Telefunken GPS 250

Bu konuyu okuyanlar

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir navigasyon aldık. Medion 100 liraya. Her şeyi güzeldi. Yol tarifi, ses yüksekliği falan. Ama güncel olmadığı içinbazı adresleri bulamıyordu. Daha sonra Piranha'nın 5.0''lik bi navigasyonunu aldık. Onun da sesi az çıkıyordu ve yanlış yola sapıldığında yeni rota çizmesi uzun sürüyordu. Şimdi de Telefunken GPS 250 markalı navigasyonu aldık. Bunun da sesi az çıkıyor. Olmadık yerde sağa sola dön diyor. Saçmalıyor resmen. Haritaları vs güncel. Ne yapacağız? Bilen biri sazı eline alıp bir yol gösterir mi bana?

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bende Piranha Nitro var.Ama sesi gayet yeterli.Çokda işime yarıyor.Bu saydıklarınız arasında Bence eniyisi yine Piranha.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Kullandığınız cihazın Fm transmitter özelliği var, yani navigasyonun sesini, aracın radyosu aracılığı ile, aracın ses sistemine aktarabiliyorsunuz, radyonun sesini dayayın 30 a :D

Cep telefonunuzu da Bluetooth ile navigasyon cihazına bağlayarak, sesi de Fm transmitter ile aracın ses sistemine aktararak, araç kiti gibi kullanabiliyorsunuz... Küçük bir araştırmayla nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Tabii bu işlemler, bazı cihazlarda sıkıntılı olabiliyor, mesela ses çok boğuk çıkabiliyor, sesiniz cep telefonundan karşı tarafa gitmeyebiliyor gibi.

Cihazınız şu anda piyasanın en iyi navigasyon yazılımı olan İGO Primo ( muhtemelen 1.1 versiyonudur ) yazılımını kullanıyor, işlemci ve gps alıcısı da çok iyi diyebilirim. Olmadık yerde sağa sola dön demesi, ''Yeşil Rota' dan'' kaynaklanıyor olabilir. Bu seçenek mevcut en kısa yoldan götürmeyi amaçlar, yani dar ara sokaklardan, hiç bilmediğiniz yollardan götürmeye çalışır. Bu özelliği kapatırsanız, rota çizerken, ana caddeleri kullanır. Siz yine de rotayı çizdikten sonra, nereden götürmeye çalıştığını kontrol edin, Eğer rota istediğiniz yollardan çizilmemiş ise alternatif rotalara bakın.

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş İstanbul E-5 Karayolunda gidiyoruz yolun çıkışı olmayan yerleriden dön diyor. Hatta adrese vardığımızda dahi hala adrese götürmeye çalışıyor. Aklımızı götürdü.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Harita güncel olmayabilir ( düşük bir ihitmal ) Gps yerinizi tam olarak saptayamıyor olabilir. ileri ya da geri bir sapma olabilir. ( Çok zor bir ihtimal ) ya da dönüş yapmanız gereken yerin bildirimini, çok öne almış olabilirsiniz. Mesela radarları, virajları, sağa - sola dönüşleri, 200 mt, 300 mt, 400 mt gibi seçeneklerle önceden bildirmesini sağlayabiliyorsun bu programda. O ayarda bir sorun olabilir.

Aslında cihazın kullandığı program, şu an en iyi navigasyon programıdır. Bende kullanıyorum bu programı, çok başarılı bir şekilde çalışıyor.

Bir yerlerde bir hata var ama nerede :D

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş kusura bakma senin de başını ağrıttım. Babam denemiş annem yarım yamalak bana anlattı. Cihazın tek problemi sesinin net olmaması. Çok güzel çalışıyor, az önce denedim. :) Ayrıca konuşan kız çok itici, ses itibariyle. Buna çözüm var mı acaba?

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ne demek :D

Sesinin net olmaması da tamamen Telefuken'in kullandığı hoparlörden kaynaklanıyor. Ben sesi çok açtığımda rahatsız ediyor, sesi azaltmak durumunda kalıyorum,

Bir gün yola konsantre olmuş gidiyorum. Sessiz, gece karanlık, tek başımayım. Navi çalışıyor, Laz Murat'ın seslendirmesi ayarlı, sesi de yüksek, ama yolda uzunca süre dönüş vs yok unutturmuş kendini ... Navigasyon'dan çıkan sesle oturduğum yerden hopladım resmen :D

Bende şu an bir kaç ses dosyası var, 10 mb civarında, istersen özelden yollarım.

