Video Önizleme (thumbnail) Sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Filmler dosyada gözükürken dosya resmi olarak filmin içinden bir karenin gözükmesini istiyorum. K-lite codec paket kullanırken bir sorun yoktu ama Splash Pro kurduğumdan beri gözükmüyor (K-lite codec paketi kaldırdım). Sadece önceden yüklemiş olduklarımda resim çıkıyor yeni yüklediklerimde resim yok.

attachment.php

Bu özelliği k-lite codec paketi olmadan eklemenin bir yolu var mı?

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
kurulum esnasında ayarlarda sorulur bazen. k-lite kurarken soruyor bunda da belki soruyordur.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Klasör ayarlarını sıfırla, belki yararı olur.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Win7codecs diye bişey kurduğumda düzelmişti benim, sorumum splash player ile ilgili değildi gerçi. Birden hiçbir video türünden thumbnail alamamaya başlamıştım, bununla çözüldü, üstüne k lite de kurdum sorum çıkarmadı. Denemesi bedava :)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
kurulum esnasında ayarlarda sorulur bazen. k-lite kurarken soruyor bunda da belki soruyordur.

Hmm bir daha kurmayı deneyecem, bakalım soracak mı :)

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

Klasör ayarlarını sıfırla, belki yararı olur.

Klasör ayarlarıyla ilgili bir durum değil bu :(

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

Win7codecs diye bişey kurduğumda düzelmişti benim, sorumum splash player ile ilgili değildi gerçi. Birden hiçbir video türünden thumbnail alamamaya başlamıştım, bununla çözüldü, üstüne k lite de kurdum sorum çıkarmadı. Denemesi bedava :)

Benim bilgisayarımda da kurulu ama Splash Pro dan önce kurmuştum. İkisini de yeniden kurmayı deneyecem şimdi.

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 16:05 ----------

Yok işe yaramadı :(

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
K-Lite codek pack tekrar kur ve kurulumda resimdeki işaretli bölümü seçerek ilerle...
thumbnail400x312.jpg

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
su an teldeyim, bilgisayara gecince bir de ona bakarim, sagolasin.

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Bu da işe yaramadı... Pfsss :(

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Splash Pro'nun ayarlarına göz attın mı? Videoları onunla açtığına göre önizlemeyi sağlayacak olanda o'dur veya varsa yüklü kodeklerdir, kodek paketini kaldırdığına göre sorun Splash Pro'da ve çözüm de onda :)
Yalnız eski thumbnaillerin kalması Windowsun onları saklaması ile ilgili yani Splash thumbnail oluşturma özelliğine sahip değilse yeni eklediğin dosyalar için yapacak birşey yok demektir...
Kolay gelsin :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Film dosyasına sağ tıklayıp özellikler kısmından varsayılan program olarak media player ı seçip bir bak bakalım düzeliyormu eğer düzelirse programın küçük resim oluşturma özelliği yoktur.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Splash Pro'nun ayarlarına göz attın mı? Videoları onunla açtığına göre önizlemeyi sağlayacak olanda o'dur veya varsa yüklü kodeklerdir, kodek paketini kaldırdığına göre sorun Splash Pro'da ve çözüm de onda :)
Yalnız eski thumbnaillerin kalması Windowsun onları saklaması ile ilgili yani Splash thumbnail oluşturma özelliğine sahip değilse yeni eklediğin dosyalar için yapacak birşey yok demektir...
Kolay gelsin :)

Baktım ama öyle bir ayarı yok.

Film dosyasına sağ tıklayıp özellikler kısmından varsayılan program olarak media player ı seçip bir bak bakalım düzeliyormu eğer düzelirse programın küçük resim oluşturma özelliği yoktur.

Bende olanlar videolar genellikle mkv formatında olduğu için media player da önizleme koymuyor.

Ben durumu anladım. Bu özellik Splash Pro'da mevcut değil. MKV formatında olduğu için media player da göstermiyor. K-lite Codec pack işi çözer ama şimdilik onu istemiyorum. Benim aradığım şey aslında k-lite codec paketin içinde bu işi gören şeyi k-lite codec paketi olmadan kurmaktı ama öyle bir şey de sanırsam mümkün değil. Cevap yazan herkese teşekkürler :flowers:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sadece mkv için miydi?

O zaman şunu dene
DivXTechPreviewMKVOnWin7R3_0.exe

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Sadece mkv için miydi?

O zaman şunu dene
DivXTechPreviewMKVOnWin7R3_0.exe

Aha da oldu, yuppiiiiii :clap: Çoğu mkv idi zaten onlara da önizleme geldi :tt1:
Bonusunu verecektim ama gene şu mesajı verdi: :(
Bu __kadıköyRAP__ Mesajı yeniden değerlendirebilmeniz için başka Üyelerin Mesajlarınıda değerlendirmeniz gerekmektedir.

Bunun diğer türler için olanı da var mı ki acep? Neyse yoksa da buna da şükür, zaten çoğu düzeldi ya, bir iki tanesi önemli değil :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sevindim halletmene :D
Ben flv için aradım ama bulamadım yok sanırım :)

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
101
Tekrardan çok sağol :flowers: