinin kendini öldürmesinin yanlış olduğunu bildirmiş. Sigara içmek insanı öldürür. Eskiden paketlerde sadece sağlığa zararlıdır yazıyordu şimdi bırakın zararlarını resimle göstermeyi arka yüzünde kocaman SİGARA ÖLDÜRÜR yazıyor ve size buna rağmen içiyorsanız o zıkkımı boşuna yok alkolle mi yıkanıyor diye falan merak etmeyin.

Dinde yer almamasının sebebi, tütün kullanımının son yüzyıllara yıllara ait olmasından kaynaklanıyor.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
sadece alkol şarap bira olsa yeter içersinde ucak benzini fare zehiri haşere ilaçları hatta farenın kendısıde olabiliyor. içersinde 1000 i geçkin madde var aklına sadece alkolmu takıldı.

soldier01

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
her sigarayı da mı şarapla yıkıyolar çünkü renkleri birbirinin aynısı ?

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

sigara ölümü belirlemez herkesin ömrü biz doğmadan önce belli zaten kimisi sigara içmez 20 yaşında ölür kimisi 40 yıldır içiyordur 80 yaşını geçmiştir benim merak bir ettiğim de her hazır sigarayı şarapla yıkıyorlarmı renkleri anı çünkü ?

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
her sigara şarapla yıkanmaz.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
benim bildiğim kağıdı alkolle batırılıyor sigarayı yakın bırakın hiç nefes çekmeyin kendi kendine bittiğini göreceksiniz özellikle malboro ve yabancı sigaralar.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
her sigarayı da mı şarapla yıkıyolar çünkü renkleri birbirinin aynısı ?

---------- Post added at 12:00 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

sigara ölümü belirlemez herkesin ömrü biz doğmadan önce belli zaten kimisi sigara içmez 20 yaşında ölür kimisi 40 yıldır içiyordur 80 yaşını geçmiştir benim merak bir ettiğim de her hazır sigarayı şarapla yıkıyorlarmı renkleri anı çünkü ?

Sen sigara içerek ömrünü kısaltmadığına inanıyorsun yani? Ne içtin söylesene, ben de ondan içmek istiyorum. :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Zamanın behri...

Bir yaşlı amca... Şimdi rahmetli...

Bir anısını anlatır...

Bir sigara fabrikasını ziyarete gider...

O esnada çalışan kadınların bazılarını tütün balyalarının arasında ihtiyaçlarını giderdiklerine şahit olur...

Bunu yapan çalışan kadınlara çıkışır siz ne yapıyorsunuz diye...

Kadınların verdiği cevap Erkekler Kancıkların ( argoda dişi) iş****** tütünü daha çok severek içer der...

O yaşlı amcanın hatırası...

Belki yalan belki gerçek...

Ben sigara içmeyen biri olduğum için hiç sorun edinmedim ama bu hikayeyi dinleyenler arasında sigara içen bir arkadaşım vardı şok oldu tiksindi boğazı düğümlendi :mrgreen:

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Dinde yer almamasının sebebi, tütün kullanımının son yüzyıllara yıllara ait olmasından kaynaklanıyor.
Bu biraz saçma olmuş Faruk, tütün eskiden de vardı, Kaldıki Allah herşeyi bilendir. Yani dinde eskiden yoktu diye bişey olamaz :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bu biraz saçma olmuş Faruk, tütün eskiden de vardı, Kaldıki Allah herşeyi bilendir. Yani dinde eskiden yoktu diye bişey olamaz :)

Olur mu öyle şey dem, dinler elbetteki geldiği zamana göre inerler bu sebeple zamanla yorumlanmaları gerekebilir. İslama gelene kadar yeni dinlerin gelmesinin sebebi, bu yorumlanmalar sırasında bozulmasından kanyaklanıyor. Tütün eskiden de vardı ancak insanlar içmiyordu. Kuran'da illa tütün içmeyin, extacy kullanmayın, esrar çekmeyin diye liste şeklinde maddelerin mi yer alması lazım? Kendinize zarar verecek şeyleri kullanmayın mesajı var mı? Var. O zaman tartışma bitmiştir bence. :)

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Olur mu öyle şey dem, dinler elbetteki geldiği zamana göre inerler bu sebeple zamanla yorumlanmaları gerekebilir. İslama gelene kadar yeni dinlerin gelmesinin sebebi, bu yorumlanmalar sırasında bozulmasından kanyaklanıyor. Tütün eskiden de vardı ancak insanlar içmiyordu. Kuran'da illa tütün içmeyin, extacy kullanmayın, esrar çekmeyin diye liste şeklinde maddelerin mi yer alması lazım? Kendinize zarar verecek şeyleri kullanmayın mesajı var mı? Var. O zaman tartışma bitmiştir bence. :)
Bak şimdi yanlış biliyosun :D Yeryüzüne tek bir din gelmiştir oda İslamdır Hz. Ademede Hz. Nuha da Hz. Musaya da Hz. İsaya da gelen din İslamdır, Hz. Muhammede gelen Kuran-ı Kerimle son halini almıştır, Hristiyanlık Yahudilik felan insanların uydurduğu isimlerdir. Şimdi gelen tek din İslam dır dedimya sen şimdi kalkıp diyebilirsin hristiyanlarda yahudilerde hak din üzeredir madem, değiller onlar kendilerine gelen kitaplarda tahrifat yapmışlardır vede Hz. Muhammedi kabul etmedikçe İslama giremezler. Kendinize zarar şeylerin yasaklandığını elbette Kuranda var, Sarhoş edici her madde haramdır, ve yanlız kuranla iş bitmez peygamberimizin açıklamalarına hadislerede itibar etmek gerekir. Ve elbette gelen kitaplar kendi devirlerinin ihtiyaçlarına göredir. Ama Kuran öyle değildir :)