Şuh sesli bayan var, ( evli çiftler arasında sorun olabiliyor bu :D ), küçük bir kızın seslendirmesi var, laz murat var ama seslendirme iyi olmamış cızırtılı, Ankaralı ya da Kayserili olduğunu düşündüğüm bir elemanın seslendirmesi vardı. Gideceğiniz yere ulaştığınızda ortalık yıkılıyor, inmek istemiyorsun arabadan :D

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş sesler için gerçekten çok teşekkür ederim. Gerçekten çok makbule geçti. Allah razı olsun. Bir de bunun temasını değiştirebilir miyiz. Yani temasını nereden bulacağız?

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Rica ederim. :)

İgo Primo da temalar değiştirilebiliyor, ama ses dosyası gibi kolay olmuyor tema değiştirmek. Bir sürü işlem yapmak gerekiyor, ben de bir ara değiştireyim dedim ama, güzel bir tema bulamadığım için değiştirmemiştim. incelemen için bir kaç link yollayacağım özelden.

Tema değiştirince, garanti, ücretsiz harita güncelleme gibi konularda sıkıntı oluyor mu? bilmiyorum. iyice araştırmanı tavsiye ederim.

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu skin olayına anladım ki bulaşmamak gerekiyor ;) Ama igo primo 1.2 olayı ne. Cihazımızı güncellerken kendisi programını yükseltir mi?

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben skınlere bakıcam. Eger kolaysa anlatırım. Igo primo 1.2, programın yeni versiyonu. Pek bir değişiklik yok diyorlar. Avrupada kullanımda ama Türkiye için henüz güncelleme gelmedi.

nerossa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CİİİxXx kardeş bana da ses dosyasını gönderebilirmisin ?

bilimsel72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sevgili Dostlar Telefunken 250 aldım yaklaşık 20 gündür. Çok memnunum. Çok hızlı ve sorunsuz. Herkese tavsiye ederim. Yol boyunca hız limitini söylüyor hata yapmanızı engelliyor. Çanakkale de standart rotamı bilerek değiştirdim. İnanın tali yolları bile biliyor.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Sevgili Dostlar Telefunken 250 aldım yaklaşık 20 gündür. Çok memnunum. Çok hızlı ve sorunsuz. Herkese tavsiye ederim. Yol boyunca hız limitini söylüyor hata yapmanızı engelliyor. Çanakkale de standart rotamı bilerek değiştirdim. İnanın tali yolları bile biliyor.

Cihazınız donanım olarak güzel bir cihaz, kullandığı işlemcisi, GPS modülü, ekran ve dokunmatik hassasiyeti, diğer özellikler vs oldukça iyi.

Ancak hız limitleri, alternatif rotalar, radar uyarıları vs gibi bir çok özelliği ile asıl övgüyü hak eden İGO Primo navigasyon yazılımı ve Başarsoft haritalarıdır.

Cihazın en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak için navigasyon yazılımının ve haritaların güncel olmasına dikkat ediniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İyi günler, ben de Telefunken TLF 250 kullanıcısıyım. Ancak telefonumu cihaza tanıttıktan sonra konuşma yapmaya çalıştığımda karşıdan gelen sesi duyuyorum fakat benim sesim karşıya gitmiyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.

mbohem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm ciiixxx..
Hala bu forumda geziniyosan ,şu navi seslerini bana da yollarsan sevinirim.Ben de telefunken 350 aldım ama sinem sesi gıcıkmış sahiden..
e.mail: [email protected]
tel: 0543 308 00 98
Şimdiden teşekkür..

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
slm ciiixxx..
Hala bu forumda geziniyosan ,şu navi seslerini bana da yollarsan sevinirim.Ben de telefunken 350 aldım ama sinem sesi gıcıkmış sahiden..
e.mail: [email protected]
tel: 0543 308 00 98
Şimdiden teşekkür..

bende de telefunken 350 var ses dosyalarını istiyorum,eğer mümkünse
meil;[email protected]

ses dosyalarıma rahmetli HDD nedeniyle maalesef artık ulaşamıyorum :D ama biraz araştırayım daha önce edindiğim yerlerden bulabilirim sanırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefunken 350 cihazımın navigasyon kısmı açılmıyor, diğer tüm atraksiyonlar var ama navigasyona basınca rengi soluklaşıyor, açılmıyor. Bilgisi olan varsa minnetar olurum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ana menüde navigasyon ayarları bölümünde bir exe dosyası olmalı. Onu çalıştırırsanız sorun düzelir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.