Flash Yüklü Ama Yüklü Değil Diyor

Bu konuyu okuyanlar

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Selamlar arkadaşlar. Firefox dan sonra bu sefer flash tamamen sorun oldu.:hammer:

Pc de flash playeri belki abartısız 30 kere falan kurdum.Cclenear ile temizledim, olmadı. Diski temizleyip gölge kopyaları sildim olmadı. Tarayıcıları 100 defa sildim yine olmadı.

Flash player yüklü ama sürekli flash kurmamı istiyor. Kafayı yiyeceğim, ilk defa bir pcde programsal bir soruna çözüm bulamadım.:cursing:

Yardım.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Böyle bi sorunu ilk defa duydum. Gereken her şeyi yapmışsın. Çözülmemesi çok ilginç.

aklıma bir ihtimal geliyor. o da çok düşük.

acaba registry koruması ya da tarayıcı ayarlarını sabitleyecek tarzda bir program kullanıyor musun?

mesela spybotta teatimer var. Ona benzer program ya da tarayıcı eklentileri...

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Böyle bi sorunu ilk defa duydum. Gereken her şeyi yapmışsın. Çözülmemesi çok ilginç.

aklıma bir ihtimal geliyor. o da çok düşük.

acaba registry koruması ya da tarayıcı ayarlarını sabitleyecek tarzda bir program kullanıyor musun?

mesela spybotta teatimer var. Ona benzer program ya da tarayıcı eklentileri...

O dediklerini dahi ilk defa duyuyorum. Hiç kullanmam öyle şeyleri. Aslında olayın gelişimide çok ilginç:) Geçenlerde Firefox' ta YouTube ile video izliyordum. Birden flash çöktü ve sayfayı yenile dedi. Yeniledim bir baktım ki videolar hep 240p' de çalışıyor. Sonrasında altta bir yazı ve flash player' i güncelle diyor. Artık bu saçma sapan hata yerini flash tamamen yok olarak aldı. :S

BKZ:

adszel.jpg

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

mozillayı sil tekrar kur

Tarayıcıları 100 defa sildim yine olmadı.

Yazdım zaten

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
vaktin varsa format at :) hem komple bi temizlik olur. vaktin yoksa operayı dene. aklıma başka bi çözüm gelmiyor :D

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
vaktin varsa format at :) hem komple bi temizlik olur. vaktin yoksa operayı dene. aklıma başka bi çözüm gelmiyor :D

Şu an zaten operayı kullanıyorum. Youtube da 240p sorunu çözüldü fakat flash yine gıcıklık yapıyor. Bu arada zaten bi 15 gün önce format attım :)
:hammer:

ve bir edit daha...

Opera gerçekten kötüymüş. Tarayıcıların kralı kesinlikle Firefox, ama işte şu flash ne olduysa..

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Şu an zaten operayı kullanıyorum. Youtube da 240p sorunu çözüldü fakat flash yine gıcıklık yapıyor. Bu arada zaten bi 15 gün önce format attım :)

:hammer:

sistem geri yükleme yapmayı deneyebilir misin?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Chrome'a geçme vaktin geçmiş :D Siteden son versiyona bakmaya çalıştım...
Google Chrome tarayıcınızda Adobe® Flash® Player zaten yerleşik olarak bulunur. Google Chrome, yeni sürümleri kullanıma sunuldukça Flash Player'ı otomatik olarak günceller.
Adobe izin vermedi.

Bu problem sende epeydir vay heralde. Yanlış hatırlamıyorsam firefox kullanıyorken bende de oluyordu. Çözdüm mü çözemedim mi hatırlamıyorum bile.

Flash çerezlerini temizlemeyi dene.

Birde şöyle bir şey var.

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ben crome kullanıyorum, explorer kullanırken bende de oluyordu arada flash çöküyor tekrar yükleyin fln diyor, yükle allah yükle ama sorun çözülmüyor tarayıcı değiştir çözülür belki. bende çözüldü.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Flash ActiveX mi yüklü, Plugin mi? Firefox için Plugin kurulmalı, Explorer için ActiveX.
Ayrıca Eklentiler-Yan Uygulamalar bölümünden bi kontrol edin Shockwave Flash var mı?

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Flash ActiveX mi yüklü, Plugin mi? Firefox için Plugin kurulmalı, Explorer için ActiveX.
Ayrıca Eklentiler-Yan Uygulamalar bölümünden bi kontrol edin Shockwave Flash var mı?

Hocam hepsini tek tek yükledim, yok yine olmuyor :S Firefox ile YouTube videoları hep 240 p ve flash açmıyor .:hammer:

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Problem java'dan da kaynaklanıyor olabilir, java son sürüme güncel mi bir bakın, flash player sürümünüz kaç?

