SIM Kilidini Kırdı Cezayı Yedi

Bu konuyu okuyanlar

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Haberi Okumak için Tıkla

Almanya'da yaşayan 35 yaşındaki bir erkek, cep telefonunun SIM kilidini kırdığı için ceza yedi. 7 aylık hapis cezası para cezasına dönüştürüldü.

Bu dava Türkiye'ye örnek olmalı mı?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Türkiyede olsa adamın yorumu şu olurdu herhalde "atın ölümü arpadan olsun" ben kırarım abi :D yakın zamanda bu tip uygulamalar ülkemizdede uygulanacak bence

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ceza başkasına ait izinsiz kırmadır.
şifresi bloke olan kırmayı sahibinin rızası ile kırma değildir.

wanteed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avrupa’daki GSM operatörleri, kullanıcılara epey uygun fiyata cep telefonu veriyor. Ayda 1 euro’luk sözleşme ile birçok cep telefonuna sahip olmak mümkün. GSM operatörleri bunu yaparken telefonlara SIM kilidi koyuyor. Bu sayede de müşteriyi 2 yıllığına bağlamış oluyorlar.

avurpa'daki GSM şirketleri bu tarz anlaşmalar yapıyor bizdeki GSM şirketleri ayda 1 euro'ya iphone 4 verirlermi? vermezler. vermeyecklerine göre bu cezayi işlem ülkemizde gecmez..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony xperia j modeli var kartı takıyom bu uyarı geliyo bana sim ağı kilit açma bende bimiyom bana yardımcı olurmusunuz lütfen

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Avrupa’daki GSM operatörleri, kullanıcılara epey uygun fiyata cep telefonu veriyor. Ayda 1 euro’luk sözleşme ile birçok cep telefonuna sahip olmak mümkün. GSM operatörleri bunu yaparken telefonlara SIM kilidi koyuyor. Bu sayede de müşteriyi 2 yıllığına bağlamış oluyorlar.

avurpa'daki GSM şirketleri bu tarz anlaşmalar yapıyor bizdeki GSM şirketleri ayda 1 euro'ya iphone 4 verirlermi? vermezler. vermeyecklerine göre bu cezayi işlem ülkemizde gecmez..

ne avrupada ne ne amerikada hic bir operator ayda 1 dolar veya euroya iphone , ipad vermiyor. en cok yapacagi telefon icin bir on odeme almadan aylik 100 euro yada 100 dolar gibi fahis bir bedel ile iki senelik odemeye baglar. yani zaten 600-700 dolar olan telefonun ustune birde kar ederler. oyle 1 euro iphone telefon veriyorlar(MIS) bunlar sehir efsaneleri inanmayin.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
ne avrupada ne ne amerikada hic bir operator ayda 1 dolar veya euroya iphone , ipad vermiyor. en cok yapacagi telefon icin bir on odeme almadan aylik 100 euro yada 100 dolar gibi fahis bir bedel ile iki senelik odemeye baglar. yani zaten 600-700 dolar olan telefonun ustune birde kar ederler. oyle 1 euro iphone telefon veriyorlar(MIS) bunlar sehir efsaneleri inanmayin.

Yoo veriyorlar. Arkadaş da senin demek istediğini söylemiş belirli bir paketi 2 yıllığına kullanacağım dersen 1 euro dan veriyorlar.