Film YouTube'da izlenir!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
YouTube artık sadece birkaç dakikalık görüntülerin seyredildiği bir site olmaktan çıkıyor. İnternet sitesinde artık Holywood filmlerini de izlemek mümkün olacak, tabii ki belirli bir ücret karşılığında.

110510youtubefilm.hlarge.jpg

Artık evde film izlemek için seçenekler çoğalıyor. YouTube da, Hollywood filmlerini, internet dünyasına getiriyor. Sadece Hollywood filmleri değil, yabancı yapımlar, bağımsız filmler de artık YouTube'dan izlenebilecek. Bu hizmetin bedeliyse, 1 dolar ile 4 dolar arasında değişecek.

Ücret sonrası filmi 30 gün içinde izlemeye başlamak mümkün. İzlemeye başlandıktan sonra, 24 saat içinde ise filmi seyretmiş olmak gerekiyor.

YouTube bunun için Time Warner, Warner Bros, Universal Pictures, Sony gibi şirketlerle anlaşmalar imzaladı.

Filmlerin birçoğu, DVD'lerinin piyasaya çıkış tarihiyle aynı anda YouTube'dan izlenebilecek. YouTube son birkaç yıldır sadece kısa görüntüler yayınlayan internet sitesi algılamasından kurtulmak için çalışmalar yürütüyordu.

Bu yenilikle YouTube'un, ücret karşılığında profesyonel olarak filmleri yayınlayan Hulu, Netflix gibi bazı sitelere rakip olacağı belirtiliyor.

ntvmsnbc

NeoCrys

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ücretsiz olsa "Harika1" denilecek bir uygulama.

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
zaten artık videolar 10 dk ile sınırlı değil, filmin tamamını upload edebiliyorsunuz..

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 Dolar vererek Film İzlemek haha zor gibi geliyor özellikle IDM gibi Downloaderlar piyasadayken ama olursa çok güzel olur

Reaksiyon puanı
66
böyle bir yönüm var izlediğim filmi indirmeden edemem:D Beğenirsem arşive eklerim beğenmesem zar zorda olsa elim delete tuşuna gider:D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Para veripte kim izler acaba..:D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Beğendiğim filmleri sinemada izlerim....nete düşenleri evde :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
altyazısı varsa güzel hizmet indirmek için elektrik harcıyacağıma direkt izlerim ücretlerde makul görünüyor

muhammed85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay be bundan 2 yıl önce bi arkadaş, youtube da televizyon dizilerini parça parça yayınlıyordu. mahkemelik olmuştu. bide şimdi bak şu işe :)

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ücretli ise bize ters:) zırnık işlemez, her yer beleş dolu iken tutup para verilir mi? :)

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sen hirsizlik yapma artik diye adamlar 1 dolar yapmislar daha ne yapsinlar.

benim yazım GENELDİR... KİNAYE vardır, tabi anlamak isteyene!

Bu arada sen hayatında internetten ÜCRETSİZ bir kere bile mp3 indirmemişsindir!!! film seyretmemişsindir!!!!

HIRSIZLIK yapmazsın sen!

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sen beni tanimiyorsun. yapip yapmadigimi ben soylemedikce itiraf etmedikce IDDAA edemessin hakkin yok. Sen baya catir catir soylemissin. birde lafim ortaya deyip kapatiyorsun. Gucune mi gitti ben oyle deyince , vah vah vah.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
İnternet ortamı net yokken baktığımız film cd'lerini arkadaşımızla paylaşmaya benziyor o da başkalarıyla paylaşıyor derken internetle dosya herkeste var :) Bu konu da her iki tarafın hakları, hukuki bildirimler düzenlemeler ve yaptırımlar yapılır açığa kavuşursa herkes rahat edebilir. İşin kul hakkı yönü oldukça düşündürücü.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Digital Millennium copyrights , IP rights (intellectual property rights ) gibi seyler var content createrlarin haklarini korumak icin. Adam filmi yapiyor kutusuna , diskin ustune sunlari yaziyor , bunu kopyalayamassin, Dagitamazsin, puplic de yani kahvede herkese :) seyrettiremezsin bla bla. daha bir suru sey. Sen bu bir film satin aldigin an bu anlasmayi kabul ediyorsun. Bunlar Satin alan kisileri baglayan kisimlari. Birde ayrica parayla satin almama internetten indirme gibi ozel notlarida var, bunlari kucuk yazilar ile yazarlar genelde . Benim bunlari yazmama bile gerek yok zaten %99 zunuz Film indirmenin Kanunen yasak oldugunu biliyorsunuz - Ben imam olmadigim icin gunahtir veya degildir bilemem ona imam arkadaslar karar versin. Kanunen suc dur bundan eminim.

