Samsung Galaxy SII mi iphone 5 mi?

Bu konuyu okuyanlar

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Samsung Galaxy SII mi daha iyi yoksa iphone 5 i mi beklesem? hangisi daha iyidir?

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Iphone 1O

08_iphone0805_05.jpg

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
onu bilmem ama ben galaxy S alacaktım, baktım haberlere göre galaxy S2 haziran da türkiyede olacak biraz daha bekleyip onu almaya karar verdim. iphone 5 e 1 yıldan fazla zaman var. daha beyaz iphone 4 ü yeni sürmüşken piyasaya 1 yıldan kısa sürmez iphone 5 'in çıkması. o yüzden o kadar beklenmeyeceğini farz ederek galaxy s2 diyorum..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
galaxy s 2 tabiki kesinlikle pişman olmazsın :) bunu senelerce ios kullanıp android e geçmiş birisi olarak söylüyorum :D

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
ıphone u falan bırakın telefon budur htc Sensation

[video=youtube;TqM2lZqivds]http://www.youtube.com/watch?v=TqM2lZqivds[/video]

[video=youtube;s-yRVxCvv7c]http://www.youtube.com/watch?v=s-yRVxCvv7c[/video]
CPU İşlemci Hızı
1.2 GHz, çift çekirdekli

Depolama1
Telefon dahili hafızası: 1 GB
RAM: 768 MB

Genişletme yuvası:
microSD™ hafıza kartı (SD 2.0 uyumlu)
Bağlantı parçaları2
3.5 mm stereo kulaklık girişi
mikro-USB 2.0 (5-pin) mobil yüksek çözünürlüklü video linkli giriş (MHL) USB veya HDMI bağlantısı için
Sensörler
Gyro sensör
G-Sensör
Digital pusula
Yakınlık Sensörü
Ortam Işığı Sensörü
Multimedya
Galeri, Müzik ve FM Radyo
Kablolu kulaklıklar için SRS sanal ses sitemi
Telefonunuzdan televizyonunuza / bilgisayarınıza kablosuz medya aktarımı için DLNA
Desteklenen ses formatları:
Oynatım: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)
Desteklenen video formatları:
Oynatım: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), .xvid (MP4 ASP and MP3)
Güç & Pil3
Pil Tipi: Şarj edilebilir Lityum-ion batarya

Kapasite: 1520 mAh

Konuşma süresi:
WCDMA: 400 dakikaya kadar
GSM: 495 dakikaya kadar
Bekleme süresi:4
WCDMA: 400 saate kadar
GSM: 350 saate kadar
Ağ5
HSPA/WCDMA:
Avruoa/Asya/T-Mobile Amerika: 900/AWS/2100 MHz
Quad-band GSM/GPRS/EDGE:
850/900/1800/1900 MHz
Platform
Android™ HTC Sense™ ile

Kamera
8 megapiksel renkli camera:
Otomatik fokus ve dual LED flaş
Ön ekran kamerası:
VGA sabit odaklı renkli kamera
HD video kaydı:
1080p HD video kaydı
Internet6
3G:
14.4 Mbps kadar indirme hızı
5.76 Mbps kadar yükleme hızı
GPRS:
114 kbps kadar indirme
EDGE:
560 kbps kadar indirme
Wi-Fi®:
IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth®
Bluetooth® 3.0
A2DP kablosuz stereo kulaklıklar için
Dosya transferi için FTP ve OPP (nesne itimi)
Araba kitinden telefon rehberine ulaşabilmek için PBAP
Diğer destekli profiller: AVRCP, GAP, GOEP, HFP, HID, HSP, MAP, SPP, SDAP
Sosyal Ağlar
HTC Sense için Facebook® ve Twitter™
Friend Stream
Fotoğraf ve videolarını Facebook®, Flickr®, Twitter™, yada YouTube™ da paylaş
Konum için, sıfır bekleme, sıfır ölü nokta ve sıfır veri aktarım ücreti
Bağlantılar
USB ve Wi-Fi® Bağlantılar
Önerilen Windows Sistem Donanımları
Windows® 7, Windows Vista®, veya Windows® XP
HTC Sync

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Çıktı mı çıkacak mı belli olmayan bi telefonla Samsung Galaxy S2 gibi mucize ötesi bi telefonu karşılaştırmana anlam veremedim.

Android her zaman IOS'un önünde olacaktır. Kesinlikle Samsung Galaxy S2.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
htc Sensation veya lg optimus x2 diyorum.. iphone'da neymiş =)

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
HTC Sensation yada LG Optimus x2 kimbilir ne zaman gelir Türkiye'ye? bende bekliyorum....

