Aşk bize yakıştı

Bu konuyu okuyanlar

too_late

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Mehmet Coşkundeniz
Neden Kitap

Gizli bahçesi ruhumuzun aşk, kaçıp saklandığımız durup soluklandığımız kimi zaman nefessiz kaldığımız gizli bahçe. Orada sade seven ve sevilen yaşar, hıçkırıklarla dans eder.

Güpegündüz düşler yaşarız, zifiri karanlıklar güneşe dönüşür aşk olunca, aşık olunca... Şarkılar yükselir içinizden, bazen acılı bir melodiyle bir sokak ortasında kalakalırsınız, ağlamak utanılası değildir, saklamazsınız, durup müziğe karışır ağlarsınız, yanınızdan geçip gider görüntüler, sade onun gözleri ve gözyaşı görünür olur.

Yanınızdaysa sevgili müziklerin neşelisi takılır, sarar her tarafınızı keyif, mutlulukla gözlerinin içine bakar tekrar tekrar fısıldarsınız sevdiğinizi, o varsa her müzik neşedir.

Aşk olmasaydı hangi müzik içinizi kanatırdı, dans ettirirdi...

Aşk olmasaydı şiirler okuyabilir miydiniz puslu havalarda sevgiliye sarılarak...

Aşk herkese yakışır; yüreğimizi aşka açtığımız, inandığımız sürece. Mehmet Coşkundeniz, 'Aşk Bize Yakıştı'da aşkın harikalar diyarında görüp hissettiklerini, aşka inananlarla paylaşıyor.

(Arka Kapak)

Kitaptan alıntı...

Aşk bize yakıştı...

.....Bir hayal gibi kaçıp gideceğini sanıyordum önce.Öyle ya bu kadar yabancıyken aşka,bir gecede teslim olabilir miydi yüreğim? Oldu...Üstelik beynimden önce teslim oldu yüreğim.Ve sen hayal değildin,en gerçekten daha gerçektin.

Şimdi bir başka yaşıyorum hayatı.Böylesine keyif doluysam bu senin sayendedir.Yediğim yemeğin,içtiğim içkinin tadını daha iyi alabiliyorum artık.Her güne seninle başlıyorum,her geceyi seninle tamamlıyorum...

Penceremden güneş gibi evime giren sensin.Bir yıldız kaysa gökyüzünde,dilek tutmak yerine senin adını söylüyorum.Adını söylerken en güzel aşk şiirini okuyormuşum gibi hissediyorum...

Yanlızlığın üzerini kalın bir perdeyle örttüm.Gitmezsen o perde hiç açılmayacak.Gitmezsen o gece yanmaya başlayan ateş hiç sönmeyecek.Kalacaksın biliyorum.Çünkü sen de aynı ateşte yanıyorsun.Çünkü sen de hüzünü bir kenara bıraktın artık.Bu aşk bizi coşturuyor.Bu aşk bizi dünyaya meydan okutuyor.Öyleyse tut elimi yürüyelim bu sevdanın yolunda.Tutkuyla eriyelim birbirimize.

Umutsun,hayatsın,cansın,aşksın.Birgün biter hayatımız elbette.Ama öyle sevelim ki birbirimizi,aşkımız bu dünyaya yadigar kalsın...

Kaynak : http://kitap.antoloji.com/ask-bize-yakisti-2-kitabi/