Firefox 4 yeni sekme

Bu konuyu okuyanlar

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar firefox 4 de yeni sekmeye tıklayınca boş sayfa yerine istenen sayfanın açılmasını istiyorum, mesela google. Lütfen başka alternatifler sunmayın sadece böyle bişeyi bilen varsa yazsın, teşekkürler.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Amaç Google'ı açmak ise yer imleri araç çubuğuna Google ı ekle, mause scrool a basınca direk yeni sekmede google açılır zaten. Ben o şekilde kullanıyorum.

Ama yok arkadaş ben yer imleri araç çubuğu istemiyorum diyorsan, o zaman tam olarak istediğin şeyi yapmana yarayan bir eklenti yüklemen gerekecek.

Tab Mix Plus.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tab-mix-plus/

Eklentiyi kurduktan sonra firefox-seçenekler-giriş sayfamı göster bölümünü seç ve alttaki boşluğa google'ın adresini yaz.
Daha sonra eklentinin ayar bölümüne gel.
Events bölümünde Tab Opening tab'a tıkla.
Load on New Tabs bölümünde Home seçtikden sonra istediğin gibi olacak.

---------- Post added at 04:47 ---------- Previous post was at 04:26 ----------

Yeni sekmeyi google ile açmanın en basit yollarından biri de firefoxdaki HOME(başlangıç) tuşuna mause scroll ile basmaktır bu şekilde de google açabilirsin. Default olarak o simgeyi göremiyorsan tabların olduğu bölgeye sağ tıkla özellştir de ordan ev simgesini tut yukarı sürükle bırak.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Rockhan zaten demiş:) Ben böylesini tavsiye ederim. Böyle yapacaksan eklenti kurmana gerek yok. Eskiden fast-dial eklentisini kullanırdım ama böyle daha hoş oldu:) Zevkine kalmış.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Rockhan zaten demiş:) Ben böylesini tavsiye ederim. Böyle yapacaksan eklenti kurmana gerek yok. Eskiden fast-dial eklentisini kullanırdım ama böyle daha hoş oldu:) Zevkine kalmış.

Bu arada siz de o kısa yollara sağ tıklayıp özellikler-ad kısmından yeni isim verirseniz hem adresler daha kısa görünür hem de yanyana daha fazla kısayol eklenir, yani www.google.com şeklinde değil de google olarak da gözükse o siteye girer.
Resimdeki gibi isim görünecek ya da görünmeyecek şekilde de yapabilirsiniz.
jv3gpx.jpg

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Biliyorum. bu sitelere tek sık sık bakarım. onun için yer sıkıntım falan yok:) Yinede teşekkür ederim.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar, ben de sizin gibi ev kutucuğuna tıklayarak yapıyorum ama arkadaşım illede bu şekilde bişey bul bana dedi, o yüzden sormuştum.

Son mesajlar