Cennetten Mektup

Bu konuyu okuyanlar

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
selamun aleyküm ..

Merhaba anne:…

Bugün cennetteki üçüncü günüm.Sensiz geçen üç koca gün.

Dün gece gökyüzünden sana baktım.Bütün gece odamdaki yatağıma bakıp ağladın.Sana ağlama dedim ama sen duymadın...

Bugün cennetteki üçüncü günüm anne…

O kadar güzel ki burası anlatamam.Senin şefkatin bile var ama senin kokun yok,sen yoksun.Bu gün yıldızlar iftar yemeği verdi ay dede tutuldu gelemedi.

Bugün cennetteki üçüncü günüm anne...

Hala yokluğuna alışamadım,canım sıkılıyor anne. Yeryüzünde olan savaşlar gökyüzünü kirletiyor,her gece bulutlarla siliyorum.Oyuncaklarıma bakıyorum-bulamıyorum.Bana oyuncaklarımı yollar mısın anne…

Bugün 7 Ekim anne. Cennette bayram günü, bir sevinç ki sorma gitsin. Az önce cennete gelenleri alkışlarla karşıladık. Hepsinin yüzleri bulut gibi beyazdı. Hepsi Askerdi.

Saymayı öğrendim tam 15 kişiydi.Geçerlerken başımızı okşadılar, bi tanesi beni kucağına aldı adı KÂSIM’mış. "Senin Yaşında 2 Kızım Var" dedi… Dayanamadım ağladım…

Bugün Cennetteki üçüncü günüm anne…

Burada tek annesi için ağlayan ben değilim asker ağabeylerde ağlıyor.Onlar ağladıkça yeryüzünden dualar yükseliyor melekler dua taşıyor .Gökyüzü şenleniyor.

Çünkü burada Şehit ağabeyler yaşıyor Anne…​

Alıntıdır...

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı cumalar arkadaşlar

Bu konunun açıldığı iyi oldu.

Elbette aramızda çocuk yaşta kardeşini,arkadaşını veya akrabasını kaybeden arkadaşlarımız vardır.Onlara bir teselli ve ümit olur düşüncesiye bu konu ile ilgili bir kaç paylaşımda bulunacağım.
İnşallah sizleri sıkmam.

Buluğ çağına (ergenlik çağı) ermeden vefat eden çocukların hepsi cennetliktir.
Anne ve babası hristiyan,musevi,yahudi veya inanmayan bir kimse dahi olsa bile yine cennetliktir.

Çünkü onlar masum,günahsız ve tertemiz çocuklardır.

zahiren bir ayrılık gibi görünsede onlar cennet bahçelerinde bizleri bekliyor olacaklardır.

Ne mutlu onlara:
Dünyanın ,kasavetinden ,sıkıntılarından ,dertlerinden ,tasalarından,üzüntü ve kederlerinden vs... vs... kurtuldular.
Cennet çocukları oldular.

Bir misal verelim.

Düşünelim ki babası zindanda olan bir çocuk var.
O Memleketin hakimi çocuğun babasına bir teklif gönderse ve dese ki;

Bak sen zindandasın,çocuğu bana ver,ben sarayıma alayım,orda yetiştireyim,büyüteyim ve eğiteyim.

Zindanda olan baba:
"Hayır çocuğumu vermem benim yanımda kalsın " dese ne kadar çocuğa haksızlık ve zulüm etmiş olur değil mi?

birde işin başka bir boyutuda:
Çocuk elbette zindanda olan babasını görmek isteyecek ve memleketin hakimine bu isteğini bildirecek.

Memleketin hakimi ne yapar sizce?
Ya çocuğu hapise gönderir ki;bu merhametine yakışmaz veya çocuğun hatırına babasını sarayına davet eder.

Aynen bunun gibi;
Bizim de evladımız ahirete göçmüş ise;
Herhalde onun ve bizim rabbimiz o masum veya masumane yavruyu üzmemek için,hikmetide iktiza ederse anne ve babasını cennetine alabilir.

Ne mutlu öyle anne ve babalara!

Saygılarımla
Mehmet1101

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Açıklama için eline, yüreğine sağlık

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Mehmet Abi'nin avatarının altındaki yazıyı görünce hep kendime geliyorum, üstünede bu yazı güzel geldi :(

BreakOut

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ellerine saglık birader cok güsel paylaşım..
Brsda agladm acıkcası ıcmde acıldı :( %(

Son mesajlar