755 44 44 - 250 Konbara puan kazandınız

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
755 44 44 Konbara puan kazandınız
Turkcell’in iş ortağı olan bir firma tarafından gönderilen kısa mesajda, 250 konbara kazandığınız ve bunu hattınıza yüklemek için ücretsiz olarak 755 44 44 nolu telefonu aramanız gerektiği söyleniyor.

Şimdi bu mesajın ne anlama geldiğini açıklayalım:
755 44 44, Turkcell’in izin verdiği, kredi kartı ile TL yüklemesi yapan bir firmadır. Bu hattı aramak ücretsizdir.
Kredi yükleme işlemi üye olarak ve üye olmadan yükleme yapma olmak üzere iki şekilde gerçekleşiyor.
Üye olmadığınız taktirde yükleme işlemini 5 TL karşılığında yapabiliyorsunuz. Yani üye olmadan hattınıza 20 TL yüklemek isterseniz, bu işlem için toplamda 25 TL ödemeniz gerekiyor.
Hattınıza kredi yükleyebilmek için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.
Sisteme üyelik ücretli. Üye olduğunuz zaman hediye kredi kazanabiliyorsunuz.

Üyelik ücreti hakkında:
1 yıllık üyelik: 39 TL
1 yıl için üye olursanız, başlangıç hediyesi olarak 24 TL kredi kazanıyorsunuz. İlk TL yüklemesini de yaparak 12 TL daha hediye kredi kazanıyorsunuz. Ayrıca her yüklemeniz de konbara puan kazanırsınız.

2 yıllık üyelik: 79 TL
2 yıllık üyelikte başlangıç hediyesi olarak 24 TL kredi kazanıyorsunuz. İlk TL yüklemesinde 24 TL, ikinci ve üçüncü yüklemeler de ise 12 TL daha hediye kazanıyorsunuz. Ayrıca her yüklemenizde konbara puan kazanırsınız.

Diğer detaylar:
Mesajda belirtilen 250 Konbara puan en az 30 TL yüklediğinizde hediye bakiyenize ekleniyor. Hediye bakiyenizde biriken konbaraları da 1.000’e ulaştığında kullanabiliyorsunuz.
30 TL yüklediğinizde 100 konbara, 50 TL yüklediğinizde 150 Konbara hediye veriliyor. Yani 1.000 konbaraya ulaşabilmek için 9 kere 30 TL yüklemeniz gerekli.

Kredi kartı bilgilerimi müşteri temsilcisi ile paylaşmak güvenli mi?

7554444 TL yükleme hattı operasyon salonuna; Kartlı giriş sistemi ile giriş yapılmakta. Operasyon salonunda görevli olanların cep telefonlarının yanlarında olması yasak. Kendi aralarında mail gönderimi yapamamaktalar. Kalem kağıt kullanımı yasak.

- Az önce böyle bir mesaj geldi araştırdım olayın aslı böylemiş sizde dikkate almayın.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Gecen sene baya baya millete sardirmislardi yeniden hortladılar sanırım.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
milletti enayi sanıyorlar,düşende vardır tabi buna

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bu tür numaraları engelleme şansımız var mı Turkcell'de?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
az önce düştüm bunların ağına ve aptallığım şimdi araştırıyorum zamnında bakmadım çok pişmanım.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İtimat etmeyin böyle oyunlara .Para karşılıgı yapılan türlü ş...fsizlikler.Yoksa bizimle ne işi olur bunların

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işin tuhaf yanı bu çakallıklara turksel izin veriyo ama sorun cıkınca sorumluluk kabul etmiyo bu kuruluslar kar ortagımızdır sadece alt yapımızı kullanıyor bunların yaptıkları işlerden turksel sorumlu degıl dıyor SAKIN ALDANMAYIN BUNLARA BUNLAR MODERN DOLANDIRICI YASAL BOŞLUKLARDAN FAYDALANIP VATANDASI SOYUYORLAR KİMSEDE 5 LIRA 10 LİRA İÇİN YARGIYA BASVURMAYI DEYMEZ DEYIP SESSIZ KALMAYI TERCIH EDIYOR SAKINNNN AMA SAKINNN HATA YAPIP ARAMAYIN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim eşim böyle bir eşeklik yaptı onun adına çok endişeliyim şuan