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Lg optimus x2 favorim ona yakın olan Lg optimus black'te olabilir.. Nova display olsun, android 2.2 froyo olsun, tasarım olsun.. Hoşuma gitti yani..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
henüz ortaya çıkmamış olan bir iphone5 üzerinde konuşmak ne kadar doğru olur bilemem. yaortalığı kasıp kavuracak bi ürün yaparlar yada çok zor bi ihtimal ama tam bir fiyasko olur. tabi fiyatı a artık ne k adar olur allah bilir.

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yorumlar icin tskler. yurt disinda yasiyorum. buraya birkac ay önce geldi. 2 yil kayitli. 2000 dakika. ayda 30 € telefon kutusunu ücretsiz veriyorlar. yilbasina dogru iphone 5 cikar. daha 6 ay var. htc mi alsam?

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
HTC Sensation yada LG Optimus x2 kimbilir ne zaman gelir Türkiye'ye? bende bekliyorum....
LG 2x Türkiyede satılmayacak

---------- Post added at 04:39 ---------- Previous post was at 04:37 ----------

henüz ortaya çıkmamış olan bir iphone5 üzerinde konuşmak ne kadar doğru olur bilemem. yaortalığı kasıp kavuracak bi ürün yaparlar yada çok zor bi ihtimal ama tam bir fiyasko olur. tabi fiyatı a artık ne k adar olur allah bilir.

Iphone sonradan çıkacağı mutlaka S2 den daha iyisini yapacaktır ama 1600-1700 e S2 alınabiliyorken 2500-3000 den de iphone alınmaz :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iPhone 4 kullanıyorum. Bluetooh'dan dosya gönderip almak dahil her bir şeyi yapıyorum. Diğer telefonlarda olan tüm özellikleri ve de daha fazlasını kazandırdım telefona :) Ayrıca ıOS gibi mükemmel bir sistem kullanıyor alet :) Daha ne diyeyim ki :) Apple 4Ever :)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
cevap hiç düşünmeden galaxy s2 tabiki.

---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

iphone artık daha güzelini yapamayacak. steve jobs ın stratejisi sadece fanboylarının iştahını kabartır. androidli telefonlar varken ios lu telefonlar tercih edilmeyecektir.
bir kere android kullanan başkasına geçemez. ios un mükemmeliği derken bir açıklama bekliyorum. yarım saaatte zil sesi ayarlamakmı. itunes denen saçmalıklımı. çakma multitasking mi. uygulama sayısımı. nedir üstünlüğü.

bırakın bunları bunlar geçmişte kaldı. boynuz kulağı geçti.

iphone nun mükemmeliğinden bahsedenler hiç samsung galaxy s htc desire hd samsung galaxy s2 yi elinize aldınızmı. hiç kullandınız mı? tarafsız olarak internetten kıyaslama videolarını incelediniz mi?. eğer bunu yaparsanız geçmiş olsun artık fandroid saflarındasınız. o süper amoled ekran aklınızı çelmeye yeter artar.:tt1:

LG 2x Türkiyede satılmayacak

---------- Post added at 04:39 ---------- Previous post was at 04:37 ----------

Iphone sonradan çıkacağı mutlaka S2 den daha iyisini yapacaktır ama 1600-1700 e S2 alınabiliyorken 2500-3000 den de iphone alınmaz :D

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
iphone kullanmayan telefon kullanmış sayılmaz. iphone dan şaşma her ihtiyacını fazlasıyla karşılar.
iphone dısındaki telefonları şöyle düşün. windows 7 de balon patlatma oyunu opynadıgını farz et veya led 3d hd tv de vcd film izlemek gibi bir şey.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar iphonede dahil hemen hemen kullanmadığım ne androidli nede windowsmobileli telefon kalmadı ama bazen öyle telefonlar vardırki çıkacağından kimsenin haberi olmaz ve çıktığında piyasayı alt üst eder
arkadaşım ben sana herkezden farklı bir telefon önericem uzun zamandır takip ettiğim ve almak için beklediğim bir telefon var ben hiç bir şey demiyorum izle ve gör bu sene piyasaya çıkıyo telefon

fuse

[video=youtube;XURPEMBBgIU]http://www.youtube.com/watch?v=XURPEMBBgIU[/video]

[video=youtube;l2TYPqe8CtU]http://www.youtube.com/watch?v=l2TYPqe8CtU[/video]

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
cevap hiç düşünmeden galaxy s2 tabiki.