Filmleri internetten satin alma ve kiralamanin sudan ucuz oldugu bu gunlerde kimseye kacak film tavsiye etmem.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
çok güzel bir uygulama olur. gönül rahat, ben rahat, ve emek karşılık bulmuş olur

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sen beni tanimiyorsun. yapip yapmadigimi ben soylemedikce itiraf etmedikce IDDAA edemessin hakkin yok. Sen baya catir catir soylemissin. birde lafim ortaya deyip kapatiyorsun. Gucune mi gitti ben oyle deyince , vah vah vah.

ya arkadaşım çok gereksiz uzatıyorsun.

ben bir yazı yazdım, ironi vardı, kinaye vardı, bir takım gerçekler de vardı ve geneldi ama sen geldin bana saldırdın, hırsız dedin.

Şimdi de beni tanımıyorsun vs. diyorsun.

:)
sen beni tanıyorsun tabi, hatta seninle asker arkadaşıyız biz:)

Sırf laf olsun, polemik olsun diye yazıyorsun arkadaşım.

Diyelim ki sen çatır çatır söylemişim tamam!

peki sen mertçe, delikanlıca söyle:

ÖMRÜNDE BİR KERE BİLE İNTERNETTEN MP3 İNDİRMEDİN Mİ? FİLM İZLEMEDİN Mİ? İNDİRMEDİN Mİ?

Buyur delikanlı gibi yemin et ve yapmadım de!

yapdıysan o zaman bana yazdığın gibi BEN BİR HIRSIZIM DE!

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Arkasim ben digital hirsizligi cocukken hak-hukuk bilmez iken ve para yok diye yapiyordum, simdi yetiskinim para kazaniyorum , alacagim seyin parasini verip aliyorum. Sana kizmamin sebebi copyrighted seyleri indirmeyi tesvik edici yazmissin. Beni köşeye sıkıştırıp cevap yazmandan cocuk olmadiginda belli, Neyin kinayesini yapiyorsun onuda anlamis degilim. Ayrica benim postlarimi arastirirsan Parali iyi programlarin ucretsiz alternatiflerini sordugumu goreceksin. Hirsiz dedigim icin kusura bakma onu geri alip ozur diliyorum. , ama belki artik indirecegin varsada indirmezsin :)

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Youtube hayır :) Torrente evet :D Kim ne derse dersin sonuna kadar korsan diyorum. Bi tane korsan yüzünden batan firma var mı ? Ya microsoft abim bile windows kullanıcıları sayerken korsanları sayıya ekliyor. Korsancıyım arkadaş :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Dizide Atv'de izlenir diyeyim bari.:D

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkasim ben digital hirsizligi cocukken hak-hukuk bilmez iken ve para yok diye yapiyordum, simdi yetiskinim para kazaniyorum , alacagim seyin parasini verip aliyorum. Sana kizmamin sebebi copyrighted seyleri indirmeyi tesvik edici yazmissin. Beni köşeye sıkıştırıp cevap yazmandan cocuk olmadiginda belli, Neyin kinayesini yapiyorsun onuda anlamis degilim. Ayrica benim postlarimi arastirirsan Parali iyi programlarin ucretsiz alternatiflerini sordugumu goreceksin. Hirsiz dedigim icin kusura bakma onu geri alip ozur diliyorum. , ama belki artik indirecegin varsada indirmezsin :)

Teşekkürler, özür dilemek bir erdemdir.

Konuyu uzatmak istemiyorum. Hoşçakal.