TÜRKİYE haritası öyle çizilmez böyle çizilir

Bu konuyu okuyanlar

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
0904860fharita2jp4.jpg

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Gerçekten harita böye çizilir. Yapmak da lazım aslında..

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yetmez az gelir :) afrika var avrupa var daha ilerisi var :)

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
facebook ta grup açın da beğenelim.

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
Türkiye Türk'lerindir................

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Niye seviniyorsunuz ki? Bu harita şundan dahamı büyük ;)
osmanli.GIF

Mesele kazanmak olduğu kadar... Mesele kaybetmemek. Bi ara facebookta bir resim dönüyordu. "Cumhuriyeti biz Böyle kazandık şöyle kaybettik diye.." Sanırım herkes hatırlar.

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Türkiye Türklerindir. T.C vatandaşı olan herkese Türk denir. Tapuya da gerek yok Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Biri Osmanlı imparatorluğunun en geniş sınırlarını gösteriyor ( tamam süper bir şey ama ) diğeri Misak-ı Milli sınırlarıyla olan Türkiye Cumhuriyeti'ni gösteriyor. Diyeceksiniz ne farkı var, zamanında biz o toprakları hakkımızla almışız ve sonrasında başkaları hakları ile geri almış. Misak-ı Milli sınırlarında ise hakkımız olanı alamamışız. Sorun da bu zaten.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Türkiye Türklerindir. T.C vatandaşı olan herkese Türk denir. Tapuya da gerek yok Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir...

Son cümlene katılıyorum. İkinci ve ilk cümlen ise gözden geçirilmeli :)

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Hayır Türkiye Türklerin değil.T.C vatandaşı olan farklı uyruklu insanları red etmiş olursunuz.Türkiye Türkiyede yaşayanlarındır.Ama hepimizin sonu toprak ve herşey de Allah (c.c)'nindir. Aksini idda edenden uzaklaşın...
Katılmıyorum.

Türkiye Türk'lerindir................

Katılmıyorum.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Ben size bana göre olan doğrusunu söyleyeyim o zaman.

Türkiye; bu topraklara, bayrağına, halkına, marşına gönül vermiş; vatanı korumak adına kendine söz vermiş; gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek için çabalayan; gerektiğinde bir saniye bile düşünmeden canını seve seve verecek herkesindir.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben size bana göre olan doğrusunu söyleyeyim o zaman.

Türkiye; bu topraklara, bayrağına, halkına, marşına gönül vermiş; kendine vatanı korumaya söz vermiş; gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek için çabalayan; gerektiğinde bir saniye bile düşünmeden canını seve seve verecek herkesindir.

Altına imzamı atarım

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" M.Kemal Atatürk

Ne demiyor Atatürk? Türk demiyor, uyruk demiyor, kimlik demiyor. Yani kısacası insan diyor.

Reaksiyon puanı
188
Harita ne böyle ne de başka şekilde çizilir. Sınırlar neyse o'dur. Biz nasıl bizim sınırlarımızı başka ülkelere dahil ettiklerinde tepki gösteriyorsak diğer ülkelerdeki insanlar da buna bizler gibi tepki gösterecektir. Sınırlar bellidir ve bu saatten sonra değiştirmeye kimsenin gücü kolay kolay yetmez. Teknoloji ve siyaset kavramlarının şekli aşırı değişti ve dünya düzeni artık eskisi gibi değil. Kısacası hiç bir şey eskisi kadar kolay değil...

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Her ne kadar Misak-ı Milli içerisinde biz bu haritaya sahipsek de, maalesef artık onun geçerliliği tartışılır. :S Önemli olan mevcut toprağımız ve yaşayan halkımızdır. Toprak büyüklüğü önemli değildir ancak mevcut toprakta üretim önemlidir. Unutmayın arkadaşlar, ne kadar üretirseniz o kadar varsınız. Eğer Türkiye'nin ilerisi karanlıksa, ki bence öyle, üretimin azlığındandır. Gittikçe daha çok tüketen toplum haline gelmemiz, bu haritadan da önemlidir.

"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" M.Kemal Atatürk

Ne demiyor Atatürk? Türk demiyor, uyruk demiyor, kimlik demiyor. Yani kısacası insan diyor.
+1

@cgrszone Hocam sana katılıyorum. Bize yapılanı kabul etmediğimiz gibi buna da izin vermemeliyiz. Kendimize yapılmasını istemediğimizi, bir başkasına yapmak; oldukça saçma bi hareket olacaktır.

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
Harita ne böyle ne de başka şekilde çizilir. Sınırlar neyse o'dur. Biz nasıl bizim sınırlarımızı başka ülkelere dahil ettiklerinde tepki gösteriyorsak diğer ülkelerdeki insanlar da buna bizler gibi tepki gösterecektir. Sınırlar bellidir ve bu saatten sonra değiştirmeye kimsenin gücü kolay kolay yetmez. Teknoloji ve siyaset kavramlarının şekli aşırı değişti ve dünya düzeni artık eskisi gibi değil. Kısacası hiç bir şey eskisi kadar kolay değil...
hadi canım sen de..........

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
@by efsane, gözden geçirilmeli diyorsunda 2. cümlem zaten anayasa da yazan bir şey. Doğal olarakta T.C vatandaşı olan herkese Türk deniyorsa Türkiye de Türklerin olur... erenberk in yazdığına katıldığınıza göre benim yazdığıma da katılmanız lazım. Zaten 2. cümlenin açıklamasını yapmış bir nevi...

@Cbox, belkide 2. cümleyi ilk sıraya yazmış olmalıydım. T.C Vatandaşı olan herkese Türk denir. Anayasa da mevcut olması lazım. DOğruysa ister katılmış olun, ister katılmamış, doğrusu bu. Her şey Allah'ın olabilir, ama dünyayi bizim için yarattığına göre ölene kadar bizim sayılır...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Atatürk'ün " Türkiye Türklerindir " sözünü de unutmamak lazım.
Ve de Kendini Türk hisseden herkes Türk'tür sözünü...