Tuhaf bir fare kilitlenme sorunu ?

Bu konuyu okuyanlar

skywalker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir bu mause kilitlenme sorunuyla uğraşıyorum ama halen çözüm bulamadım sorunum şu her hangi bir windows penceresini kapattığım anda mause 5,6 sn kilitlenme yapıyor windows yeni kurulmuş iken sorun yoktu her şey normal di acronis imagım var yüklediğimde sorun düzeliyor ancak nedenini bulamadım sonrasında tekrar oluşuyor üstelik nedensiz yere, sistemde virüs olduğunu düşünmüyorum biri pasif 2 tane av kulllanıyorum ekran kartımın ana kartımın driverını defalarca yükledim çevremdekiler bunlardandır dediler yazılımsal diyenlerde oldu registry temizliği yap dediler ben o kadar çok yapıyorum ki bunu tuneup ve cclenaer ile ama yine de oluyor yani temziliktede sorun yok gibi yanlış bir şey silmiş olabilirler mi diye düşünüyorum açıkcası HDD 80 gb bunun neredeyse yarısı dolu artık program yüklemeye korkar oldum bir şey yükleyeceğim de tekrar kilitlenme sorunu başlayacak diye korkar oldum yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim

skywalker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yokmu bilgisi olan kimse bu konu hakkında

skywalker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 kişiden 1 kişi yazmamış bu forum da işim yok benim forumun amacı farklı ney çözemedim

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hemen açıklayayım, sorununun 12 dakikada çözülmesini bekleyen sabırsız birine ihtiyacı olmayan bir forum burası.

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
ne sabırsız bir insansın pü senin kalıbına bi kere 12 dk çözmek ve göndermek ne kadar zaman alır bilionmu sen vermiyom sana sorunu nasıl düzeltileceğini

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
skywalker06 dedi ki:
30 kişiden 1 kişi yazmamış bu forum da işim yok benim forumun amacı farklı ney çözemedim
rep de ister misin, o sorun bende de oluyordu format attım düzeldi.

daze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynısı benim çalıştığım yerde de olmuştu: ) mouse salak salak tepkiler veriyordu hareketsiz kalıyordu bazen. sonra şunu gördüm; kullan arkadaş çok stresli olunca optic mouse çalışmıyordu. o kullanırken burnuna dokunuyordum çalışıyordu dokunmazken çalışmıyordu kilitleniyordu. garip birşey ama gerçek. kendini arada bir topraklamayı dene. musluk kalorifer peteği falan: )

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14

TONCE NOT: Tüm foruma sevgilerle.

Sevgili skywalker06 kardeşim;
Formumuzda sabırsız ve gereksiz yere bizlere böyle tepki verenleri kınıyorum. Böyle tepkilerin bizleri üzdüğünüde belirtmeden geçemiyorum. Kolay gelsin.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
XP cd sini tak,Başlat çalıştıra sfc /scannow yaz sadece bi öneri XP yi onarıyormuş,gerçi bi faydasını görmedim ama, oda olmadı en fazla format atarsın hatta atmassın XP den onarma yaparsın
Sabırlı ol :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Buradaki sorun bence USB fare kullanman olabilir. (USB oluğu tahmininde bulunuyorum.) Bunun için aygıt yöneticisinden onun sürücüsünü güncelleyebilirisn yada USB'yi PS/2 ye çevirebilirsin. Sorunun ortadan kalkabilir. Eğer PS/2 fare kullanıyorsan bilemiyorum.

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
tonce dedi ki:
Buradaki sorun bence USB fare kullanman olabilir. (USB oluğu tahmininde bulunuyorum.) Bunun için aygıt yöneticisinden onun sürücüsünü güncelleyebilirisn yada USB'yi PS/2 ye çevirebilirsin. Sorunun ortadan kalkabilir. Eğer PS/2 fare kullanıyorsan bilemiyorum.
USB mouse yüzünden olabilir

ilker.efsane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burdaki sorun sistem de birçok program yükleyip kaldırdıysanız veya benzer şekilde uzun zamandır format atmadıysanız
sistem pencereleri kapattıktan sonraki yenilemeyi geç yapıyordur.
bilgisayarınızı sıkı bir şekilde temizler seniz format atmaya gerek kalmadan sorununuz çözülür. (ilk karşılaştığınız sorunda format atarak kendinizi geliştiremezsiniz arkadaşlar)

basnar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb dostum .o sorun bende de var.Ama çözümleyemedim.Önce sana şunu sormalıyım.Bilgisayaraında arat bakalım " pmp_usb " diye bir klasör varmı ve içinde şöyle bir şey yazıyor

[ml_pmp]
syncOnConnect_time=1188705741
syncOnConnect_hours=12

Bende senin yaptıklarının yaptım av taraması spy taraması usb driverlerini yeniden yükledim ama olmadı .Format attım ama sorun devam etti.Flaş bellekten bulaşan o klasörden kaynaklanıyor olabilir.O klasörüde silemiyorum.Av de görmüyor.Eğer o klasör sende de varsa ve silebiliyorsan tahminen donma sorunundan kurtulursun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
irq çakışması olabilir. mouse portunda problem olduqunu düşünüyorsna git usb li mouse al

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilgisayarinin açilişinda bios gir oradaki usb çakişmasi olup olmadiğini bak yada set default yap ayarlari o zaman düzelir... Inf dosyalarina new folder virus ( trojani ) ndan dolayi trojanlar bulaşmis büyük ihtimalle önce kasper sky internet securiy kur flas disklerini temizle bilgisayarini komple tarat sonra yedeklerini al bas formati tekrar temiz xp cd siyle kur xp yi güle güle kullan hayirli olsun...