Airties modem e bağlanamıyorum !!!

Bu konuyu okuyanlar

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dün ttnet e internet yoluyla abonelik istedim
ertesi gün modem kargoyla geldi gelir gelmez kabloları bağladım ve bilgisayara kurulum cdsini denedim ağ adresi alınıyor dedikten sonra bağlantı yok veya sınırlı bağlantı diyor.problem ilk başta bilgisayar yada kablodan olduğunu düşündüm ama bende yaksu marka kablolu modem var onu denediğimde modemin ayarlarına girebiliyorum ıp atıyor.sorun tam olarak nerde anlayamadım yarımcı olursanız sevinir !!

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bendede o modem var olmaz olaydı tambi problem neyse önce combofix ile tarat olmazsa kullanıcı hesabı aç oda olmadı yerel ağdan ip yi elle gir

nevuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yeni abone oldğundan olabilirmi çünkü benim arkadaşdada aynı sorun vardı br kaç sonra düzeldi :S

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
hayır işin kötü yanı telekoma bozuk die gittim takır takır çalıştı bana bi kastı mı var anlamadım yaksu bağlanmasa kabloda sıkıntı var diyeceğim ama :(

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

mesai bitio evdede net yok bilen yazsın :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
IP yapılandırmasını el ile yapın ve kablo ile bağlayın modemi, ardından modem içerisine girip gerekli yapılandırmaları yapabilirsiniz...

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
hayır problem şu başka modem aynı kablodan çalışırken airties niye çalışmıo modemde arıza da yok başka yarde takır takır çalışıo ne yaptıysam modemi görmuo pc :!

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Modemi resetleyip bilgilerini ara yüzüne yeniden girer misin ?
Ping atmayı denedinmi hiç modeme ?

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
peki daha önceki modemin yapılandırmasını el ile yaptıysan sınırlı bağlantıya düşüyo olabilir.İp ve Dns ayarlarının otomatik olup olmadığını kontrol edermisin..

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
denemediğim yöntem kalmadı
zaten arayüze giremiorum ping atıorum ama ıp çıkmıor
evt resetde attım

bu modeme hem otomatik hemde elle ıp vermeyi denedim airties kadar kötü bir modem görmedim diğer modemi taktığımda ıp yi otamatik atıor

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ip bloğu:192.168.2.1 ile başlıyor bu standart da mı verdi peki?

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
evt elle eklediğimde bu şekilde yazdım

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Modemin firmware güncellermisin ?

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
airties.jpg

bu şekilde yapılandırma yapmışdın doğrumudur eğer böyle yaptıysan birde modemi arkada reset yeri olucak 30 sn kadar elini basılı tutup modem ışıklarını yanıp sönmeye başlayınca tekrar kapat açarmısın bide bunu dene..

Not:Kurulum programını bilgisayara yüklediysen onu kaldırırmısın önemli..

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Olumlu yada olumsuz en azından bisey yazsaydın aynı problemi yasayan arkdaslara refarans olurdu konu.

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kardeşim k.bakma evde henüz net yok işte bakabiliorum öğlen eve gidip deneyeceğim ilgin için çok saol.
!

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
evet lauset kardeşim dediğin gibi yaptım bağlandı ama modemin ayarlarına girmior explore ve tüm tarayıcılardan denedim modeme giriş yapamıyorum elle ıp verdiğimde bağlandı yazıyor ama modeme girmior :!

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ozaman en son çare 4440239 Airties Teknik Servisi arayıp birde o şekilde destek almanı tavsiye edebilirim..

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
onlarda en son modemin bozuk olduğunu söylemişti benim kanaatim ethernet kartı driverını tanımadı ama onun en son güncel driverı 2009 yenisi yok :/

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
çalıştıra ping 192.168.2.1 yaz enterla sonra tarayıcının tüm geçmişini sil ver tekrar bağlanmayı dene :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modemi resetle, Sadece şifre kısımlarını değiştir. DAha sonra ekranın Sağ alttaki sinyal gücüne tıkla. Modemin ismi ve kapsama alanında olan diğer modemler görünür. Kendi modemine sağ tıkla, özellikler, güvenlik de, sonra ordaki yazan şifreyi, değiştirdiğin şifre ile değiştir. Tamam de... Bende modeme bağlanma sorunu vardı bu şekilde hallettim. (modeme sağ tıkladığında sadece bağlan diyorsa bu sistem hiç bir işe yaramaz)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefondan modeme bağlanamıyorum şifrede doğru olduğu halde yardım derseniz sevinirim :)