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Flash player bu tip hatalar verince sistemden tamamen kaldırılmiyor o yüzden adobe flash playerı tamamen ve temiz bi şekilde kaldırmak için uninsyall programı sunuyor önce bununla tamamen kaldırıp tekrar kurmayı deneyin...

http://www.tamindir.com/program/21241/Adobe_Flash_Player_Uninstaller.htm

Aynısını yaptım :( olmadı

---------- Post added at 23:36 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

Problem java'dan da kaynaklanıyor olabilir, java son sürüme güncel mi bir bakın, flash player sürümünüz kaç?

Flashın son sürümünü defalarca yükledim:(((

Şimdi de, javayı güncelledim hata yine aynı hata. Hep Firefox da var bu. :S Diğer tarayıcılarda yok. Firefox u 100 defa kaldırdım olmadı :cursing:

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Eski sürüm flash kurup kendisini güncellemesini sağla.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Firefoxda eklentileri bi kontrol edin, adblock plus varsa youtube da devre dışı bırakın.
NoScript varsa tamamen devre dışı bırakın, 240p video açılıyor diğerleri açılmıyorsa enteresan bir problem var demektir. Flash sorunlu olsa hiç video açılmaz ama anladığım kadarı ile 240p videolar açılıyor.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Firefoxda eklentileri bi kontrol edin, adblock plus varsa youtube da devre dışı bırakın.
NoScript varsa tamamen devre dışı bırakın, 240p video açılıyor diğerleri açılmıyorsa enteresan bir problem var demektir. Flash sorunlu olsa hiç video açılmaz ama anladığım kadarı ile 240p videolar açılıyor.

Hocam Adblock yok şuan. No script de kurulu değil. Konunun başında ilk resimde gösterdiğim gibi, sadece 240p açıyor ve saçma sapan bir hata veriyor videonun altında. Şuan Firefox' un eski sürümü 3.6 yı kurdum hata yine aynı. Anladım ki flash tan dolayı değil, ama hatada flash sürümünü yükselt diyor :hammer::cursing::cursing::cursing::cursing:

adszel.jpg

---------- Post added 19-05-2011 at 00:02 ---------- Previous post was 18-05-2011 at 23:59 ----------

Eski sürüm flash kurup kendisini güncellemesini sağla.

Onuda denedim :S tamamen kaldırıp, kendisi uyarı verdi ve baştan yükledi. Ama sorunsal yine aynı ...

herasia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flash player'ın ayarlar sayfasına gir bide oraya bak olmadı youtube'u html5 olarak kullan

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Aklıma son gelen 64bit sistemde 64 bit java kurup 32 bit kurulmamış olmasıdır, firefox 32 bit olduğu için ayrıca 32 bit java gerektirir.

Bir de antivirüs programı ve varsa firewall u youtube u denemek için bir süreliğine devre dışı bırakarak deneyin, daha sonra son çare format.

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
dostum ben bu sorunla sadece tek bir sitede karşılaşıyorm :d onun ismini vermicem siz anlayın xD bu son sansür olaylarndan snra iyice ortada kaldk xD hangi tarayıcıda denersem deneyeyim aynısını söylyor.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bu sorun sanırım şöyle bir şey. Youtubedan izlenen farklı kalitelerde videolar farklı kodeklere sahip. Daha yüksek çözünürlüklü bir video daha gelişmiş bir kodekle yayınlanıyor bunun içinde en son araçlar gerekiyor. Flashın son sürümü kurulu olmasına rağmen bazı dll dosyaları problemli olabilir. Belki virüsten kaynaklı bir problemde olabilir. Windows dizinindeki flash kalıntılarınıda silmen gerekebilir.
İllede FF diyorsan FF4 yükleyip şuradan girmeyi dene. http://www.youtube.com/html5

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Bu sorun sanırım şöyle bir şey. Youtubedan izlenen farklı kalitelerde videolar farklı kodeklere sahip. Daha yüksek çözünürlüklü bir video daha gelişmiş bir kodekle yayınlanıyor bunun içinde en son araçlar gerekiyor. Flashın son sürümü kurulu olmasına rağmen bazı dll dosyaları problemli olabilir. Belki virüsten kaynaklı bir problemde olabilir. Windows dizinindeki flash kalıntılarınıda silmen gerekebilir.
İllede FF diyorsan FF4 yükleyip şuradan girmeyi dene. http://www.youtube.com/html5

Firefox 4 yükledim zaten şu an, Html5 olarak denedim yine olmadı. Off offf, sadece C: diskine format atıcam galiba, bakalım

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Opera ve Chromeda problem yaşamıyorsan firefox problemli flash değil. Çünkü hepsi aynı eklentiyi kullanıyor. Tabi kendi klasörlerine ayrıca kurmuyorlarsa.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Opera ve Chromeda problem yaşamıyorsan firefox problemli flash değil. Çünkü hepsi aynı eklentiyi kullanıyor. Tabi kendi klasörlerine ayrıca kurmuyorlarsa.

Opera ve chorome da sorun yok. Mesele firefoxda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet explorer kullanıyorsan eklentilerden flash'ı devre dışı bırakmış olabilirsin. araçlardan eklentileri yönete gel oradan etkinleştir.