---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

iphone artık daha güzelini yapamayacak. steve jobs ın stratejisi sadece fanboylarının iştahını kabartır. androidli telefonlar varken ios lu telefonlar tercih edilmeyecektir.
bir kere android kullanan başkasına geçemez. ios un mükemmeliği derken bir açıklama bekliyorum. yarım saaatte zil sesi ayarlamakmı. itunes denen saçmalıklımı. çakma multitasking mi. uygulama sayısımı. nedir üstünlüğü.

bırakın bunları bunlar geçmişte kaldı. boynuz kulağı geçti.

iphone nun mükemmeliğinden bahsedenler hiç samsung galaxy s htc desire hd samsung galaxy s2 yi elinize aldınızmı. hiç kullandınız mı? tarafsız olarak internetten kıyaslama videolarını incelediniz mi?. eğer bunu yaparsanız geçmiş olsun artık fandroid saflarındasınız. o süper amoled ekran aklınızı çelmeye yeter artar.:tt1:

ve

iphone kullanmayan telefon kullanmış sayılmaz. iphone dan şaşma her ihtiyacını fazlasıyla karşılar.
iphone dısındaki telefonları şöyle düşün. windows 7 de balon patlatma oyunu opynadıgını farz et veya led 3d hd tv de vcd film izlemek gibi bir şey.

iOS ve Android için çok iddialı sözler ancak katılmıyorum. iOS'u hız, malzeme kalitesi, uygulama yönetimi gibi bir çok konuda takdir ediyorum ancak neredeyse ekrana dokunmak bile ücretli olacak. Zaten fiyatı hitap ettiği kesimi belli ediyor. Android iOS'a rakip olarak çıktı ancak Google uygulama geliştiricileri çok serbest bıraktı ve uygulama kalitesi iOS'a göre düşük. Apple gibi uygulama kontrolü sıkı tutsaydı eğer belki uygulama sayısı daha düşük olurdu ancak kalite olurdu. Sanırım Google Chrome OS'ta bu işi daha sıkı tutacak yada yanılıyorum.

arkadaşlar iphonede dahil hemen hemen kullanmadığım ne androidli nede windowsmobileli telefon kalmadı ama bazen öyle telefonlar vardırki çıkacağından kimsenin haberi olmaz ve çıktığında piyasayı alt üst eder
arkadaşım ben sana herkezden farklı bir telefon önericem uzun zamandır takip ettiğim ve almak için beklediğim bir telefon var ben hiç bir şey demiyorum izle ve gör bu sene piyasaya çıkıyo telefon

fuse

Videoda başlığında ürünün prototip olduğundan bahsediyor. Genelde prototip olarak bahsedilen ürünleri yıllar geçse de piyasada pek göremiyorum. Piyasaya çıkacak ürün görünüş olarak bundan çok farklı olacağını düşünüyorum. Bu ürün ülkemize gelmez. Gelse almayı düşünürüm oldukça etkileyici bir ürün.

Anladığım kadarıyla Synaptics firması telefonun arka ve yanlarındaki sensörleri bu telefonlar için geliştirmiş ve videodaki ürünü sensörün tanıtımı için geliştirmiş. Samsung, HTC, Apple, Nokia gibi üreticiler dilerse sensörü kendi ürünlerinde kullanabilecekler. Benim anladığım bu.

Hatırlanacağı gibi Siemens SX1, Siemens'in Symbian işletim sistemli ilk ve tek telefonuydu. Tuşlar ekranın yanlarındaydı ve buna rağmen bir çok hastası vardı diyebilirim. Telefona Linux'un mobil sürümünü bile kuranlar olmuştu. Siemens konsept olarak SX2 çıkardı ve fuarlarda tanıtımı dahi yapıldı. Tuşlar bu sefer ekranın altında ancak U biçiminde diziliydi. Siemens Mobile kısmı daha sonra BenQ firmasına satıldı ancak neredeyse hazır olan bu cihaz hiç piyasaya çıkmadı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
fuse'nin kamerası yok. yani bir ayağı topal. sair özellikleri etkileyici olsa da, kamerasız bir telefona kimsenin öyle pek ilgi göstereceğini zannetmem.

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2

fuse

bu telefon konsept cihaz. bunlar üretilmez. yok konsept alacaksan mozilla için çıkarılan konsept alacaksın :)

[video=youtube;t2lj109xEZw]http://www.youtube.com/watch?v=t2lj109xEZw[/video]

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar biliyorumki telefon konsept çıktığındada böyle olmuyacak o bi kesin fakat yurt dışana giden tanıdıklardan özellikle araştırmasını istedim bu telefonu öğrendiğim bilgiler bu sene çıkacağı ve herşeyden önemlisi işletim sistemi kendine has ve nintendo 3dsden daha iyi bir gözlüksüz görülen bir 3 boyutlu panel kullanılacağı

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
gözlüksüz 3 boyut mu... güzel haberlere deyindin bak.. ben bu 3 boyuttan şikayetçiyim ya :D sinemadan bir çıkıyorum dağılmış bir haldeyim :D