HDMI Kablo Ses Sorunu ?? [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Samsung P2270hd modelinde bir monitor kullanıyorum. Pc'e DVI olarak bağlıyorum bir sorun çıkmıyor. Fakat PS3 ' ü HDMI olarak bağladığım zaman sadece kök menüde ses geliyor. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman ses kesiliyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba ?

İyi Forumlar.​

Xpress

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ps3 ün settings kısmından sound settings e gel sonra onun içinde audio output settings e gel ordan hdmi ı seç automatic yap enter yap düzelmesi lazım..

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=146952]Xpress[/MENTION] [MENTION=133500]iZozzy[/MENTION] arkadaşlar hdmı kabloyla ilgili benimde bir sorunm var şimdi kablonun bir ucunu ekran kartına bağlıyorum diğer ucunu plazma tv ye bağlıyorum ama ses aktarımı yapmıyor leptop tan bağlayınca sesi aktarıyor acaba ana karttan mı bağlamam gerekiyor kabloyu

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ps3 ün settings kısmından sound settings e gel sonra onun içinde audio output settings e gel ordan hdmi ı seç automatic yap enter yap düzelmesi lazım..
şimdi kablonun bir ucunu ekran kartına bağlıyorum diğer ucunu plazma tv ye bağlıyorum ama ses aktarımı yapmıyor leptop tan bağlayınca sesi aktarıyor acaba ana karttan mı bağlamam gerekiyor kabloyu öyle gerekiyorsa ankartta hdmı girişi yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eyw kardes saol oldu valla abimin dayağından kurtuldum :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran ve ses yok playstaision açılıyo hdmı açılmıyo ne yapmak lazım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar benim sorunum dizüstü bilgisayarıma birkaç oyun kurdum (pes13-callofduty gibi) hdmı ile aktarım yapıyorum fakat oyuna girince ses kesiliyor.. oyuna girmeden önce hdmı kablosunu kontrol etmek için müzik açıyorum herhangi bir sorun yok oyuna tıklayınca müzik açıksa bile oda kesiliyor ne yapacağımı şaşırdım banada yardımcı olursanız çok sevinirim..:crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar dediğiniz yöntemleri denedim yinede oyundan ses gelmiyor kabloyu değiştirdim gene gelmiyor .vestel marka tv kullanıyorum lütfen yardım edin

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
şimdi kablonun bir ucunu ekran kartına bağlıyorum diğer ucunu plazma tv ye bağlıyorum ama ses aktarımı yapmıyor leptop tan bağlayınca sesi aktarıyor acaba ana karttan mı bağlamam gerekiyor kabloyu öyle gerekiyorsa ankartta hdmı girişi yok
ekran kartin nvdia y sa ve eskiyse onun için bi kablo bağlaman lazim anakarttan ekran kartina amd y se çalişmasi lazim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anakarttan bios ayarlarından hdmi seçeneğini seciyorsunuz ve ekran kartın da " spdif " kablo bağlantı yeri varsa yani anakarttan ekran kartına ses aktarımı yapma için spdif veya 2 ve ya 3 tırnaklı bağlantı yeri çok önemli ve ardından bağlantı yaptıktan sonra sağ alt köşede ses simgesinden kayıttan yürütme aygıtları tıklayıp hdmi output varsayılan aygıt olarak seciyoruz bu uygulama tüm hdmi bağlantılar için geçerli özellikle anakarttan ekran kartına ses aktarma bazı ekran karları kendi soketlerinden ses almıyor -----uğur or.. saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim eyw 7 aydır ps3 var ama sesss gelmiyodu buraya baktım uyguladım artık geliyo eyw kardeşimm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
playstation 3 te menüde ses geliyor oyuna girmeden önce cd nin üzerinde bekliyin cede geliyor oyunu açıyorum hiç ses gelmiyor(GTA V)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
playstation 3 te menüde ses geliyor oyuna girmeden önce cd nin üzerinde bekliyin cede geliyor oyunu açıyorum hiç ses gelmiyor(GTA V)

Ayarlar kısmından Ses Ayarına gel sonra Audio Output Settingse gir ordan HDMI'i seç Automatic yap enterle düzelmesi lazım.

Nasuhdorter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim televizyondan normalde ses cikiyor ama ps3ü baglayinca ses gelmiyor, gelen seste televizyondan geliyor (ses sistemi var ama oradan ses gelmiyor ) HDMI ile baglayinca boyle oluyor ama ilk kabloyla baglayinca normal ses cikiyor nasil düzeltecem biliyor musunuz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam çok teşekkürler allah razı olsun 1 yıldır ps3 ü sessiz oynuyordum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi yapıyorum olmuyo bilgisayar ekranım var samsung, ps3 e bağladım dediğinizi yapıyorum ses gene yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar televizyonumuzun içinden bir cizirti geliyor bunun sebebini bilenler lütfen yorumuma cevap olarak yazsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim 290 amd ekran kartından lg tv HDMI' ile bağlı 6 aydır kullanıyorum ses ve görüntü süperdi ama 2 haftadır ses de acayip cızırtı var bütün sürücüleri kaldırıp tekrar kurdum olmadı yeni HDMI' kablolar aldım olmadı sorunu çözemedim. ?

O

ORHAN POYRAZ

SDN Okuru
QWERTY:laugh:Birazdan denicem işallah olur olmasada olsada tşk edrm ama işallah olurt :d

okanexz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sorunum black Ops oyunun HDMI LG TV ye Bağlantı yaptım .normalde tv den ses geliyor ama oyuna girince ses gelmiyor .oyunun içinde sound ayarlarında LG BAĞLANTISI görünüyor tıklayıp kaydediyorum yine olmuyor.