Corel Draw kurulum problemi

Bu konuyu okuyanlar

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar CorelDraw X5 kurarken şöyle bi problemle karşılaşıyorum.

24yntxw.jpg

Elimde 2 farklı Corel X5 versiyonu var netten indirdiğim. Ama ikisinde de aynı. Hatta X4'de bile aynı. Daha önce kurmuştum aynı kurulumdan. Sistem Gereksinimlerinde herhangi bir program yazmıyor. Acaba Visual Basic Runtimes ya da ona benzer bi program mı gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Framework 3.5 yüklü?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
7zip ile exenin içini bir klasöre boşaltıp içinden kurulumu başlatmayı dene.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Framework 3.5 yüklü?

4 yüklü, onardım. Hala aynı

7zip ile exenin içini bir klasöre boşaltıp içinden kurulumu başlatmayı dene.

7Zip ile çıkarınca yine benzer bi exe ve yanında PLUGINSFOLDER (isminden tam emin değilim) diye bi klasör açtı aynı hala. Ama exe'ye tıklayıp kurarken C:/programData'ya yazıyo bişeyler. Ordan kurmayı denedim. Yine aynı. Şimdi SilentInstall bi versiyon buldum onu denicem.

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 11:09 ----------

O da yemedi :(

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Burada bir nedenden dolayı dosyalara ulaşamıyor. Kurulumu tam yetki ile çalıştırmayı dene. Olmadı portable sürümler var. Bunlar kurulumsuz tek exe dosyaya sahipler. Bir de bunları dene.

Corel bende de problem çıkarıyor. Çizgiye 1 mm giriyorum 1 cm ayarlıyor, 3mm giriyorum 3 cm ayarlıyor, 1mm ayarlasın diye 0.1cm giriyorum yine 1cm olarak ölçeklendiriyor. Çözemedim.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Burada bir nedenden dolayı dosyalara ulaşamıyor. Kurulumu tam yetki ile çalıştırmayı dene. Olmadı portable sürümler var. Bunlar kurulumsuz tek exe dosyaya sahipler. Bir de bunları dene.

iso falan mı indirsem? gerçi sonuçta exe'ye de tıkladığım zaman onu biyere açıp sonra kurulumu başlatıyor. Bişe eksik gibi sistemde. Silverlight'ımda da problem vardı. Bi şekilde hallettim. Tek bu kaldı. Format atmaya üşeniyorum :)

Corel bende de problem çıkarıyor. Çizgiye 1 mm giriyorum 1 cm ayarlıyor, 3mm giriyorum 3 cm ayarlıyor, 1mm ayarlasın diye 0.1cm giriyorum yine 1cm olarak ölçeklendiriyor. Çözemedim.

İlk açılışta yukardan mm değer seçiyo musun?... Gerçi direk mm olarak açıyo dosyayı ama. Bi kontrol et bence...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Önce taşınabilir sürüm (portable) dene. Kurulum falan gerekmiyor. Taşınabilir diskinle kurulum derdin olmadan her yerde kullanabilirsin. Format atmaktan daha iyidir. Boyutu da 200 MB nin altında.
iso falan mı indirsem? gerçi sonuçta exe'ye de tıkladığım zaman onu biyere açıp sonra kurulumu başlatıyor. Bişe eksik gibi sistemde. Silverlight'ımda da problem vardı. Bi şekilde hallettim. Tek bu kaldı. Format atmaya üşeniyorum :)
İlk açılışta yukardan mm değer seçiyo musun?... Gerçi direk mm olarak açıyo dosyayı ama. Bi kontrol et bence...
Benim Registry den Corel kalıntılarını silmem gerekiyor yada format atmam gerekiyor.

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Önce taşınabilir sürüm (portable) dene. Kurulum falan gerekmiyor. Taşınabilir diskinle kurulum derdin olmadan her yerde kullanabilirsin. Format atmaktan daha iyidir. Boyutu da 200 MB nin altında.

Benim Registry den Corel kalıntılarını silmem gerekiyor yada format atmam gerekiyor.

Böhüüü :( Ben de format atmak istiyorum ama programları kim kurcak :lol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni bir admin kullanıcısı oluşturun ve orada oturum acın sonra kurulumu yapın calışıcaktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
varsayılan internet sağlayıcısını internet explorer yapınca düzeliyor.